Witamy ponownie w ten niedzielny wieczór zapraszając Was na cotygodniową dawkę dobrej zabawy. Jak zawsze czekamy na Wasze propozycje aplikacji do WPGiA pod adresami email: [email protected] i [email protected], w odpowiednim wątku na naszym forum oraz w komentarzach pod artykułem. Zachęcamy do lektury!
Trolls vs Vikings
Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o popularnym tytule Plants vs Zombies. Po sukcesie tej produkcji zaczęły powstawać gry opierające się na podobnej mechanice, różniące się jedynie jednostkami i umiejscowieniem akcji. Jedną z nich jest Trolls vs Vikings. Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, wcielając się w jedną ze stron musimy bronić pewnego obszaru przed wrogiem ustawiając w konkretnych miejscach dowolne jednostki. Wszystko polega na odpowiednim ułożeniu wojowników względem siebie, aby zapewnić dostateczną siłę ognia. Plansza składa się z kwadratowych pól, na których możemy umieścić pojedyncze jednostki pamiętając o ich zasięgu.
To, co mnie w tej grze ujęło, to przerywniki fabularne. W iście komiksowy sposób poznajemy fabułę ukazaną na kolorowych obrazkach. Z tego dowiadujemy się o spokojnym życiu leśnych trolli i o pojawieniu się żądnych złota wikingów. Na wirtualnej mapie przechodzimy kolejne misje nie dając przepuszczając żadnego wroga przez naszą wesołą gromadkę. Zabawa toczy się w trzech sceneriach począwszy od rodzimego lasu przez jesienny step aż po mroźną krainę. Na końcu każdego etapu walczymy z bossem. Każdą misje można przejść na normalnym lub trudnym poziomie zdobywając złoto, które można wykorzystać na nowe jednostki bądź ulepszenia. Oprócz tego dostajemy tryb Valhalla, która w mitologii celtyckiej uważana jest za raj otwarty po śmierci jedynie dla najodważniejszych wojowników. Naszym zadaniem jest przeszkodzenie wikingom w dotarciu do jej bram. Do naszej dyspozycji twórcy dali kilkanaście rodzajów jednostek począwszy od górników przez procarzy aż po imienne trolle kupowane za zdobyczne złoto.
Twórcy dali nam kilkanaście godzin wspaniałej i wciągającej zabawy. Przemyślana mechanika, ciekawa fabuła i dopracowanie graficzne tytułu pozwalają ocenić Trolls vs Vikings bardzo pozytywnie.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Mh29lGDF9HY[/youtube]
Pobierz Trolls vs Viking za darmo ze Sklepu Play!
Plusy:
- Interesująca fabuła;
- Grafika;
- Mnóstwo wspaniałej zabawy.
Minusy:
- Brak.
City 2048
Kolejna wariacja popularnej 2048 stawia nas w roli budowniczego. Zamiast cyferek przyjdzie nam łączyć budynki tworząc coraz większe ich skupiska. Zasada działania pozostała taka sama, mianowicie od najmniejszych przechodzimy do największych dostępnych budowli. Co prawda na początku może być nam ciężko odnaleźć się wśród nich, szczególnie jeśli przyzwyczailiśmy się do liczb. Jednak już po kilku minutach będziemy wiedzieli co z czym należy łączyć.
Interesującym aspektem jest liczba punktów, która tutaj odpowiada liczbie mieszkańców. Dodaje to grze pewnego realizmu. Oprócz tego dostajemy przyzwoitą grafikę. Opanowanie sterowania wymaga pewnej wprawy, ponieważ nie przesuwamy klocków jak to niegdyś bywało na boki, ale po skosie. City 2048 to przede wszystkim coś nowego i widać, że twórcy wnieśli powiew świeżości do oklepanego schematu. Tytuł przyjemny, wart polecenia.
Pobierz City 2048 za darmo ze Sklepu Play!
Plusy:
- Dostajemy coś nowego;
- Kilka ciekawych rozwiązań;
Minusy:
- Sterowanie nie do końca intuicyjne.
Galaxy
Oto kolejna gra logiczna tym razem autorstwa Magma Mobile. Tytuł “Galaxy” w zasadzie niewiele mówi o samym tytule więc już śpieszę z wyjaśnieniem co to takiego.
Popularne gry, w których łączymy punkty w określonej kolejności, aby linie się nie przecinały znamy już od dawna. Tutaj przyjdzie nam łączyć gwiazdy tworząc swoiste gwiazdozbiory. Od prostych skupisk nie wymagających specjalnych umiejętności przechodzimy do skomplikowanych plansz gdzie każdy ruch ma znaczenie. Niektórymi prostymi możemy się poruszyć tylko raz, a inne są tylko opcjonalne. Czas potrzebny na pokonanie poziomu czyli połączenie wszystkich gwiazd określa ilość przyznawanych gwiazdek.
Oprócz klasycznego trybu mamy dostęp do zręcznościówki oraz czasówki. Grafika nie została specjalnie dopracowana i mamy do czynienia z prostymi liniami i zwykłymi kolorami. Momentami odnosi się wrażenie, że gra została wykonana w programie graficznym typu Paint i nie jest to dobre wrażenie. Mnie ten tytuł nie urzekł, ot zwykła, niewiele wnosząca logiczna ciekawostka.
Pobierz Galaxy za darmo ze Sklepu Play!
Plusy:
- Masa poziomów;
- Przystępna nawet dla najmłodszych.
Minusy:
- Nie jest specjalnie dopracowana graficznie.
God of Light
Kolejna gra logiczna tym razem od studia Playmous. Już na pierwszy rzut oka widać, że budżet przeznaczony na tytuł był spory, bo grafika wręcz powala, ale zacznijmy od początku.
W God of Light przyjdzie nam kierować światłem, które odbijając się od różnorakich elementów, musi trafić do miejsca docelowego. Wchodząc w Menu Główne podziwiamy ładne, ruchome tło, z poziomu którego wybieramy interesującą nas planszę.
Wszystko okraszone jest pięknymi animacjami i modelami otoczenia i naprawdę trudno oderwać od nich wzrok. W stu dwudziestu pięciu poziomach kierujemy energią świetlną, aby dotarła do celu. Wykorzystujemy lustra, pryzmaty, kolektory i filtry, aby nam się to udało. W międzyczasie zbieramy diamenty dające nam punkty. Ogrom możliwości zmusza do główkowania i przez długi czas zapomnimy o realnym świecie.
Gra jest bardzo wciągająca i w zasadzie nie można jej wytknąć żadnych wad. Fenomenalna wprost grafika daje niezapomniane wrażenia z rozgrywki. Doskonałość godna polecenia.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cMMOFYXmIhs[/youtube]
Pobierz God of Light za darmo ze Sklepu Play!
Plusy:
- Grafika!
- Ilość poziomów.
Minusy:
- Brak.
Kiosk Google Play
Wdrażanie Material Design do aplikacji Google postępuje coraz szybciej, co zwiastuje prezentację najnowszej wersji Androida w nadchodzących dniach. Jedną z aplikacji, która w ostatnim czasie przeszła metamorfozę jest Kiosk Play. Sprawdźmy, co nowego przyniosła jego ostatnia aktualizacja.
Oczywiście pierwszą rzeczą, którą zauważymy po włączeniu aplikacji jest zastosowanie przez Google Material Desing. Czyni on aplikację znacznie bardziej przejrzystą. Dodatkowo bardzo pozytywne wrażenie wywołują piękne i płynne animacje. Nowy Kiosk Play świetnie pokazuje do czego dąży Google wprowadzając nowe wymogi odnośnie designu.
Poza zmianami wizualnymi nie spostrzeżemy jednak większych zmian. Inaczej ma się sytacja w krajach, w których dostępne są magazyny. W ich przypadku poprawiono wyświetlanie na ekranach telefonów i dodano opcje zapisywania na telefonie. Jeśli chcecie być na bieżąco z interesującymi Was tematami to Kiosk Play na pewno jest warty Waszej uwagi.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IS9gmW7uFXo[/youtube]
Pobierz Kiosk Google Play za darmo ze Sklepu Play!
Plusy:
- Material Design;
- Wiele kategorii tematycznych;
- Zapisywanie artykułów w pamieci urządzenia.
Minusy:
- Niedostępność magazynów w naszym kraju.
Weather Timeline – Forecast
Pogodynki w Google Play to żadna nowość. Jest ich mnóstwo i każdy zdążył już wyrobić sobie opinię która z nich jest najlepsza. Dziś mam dla Was kolejną propozycję w tej kwestii. Podobnie jak wyżej opisywany Kiosk Google Play aplikacja ta została wykonana w Material Design – Weather Timeline.
Ta na pierwszy rzut oka prosta aplikacja momentalnie zdobyła moje serce, jednym z głównych tego powodów był oczywiście wygląd jej interfejsu. Twórca postawił na prostotę, wykorzystał wiele elementów charakterystycznych dla wspomnianego wyżej Material Design, jak np. unoszące się nad interfejsem kółko, czy płynne animacje, których tu nie brakuje.
Nazwa aplikacji nie wzięła się znikąd. Informacje na temat aktualnej pogody przedstawione są w formie osi czasu. Po kliknięciu na dany element osi zostanie on rozwinięty i przedstawi nam bardziej szczegółowe informacje, np. o aktualnej fazie księżyca, czy wilgotności powietrza. Gdy zjedziemy na sam dół ukaże nam się niebieski kafelek “Time Machine”, przy którego pomocy dowiemy się o pogodzie z konkretnego dnia w przeszłości. Przydatnym źródłem informacji pogodowych jest także mapa wyświetlajaca aktualne opady, zachmurzenie, a także temperaturę w danym rejonie.
Weather Timeline jest najlepszą aplikacją pogodową z jaką miałem styczność w ostatnim czasie. Swoim wyglądem i funkcjonalnością przebiła nawet mojego dotychczasowego faworyta – Yahoo Weather. Sam Ruston wciąż pracuje nad usprawnieniem swojego dzieła, w planach ma m.in. stworzenie mikro-aplikacji na zegarki z Androidem Wear. Jeśli szukacie świetnej pogodynki na swój telefon to Weather Timeline z całą pewnością jest wart polecenia.
Kup Weather Timeline – Forecast za 3,11 zł w Sklepie Play!
Plusy:
- Material Design;
- Bardzo wygodne przedstawienie prognozy;
- Mapa z informacjami o zachmurzeniu, opadach i temperaturze.
Minusy:
- Brak.
Battery Genie
Czas pracy na baterii naszych smartfonów nie jest niestety nieskończony. Nim się obejrzymy nasze urządzenie jest rozładowane, czasem nawet przed dotarciem do domu. By nie zapomnieć o podładowaniu naszego telefonu, tabletu, a nawet zegarka warto posłużyć się aplikacją Battery Genie.
To proste narzędzie zbiera informacje o stanie naładowania wszystkich naszych urządzeń i synchronizuje je z chmurą. Dostęp do niego możemy uzyskać z dowolnego telefonu czy tabletu z Androidem lub wtyczki do przeglądarki Chrome. Dla każdego z naszych urządzeń mamy możliwość ustawić stopień naładowania, przy którym wyśle ono powiadomienie o potrzebie podłączenia do źródła zasilania. Do poprawnego działania Battery Genie wymagane jest połączenie z Internetem.
Aplikacja ta może przydać się osobom, którym zdarza się zapomnieć podłączyć jedno ze swoich urządzeń do ładowania, a tych z kolei posiadamy coraz to więcej. Przez pierwsze dwa tygodnie korzystanie z Battery Genie jest całkowicie darmowe, po czym musimy jednorazowo zapłacić 3,99 zł.
Pobierz Battery Genie za darmo ze Sklepu Play!
Plusy:
- Informacje o stanie naładowania wszystkich naszych urządzeń w jednym miejscu;
- Przypomnienia o podłączeniu telefonu, tabletu, czy zegarka do ładowania.
Minusy:
- Wymóg połączenia z Siecią;
- Niedoróbki w interfejsie.