wpgia111

 

Witajcie w kolejnym wydaniu Waszej ulubionej serii o grach i aplikacjach na Androida. Przypominamy o możliwości zgłaszania propozycji tytułów, które miałyby się tutaj znaleźć już za tydzień na adresy [email protected] i [email protected] Zachęcamy także do komentowania i wyrażania opinii. Zapraszamy!

Duet

unnamed (1)Prawdziwych gier niezależnych wciąż jest niewiele, ale gdy już się jakaś znajdzie okazuje się być czymś niesamowitym. Duet to niezwykłe doświadczenie, które trudno opisać, ale mimo wszystko spróbuję to zrobić.

Mechanika jest prosta, mianowicie klikając na przemian prawą i lewą stronę ekranu poruszamy okręgiem, na którym umieszczone są dwie kolorowe kulki. Jednocześnie z góry lecą na nas prostokąty i inne figury geometryczne. Musimy tak umiejętnie poruszać naszym duetem, aby omijać przeszkody co wymaga nie lada skupienia i refleksu.

Duet-Android-Game-Review-Screenshot

Już na początku jesteśmy przywitani komunikatem, że zalecanym jest założenie słuchawek, co ma nam zapewnić większą interakcję z tytułem. Naprawdę warto to zrobić, a jeśli gramy w środku nocy wprowadzimy się w bardzo niezwykły nastrój. Menu Główne zresztą jak i cała reszta jest minimalistyczne, ale jednocześnie posiada swój urok. Możemy wyłączyć efekty dźwiękowe, ale bez nich zabawa nie byłaby taka sama. Przed każdym poziomem wita nas kobiecy, trochę robotyczny głos mówiący zdanie z pozoru niezwiązane z niczym konkretnym. Jednak nieco później można znaleźć nawiązanie do tego, co spotyka nas w konkretnym miejscu. Gra jest darmowa i ścieżkę fabularną przejdziemy bez wydawania złotówki. Możemy natomiast wykupić pełen pakiet zawierający epilog i misje dzienne za nieco ponad osiem złotych.

Duet-1-611x352

Nazwy poszczególnych etapów to np. nadzieja, akceptacja i inne właściwie niepowiązane ze sobą wyrazy. Powinniśmy odebrać to jako przekaz od autorów dzieła, które ma odzwierciedlać ich emocje. Szara grafika zakłócana jedynie jest przez niebieską i czerwoną kulkę, poza tym, króluje tutaj wszechobecny minimalizm. W tle towarzyszy nam psychodeliczna muzyka stwarzająca nastrój niepokoju.

Duet to gra, której nie da się zrozumieć, ale też nie o to chodzi. Warto ją przejść ze względu na niesamowite wrażenia jakich dostarcza. Serdecznie polecam.

duet

Pobierz Duet za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Niezwykły klimat;
 • Klimatyczna muzyka.

Minusy:

 • Brak.

 

Amazing Brick

Amazing_Brick_iOS_Cheats_Tipps_Review

Gry dzielą się na banalne, łatwe, średnio trudne oraz trudne. Amazing Brick plasuje się gdzieś pomiędzy trudnymi, a doprowadzającymi do szału. Dlaczego?

Wszystko z pozoru jest proste. Klikając lewą i prawą stronę ekranu pobudzamy mały kwadracik do podskakiwania w konkretnym kierunku. Co jakiś czas napotykamy poziomą belkę oraz inne kwadraty będące naszymi przeszkodami. Naszym zadaniem jest ich ominięcie, co dla mniej opanowanych graczy może prowadzić do niekontrolowanych wybuchów emocji.

unnamed (2)

Przestrzenie między poziomami są bardzo małe i musimy doskonale wymierzyć, żeby się między nimi zmieścić. Zdobycie nawet dziesięciu punktów to w moim mniemaniu nie lada wyczyn warty pochwały. Grafika jest najprostsza z możliwych, ponieważ na białym tle widzimy jedynie różnokolorowe klocki. Oczywiście nie zabrakło osiągnięć i możliwości dzielenia się swoimi wynikami.

IMG_2956

Amazing Brick przypomina nieco Flappy Bird pod względem poziomu trudności. Dostarcza także podobnych emocji podczas gry. Gra całkiem niezła, jeśli chcemy się trochę podenerwować. 😉

amazingbrick

Pobierz Amazing Brick za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Niełatwa;
 • Wciągająca.

Minusy:

 • Brak.

 

Don’t Touch The Spikes

header_spikes

 

Gra, która długo zajmowała pierwsze miejsce wśród najlepszych darmowych tytułów w Sklepie. Skąd wzięła się jej popularność?

Zasady są podobne jak w testowanym niegdyś Bouncy Bit. Klikając w ekran pobudzamy do ruchu ptaka, który odbijając się od ścian, musi unikać losowo generowanych kolców. Banalne, ale bardzo wciągające.

unnamed (3)

Oprócz tego dostajemy to, co prawdopodobnie przyczyniło się do sukcesu gry czyli osiągnięcia i mnóstwo rzeczy do odblokowania. Podczas gry zbieramy cukierki, za które kupujemy nowe ptaki. Nie widzimy jak wyglądają więc musimy wybierać je losowo. Dodatkowo mamy tryb parku gdzie klikamy na przelatujące ptaki w celu zebrania z nich diamentów. Za nie również kupimy kolejnych bohaterów jednak w osobnej kategorii. Mamy też opcję pojedynków z botami, za które czekają nas nagrody. Masa możliwości, która może wciągnąć.

f-7723-f080fbc899

Don’t Touch The Spikes nie bez kozery stała się tak popularną grą, bo posiada wszystko czego potrzeba, żeby zainteresować niedzielnego gracza. Rywalizacja i bezustanne poprawianie wyniku sprawia, że można się przy tym długo i często bawić.

thespikes

Pobierz Don’t Touch The Spikes za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Spora dawka dobrej zabawy;
 • Wciąga.
 • Mnóstwo ptaków do odblokowania.

Minusy:

 • Brak.

 

Cardiograph

Converted_file_4b29398e

Aplikacje towarzyszące naszym sportowym wysiłkom nie są niczym nowym. Bardzo wiele osób lubi śledzić swój postęp w dedykowanej do tego celu apce. Niektóre z nich, jak np. bardzo popularne Endomondo, mają możliwość uzupełnienia danych z naszego treningu o nasz puls. Niestety, nie każdy posiada telefon lub nawet zegarek z sensorem do tego przeznaczonym. Przydatna w takiej sytuacji okazuje się aplikacja Cardiograph, które zmienia obiektyw aparatu naszego smartfona w monitor pracy serca.

 Screenshot_2014-10-19-15-40-54

Zasada działania owej aplikacji jest banalnie prosta, przykładamy nasz palec do tylniej kamery w taki sposób, żeby dioda doświetlająca LED mogła podświetlić nasz palec. Jeśli Wasze urządzenie nie posiada lampy błyskowej możecie skorzystać z zewnętrznego źródła światła. Do pomiaru możemu użyć również zegarka z Android Wear. Po naciśnięciu przycisku “Start” rozpoczyna się pomiar, którego dokładny wynik zostanie przedstawiony po paru sekundach. Wszystkie zebrane przez aplikacje informacje wyświetlane są później w formie historii, którą możemy dodatkowo przyporządkować do utworzonych wcześniej profili.

Screenshot_2014-10-19-15-37-42

Aplikacja Cardiograph może okazać się bardzo przydatną rzeczą dla wielu osób. Jeśli nałogowo korzystacie z aplikacji sportowych, a Wasze urządzenie nie posiada optycznego monitora pracy serca to jak najbardziej zachęcam Was do wypróbowania tej oto aplikacji.

cardiograph

Pobierz Cardiograph za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Możliwość zmierzenia pulsu bez specjalnego sensori w urządzeniu;

 • Aplikacja prosta i intuicyjna w obsłudze.

Minusy:

 • Brak.

 

UP by Jawbone

Converted_file_1c88583b

Inteligentne opaski fitnessowe są dostępne na rynku już od kilku dobrych lat. Bez wątpienia jednym z weteranów w kategorii urządzeń tego typu jest Jawbone, który zaprezentował światu jak dotychczas dwa modele swoich opasek, UP i UP24. Sama opaska spełnia tylko i wyłącznie rolę krokomierza, który przecież bez problemu można zastąpić telefonem czy zegarkiem wyposażonym w pedometr, tak więc Jawbone postanowiło wydać aplikację wykorzystującą wspomniane wyżej sensory.

Screenshot_2014-10-19-16-24-34

UP, bo tak nazywa się opisywana przeze mnie aplikacja, nie wyróżnia się na pierwszy rzut oka niczym ponad to, co oferuje nam aplikacja dedykowana opaskom UP i UP24. Za jej pomocą możemy oczywiście sprawdzić ile kroków wykonaliśmy danego dnia, ile kalorii spaliliśmy, jaki dystans pokonaliśmy, a nawet jak spaliśmy w nocy. Dane możemy wzbogacić również o kaloryczność potraw, które jedliśmy w ciągu dnia. UP w głównej mierze nastawiona jest na udostępnianie naszych wyników znajomym w specjalnym newsfeedzie, w którym poza naszymi osiągnięciami możemy podzielić się aktualnym nastrojem.

Screenshot_2014-10-19-16-24-54

Brak przymusu korzystania z opaski pozwala nam zaoszczędzić wiele pieniedzy na jej zakupie, oczywiście jeśli posiadane przez nas urządzenie posiada pedometr. Najnowsze flagowce pokroju HTC One (M8), czy Samsung Galaxy S5 bez problemu będą działać z UP, podobnie jest z zegarkami Pebble i Android Wear.

jawbone

Pobierz Jawbone za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Brak przymusu posiadania drogiej opaski;

 • Rozbudowane informacje na temat naszych postępów;

 • Funkcje społecznościowe.

Minusy:

 • Przestarzały interfejs.

 

Dziękujemy i apelujemy o wysyłanie propozycji kolejnych gier i aplikacji, żeby następnym razem było ich więcej. Do zobaczenia!

 

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Przewoźnik