Wszystko wskazuje na to, iPhone 12 zadebiutuje praktycznie bez żadnych opóźnień. Apple przedstawia swoje nowości nawet w trakcie pandemii COVID-19, a to będzie przecież premiera najważniejszego dla firmy produktu. Najnowsze przecieki dotyczące nowej rodziny smartfonów podają nam XDA Maxa Weinbacha i EverythingApplePro. Czeka nas masa świetnych nowości i wielkie zmiany, ale nie obędzie się także bez rozczarowań

Zobacz także: Tim Cook wyśmiewa Androida. iPhone SE 2020 szybszy od konkurencji

ProMotion, czyli 120Hz wyświetlacz w iPhone 12

Najważniejsze jest to, że 120Hz wyświetlacz z trybem, który Apple nazywa ProMotion otrzymają iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. ProMotion to funkcja, którą firma oferuje w iPadzie Pro od 2017 roku. Wyświetlacz jest wtedy odświeżany 120 razy na sekundę. Podobno Apple dążyło do 120 Hz lub 60 Hz, a 90 Hz nie było brane pod uwagę.

iPhone 12

W systemie ProMotion wyświetlanie zmienia się w zakresie od 60 Hz do 120 Hz w zależności od zawartości. Ma to na celu oszczędzanie energii, choć firma Tima Cooka planuje jeszcze bardziej zwiększyć pojemność baterii w tegorocznych modelach. To świetna wiadomość, choć czas pracy na jednym ładowaniu iPhone’a 11 Pro Max jest jednym z najlepszych na rynku. Jednak połączenie 5G i ProMotion będzie wymagało większego akumulatora. Firma ma umieścić we flagowym telefonie baterię o pojemności 4400 mAh, co zapewni wzrost o 10,9% w porównaniu do 3969 mAh wewnątrz iPhone’a 11 Pro Max.

Nowy procesor A14 jak zwykle ma zmieść konkurencję

Oczekujemy, że Apple zaoferuje cztery nowe modele smartfonów na rok 2020. Wśród nich powinien być dostępny 5,4-calowy iPhone 12, 6,1-calowy 12 Plus, 6,1-calowy 12 Pro i 6,7-calowy 12 Pro Max. Wszystkie będą zasilane przez chip A14 Bionic, który może być pierwszym układem wykonanym w technologii 5 nm umieszczonym w smartfonie. Z 15 miliardami tranzystorów w środku (w porównaniu do 8,5 miliarda w A13 Bionic), A14 Bionic ma zapewnić duży skok wydajności. 6 GB RAM znajdzie się tylko w modelach Pro, a 4 GB RAM w pozostałych wariantach. 5G dotrze do każdego iPhone 12. Wszystkie cztery telefony będą pracowały zarówno z sygnałami mmWave 5G o wysokim paśmie, jak i Sub-6GHz 5G o niskim i średnim paśmie.

iPhone 12 i zmiany w aparacie, ale nie wszystkie dobre

Obiektywy w nowych telefonach będą o 5 mm dłuższe i szersze. Możemy zauważyć poprawę w fotografii przy słabym świetle, a autofokus ma być 2 do 3 razy szybszym. Stabilizacja obrazu również zostanie poprawiona. Zadebiutuje też nowa technologię o nazwie Sensor-shift. To stabilizacja obrazu, niezależna od obiektywu. Stąd nie wiemy, czy będzie dostępna tylko w najdroższych urządzeniach, czy we wszystkich czterech nowościach

iPhone 12

Wszystkie telefony otrzymają obiektywy szeroko i ultraszerokoktątne, ale tylko do modeli Pro trafią teleobiektyw zapewniający 3-krotny zoom optyczny oraz skaner LiDar wprowadzony w najnowszych modelach iPada Pro. Ten drugi wykorzystuje technologię Time-of-Flight do poprawy możliwości AR i może być też wykorzystany do ulepszenia trybu portretowego w urządzeniach 12 Pro. LiDar znajdzie się w prawym dolnym rogu aparatu. Podobno Apple testowało aparat 64 MPx dla nadchodzącej serii, ale inżynierowie nie byli zadowoleni z rezultatu, więc należy ponownie spodziewać się czujników 12 MPx w tym roku. Apple ulepszyło także mikrofony w serii iPhone 12, w tym funkcję zoomu audio. Większość funkcji zapowiada się niezwykle interesująco i możemy być pewni, że jeżeli chodzi o jakość zdjęć iPhone 12 będzie jednym z liderów, ale… 3-krotny zoom optyczny bardzo mocno rozczarowuje. Już obecne modele bardzo odstają pod tym względem od konkurencji, a tym roku nie zobaczymy praktycznie żadnej poprawy.

Nowy wygląd iPhone 12 ma przekonać niezdecydowanych

Konstrukcja nowych telefonów będzie przypominać iPhone’a 5 oraz obecne iPady Pro. Mówi się, że nowy projekt dobrze radzi sobie w wewnętrznych testach Apple’a pod względem wytrzymałości na upadki. Taki design może się spodobać i od dawna się go domagała spora grupa użytkowników. Przeciwnicy notcha nie będą zadowoleni, ale trochę się on zmieni – będzie mniejszy. Face ID, ma zyskać szersze pole widzenia, co pozwoli odblokować urządzenia z serii 12 pod większym kątem. Będą też nowe kolory w 12 Pro. Granatowy zastąpi Midnight Green, który był przecież bardzo popularny wśród kupujących 11 Pro.

Źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)