Apple nie poddaje się kryzysowi związanemu z pandemią COVID-19 i pracuje nad nowymi produktami oraz wprowadzeniem ich na rynek. Ostatnie wyniki finansowe spółki są optymistyczne. Tim Cook zapowiedział, że firma wiąże spore nadzieje z użytkownikami pracującymi zdalnie oraz korzystającymi z edukacji online. Oni na pewno w najbliższym czasie będą potrzebowali nowych MacBooków czy iPadów. Od pewnego czasu planowane jest też wprowadzenie nowej technologii wyświetlaczy, która miała zadebiutować w iPadzie Pro lub Air. Według analityka Ming-Chi Kuo, globalny kryzys wpłynął na rozwój sprzętu opartego na wyświetlaczach mini-LED i może opóźnić przyjęcie tej technologii, ale w krótkim okresie.

Zobacz także: Aplikacja mBank zmierza do AppGallery – sklepu Huaweia, który rozwija się w błyskawicznym tempie

Apple opóźnia mini-LED, ale według analityków to bez znaczenia

W notatce badawczej z TF International Securities, którą otrzymał między innymi serwis MacRumors, Kuo poinformował, że panele mini-LED mają trafiać do masowej produkcji w trzecim kwartale 2020 roku, ale implementowanie ich do produktów może przesunąć się do początku kolejnego roku. Inwestorzy nie muszą się zbytnio przejmować przedłużeniem harmonogramu wprowadzenia mini-LED, ponieważ to kluczowa technologia, którą Apple będzie promować w ciągu najbliższych pięciu lat. Nawet jeśli harmonogram krótkoterminowy zostanie nieco zakłócony, nie wpłynie to a ostateczny wynik.

Apple planuje nowe produkty z mini-LED

Według Kuo, Apple planuje od czterech do sześciu produktów z wyświetlaczami mini-LED w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat. Analityk powiedział wcześniej, że spółka z Cupertino wypuści na rynek flagowego 12,9-calowego iPada Pro z układem A14X w trzecim kwartale 2020 roku oraz zaktualizowanego 16-calowego MacBooka Pro z wyświetlaczem mini-LED w czwartym kwartale tego samego roku.

Apple mini-LED

Jednak dzisiejsza notatka sugeruje, że mapa drogowa dotycząca wersji mini-LED tych produktów mogła zostać nieco odsunięta. W marcu DigiTimes powiedział, że Apple wprowadzi wiele modeli komputerów Mac z nową technologią do końca 2020 roku, a Mark Gurman z Bloomberg poinformował, że firma przewiduje debiut nowej wersji 16-calowego MacBooka Pro w październiku lub listopadzie. W tym wypadku nie jest on jednak pewny jaki ekran zobaczymy w topowym komputerze Apple. Wraz z 16-calowym MacBookiem Pro, Apple planuje wprowadzić 14-calowego MacBooka Pro z ekranem mini-LED. Taki model cały czas znajduje się na etapie projektowania, mimo debiutu 13-calowej wersji kilka dni temu.

Co umożliwi technologia mini-LED w produktach Apple?

Przyszłe wyświetlacze mini-LED będą wykorzystywać około 10 000 diod LED, z których każda ma rozmiar poniżej 200 mikronów. Wyświetlacze nowego typu pozwolą na cieńsze i lżejsze konstrukcje, oferując jednocześnie wiele zalet wyświetlaczy OLED używanych w najnowszych iPhone’ach, w tym szeroką gamę kolorów, wysoki kontrast i zakres dynamiczny oraz lokalne przyciemnianie w celu uzyskania prawdziwej czerni. W dzisiejszej notatce Kuo poradził inwestorom, aby zwrócili uwagę na mini-LED, i powtórzył, że pozytywnie ocenia dynamikę rozwoju mapy drogowej produktów Apple.

Analityk szacuje, że dostawy produktów wyświetlaczy mini-LED znacznie wzrosną odpowiednio o około 300% i 225 %, odpowiednio w 2021 i 2022 roku. Aktywna strategia promowania nowych produktów zmusi konkurentów do wprowadzenia podobnych rozwiązań w ciągu najbliższych kilku lat, co według Kuo jest także kluczem do przyspieszenia rozwoju.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)