Bose i Sony, czyli najważniejsi producenci wysokiej klasy słuchawek mogą być niedługo w tarapatach. Apple pracuje nad modelem, który ma się zmierzyć z Noise Cancelling Headphones 700 i WH-1000XM3. To w tej chwili najlepsze produkty w tej kategorii, w dodatku bardzo popularne. Obydwie firmy mają za sobą lata udoskonalania technologii i świetną renomę, jeżeli chodzi o sprzęt audio. Gdybyśmy kilka lat temu przeczytali, że Apple chce konkurować z Bose, pewnie byśmy się zaśmiali… Ale doskonale wiemy, jak firma z Cupertino podbiła rynek bezprzewodowych słuchawek. AirPods są hitem, po prostu niewyobrażalnym hitem. Pod koniec tamtego roku Tim Cook i spółka dodali do oferty droższy model Pro, który również jest niezwykle popularny. Trzeba jednak iść za ciosem – czas na AirPods Studio.

Zobacz także: iPhone 12 bez tajemnic – masa świetnych nowości i spore rozczarowanie

AirPods Studio pomogą Apple zawładnąć rynkiem słuchawek

Apple pracuje nad wysokiej klasy słuchawkami nausznymi z redukcją szumów. Plotki zaczęły krążyć w zeszłym roku, a ostatnio jeszcze bardziej nabrały rozpędu. Oznacza to, że debiut jest bardzo bliski. Jon Prosser, który podaje niezwykle celne dane na temat nowych produktów Apple, napisał na Twitterze, że firma nazwie swoje słuchawki AirPods Studio i wyceni je za $349. Wydaje się, że to całkiem prawdopodobne. AirPods Pro wyceniono na $249 (w Polsce to 1249 złotych), a główni konkurenci to Sony WH-1000XM3 za $349 i Bose Noise Cancelling Headphones 700 za $399 USD. Przypomnijmy, że firma z Cupertino jest właścicielem Beats i sprzedaje pod nią wiele modeli słuchawek. Widać jednak, że siła rażenia marki Apple jest zdecydowanie większa.

AirPods Studio w dwóch wariantach

To może być jednak tylko cena początkową. Apple ma dostarczyć dwa warianty AirPods Studio. Oczekujemy, że słuchawki będą miały funkcję eliminacji szumów i prawdopodobnie będzie ona lepsza niż w AirPods Pro. Pojawi się także obsługa asystenta głosowego Siri. Miejmy nadzieję, że to co najważniejsze, czyli jakość dźwięku będzie powalająca. Parowanie słuchawek z urządzeniami Apple ma być tak samo szybkie i wygodne, jak w tańszych wersjach. 

AirPods Studio

Apple ma wydać na rynek dwa warianty AirPods Studio. Pierwszy to wersja premium z materiałami skóropodobnymi, a drugi model wykorzysta lżejsze, oddychające materiały z niewielkimi perforacjami i będzie przeznaczony także do uprawiania sportu.

Słuchawki mają być skierowany do profesjonalnych użytkowników, dlatego sparowanie słuchawek z komputerem Mac lub urządzeniem iOS odblokuje niestandardowe ustawienia korektora, z dostępnymi regulacjami niskiej, średniej i wysokiej częstotliwości.

AirPods Studio będą odtwarzać lub wstrzymywać muzykę po wykryciu umieszczenia ich na głowie. Wykrywanie szyi będzie można używać do utrzymywania włączonego zestawu słuchawkowego, gdy muzyka jest wstrzymana, tak jak po wyciągnięciu jednego AirPods z ucha.

Jak będą wyglądały AirPods Studio?

Według informacji, które się pojawiają zobaczymy design w stylu retro z owalnymi nausznikami, które obracają się i pałąk połączony cienkimi, metalowymi ramionami. Ramiona łączą się z górą nauszników, a nie z bokami.

Poduszki na nauszniki i pałąk są przymocowane magnetycznie i mogą być wymieniane przez użytkownika. Może to otworzyć rynek na sprzedaż różnego rodzaju padów, podobnie jak w przypadku pasków Apple Watch, a nawet otwarcie go na dostawców zewnętrznych. Może to być również sposób, w jaki użytkownicy mogą łatwo zamieniać poduszki między skórą (do użytku domowego) a tkaniną (do ćwiczeń) i wymieniać je, gdy są zużyte.

Źródło: Macworld

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.