Amazon Prime Video to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych z filmami i serialami na świecie. Jak wszystkie tego typu platformy, również na tej można znaleźć wiele ciekawych produkcji oryginalnych. W zeszłym roku przybliżyliśmy sobie cztery najlepsze seriale Amazon Prime Video, a dziś skupimy się na kolejnych wartych uwagi tytułach. Ich zestawienie rozpoczyna się poniżej.

Najlepsze seriale oryginalne Amazon Prime Video

1. The Grand Tour

The Grand Tour

The Grand Tour to kolejna po Top Gear produkcja, w której główne skrzypce gra niesamowicie znane trio: Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. Prezenterzy podróżują po świecie i testują przeróżne samochody, zaczynając od tanich sedanów, a kończąc na sportowych autach wartych miliony dolarów. The Grand Tour to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji, jak i starego dobrego Top Gear’a. Serial ma obecnie cztery sezony.

Ocena na Filmwebie: 8,8/10
Ocena na IMDB: 8,7/10

2. Wspaniała pani Maisel

Wspaniała Pani Maisel

Serial Wspaniała Pani Maisel skupia się na postaci tytułowej kobiety, która po rozpadzie swojego związku, postanawia zostać komikiem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że akcja Wspaniałej Pani Maisel rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w latach 60, kiedy to mężczyźni grali główne skrzypce. Produkcja autorstwa Amy Sherman-Palladino zebrała całą masę nagród, co tylko świadczy o jej jakości. Serial ma obecnie trzy sezony.

Ocena na Filmwebie: 8,2/10
Ocena na IMDB: 8,7/10

3. Fleabag

Fleabag

Fleabag to kolejny serial oryginalny Amazon Prime Video z dzisiejszej listy, w którym głównym bohaterem jest płeć piękna. Produkcja opowiada historię zagubionej kobiety z problemami, która przy każdej możliwej okazji stara się ukryć swoje prawdziwe uczucia, przywdziewając maskę zupełnie innej osoby. Fleabag potrafi zarówno śmieszyć, jak i niesamowicie smucić. Opisywana produkcja to prawdziwy rollecoaster emocji. Serial ma obecnie dwa sezony.

Ocena na Filmwebie: 8,3/10
Ocena na IMDB: 8,7/10

4. The Boys

The Boys Amazon Prime Video

Akcja serialu The Boys rozgrywa się w uniwersum, w którym ludzie z supermocami są uważani przez społeczność za bohaterów. Grupa tytułowych „chłopców” doskonale jednak wie, że wielu superbohaterów nadużywa swoich przywilejów, przyjmuje łapówki i tak dalej. Wspólnym celem zespołu jest utrzymanie w ryzach „nadludzi” o złych zamiarach. Serial ma obecnie jeden sezon.

Ocena na Filmwebie: 8,2/10
Ocena na IMDB: 8,7/10

Najlepsze seriale oryginalne Amazon Prime Video – podsumowanie

Na Amazon Prime Video zdecydowanie jest co oglądać, bo platforma ma w swojej ofercie wiele świetnych produkcji oryginalnych, jak i tych bazujących na czasowych licencjach. Wymienione dziś pozycje to oczywiście nie wszystkie tytuły, które warto zobaczyć we wspomnianym wcześniej serwisie.

Zobacz także: Netflix przeznaczy 2,5 miliona złotych dla polskich filmowców

Dajcie znać w komentarzach, czy dopisalibyście do powyższej listy jeszcze jakieś seriale!

Inne teksty z cyklu „Najlepsze seriale”…