ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawe FreeBuds 3i

Premiera Huawei FreeBuds 3i, czyli nowych słuchawek bezprzewodowych z ANC w fenomenalnej cenie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Huawei nieustannie wydaje na rynek nowe urządzenia. Zwykle są to smartfony, ale od czasu do czasu firma pokazuje też nowe słuchawki. Dziś zaprezentowano bezprzewodowy model FreeBuds 3i, który został wyposażony w aktywną redukcję szumów (ANC). W tej cenie to prawdziwa rzadkość.

Premiera Huawei FreeBuds 3i – wygląd i szczegóły

Huawei FreeBuds 3i

Nie ma co ukrywać: spoglądając na Huawei FreeBuds 3i od razu widać, że Chińczycy wyraźnie inspirowali się AirPodsami Pro od Apple. Nie jest to jednak nic złego, bo mimo wszystko w kwestii designu tak małego urządzenia nie ma zbyt dużego pola do popisu.

Przechodząc do budowy FreeBuds 3i, Huawei zdecydował się zamontować aż trzy mikrofony w każdej słuchawce. Dwa znajdują się na zewnątrz, a jeden wewnątrz. Taki zabieg został zastosowany po to, aby możliwe było usuwanie zewnętrznych dźwięków, tym samym zwiększając jakość odsłuchu. Jak już wspomniałem w tytule, FreeBuds 3i posiadają aktywną redukcję hałasu (ANC) do 32dB, co w tej półce cenowej jest zdecydowaną rzadkością. Huawei najwyraźniej zdecydował się wyjść naprzeciw nieco mniej zamożnym klientom, którzy chcieliby poczuć, że obcują z urządzeniem premium. Warto też wspomnieć, że dzisiejsza nowość od Chińczyków posiada również certyfikat wodoszczelności IPX4, który sprawia, że FreeBuds 3i będą działały bez problemu nawet w lekkim deszczu.

Zobacz także: To świetny moment, by kupić tego fenomenalnego VPN-a. Na ograniczony czas przeceniono go aż o 35%!

Czas pracy opisywanych słuchawek bezprzewodowych na jednym ładowaniu wynosi do 3,5 godzin. Mało, ale na szczęście do zestawu firma dołącza specjalne etui ładujące, dzięki któremu czas pracy FreeBudsów 3i można wydłużyć o dodatkowe 14,5 godzin. Wspomniane etui można ładować za pomocą wtyczki USB-C.

Huawei FreeBuds 3i można kontrolować za pomocą dotyku – np. dłuższe stuknięcie włącza lub wyłącza aktywną redukcję szumów, a podwójne odtwarza lub pauzuje muzykę / odbiera lub odrzuca połączenia.

Premiera Huawei FreeBuds 3i – cena i dostępność

Huawei FreeBuds 3i

W powyższej części tekstu wielokrotnie zachwycałem się ceną zaprezentowanych dziś FreeBudsów 3i, jednak nigdy jej nie podałem. Otóż Huawei wycenił swój najnowszy produkt w Wielkiej Brytanii na 89,99 funtów, co po dzisiejszym kursie walutowym przekłada się na mniej więcej 468 złotych. Nie da się ukryć, że jak na słuchawki z ANC, to bardzo mało. Dla porównania, oferujące zbliżone parametry AirPodsy Pro od Apple kosztują niecałe 1200 złotych, co czyni propozycję Huaweia niezwykle atrakcyjną.

Na chwilę obecną nie znamy jeszcze polskiej ceny Huawei FreeBuds 3i, lecz możemy się spodziewać, że na ich zakup najprawdopodobniej trzeba będzie wyłożyć od 499 do 599 złotych. Gdy tylko krajowy oddział Huaweia zdradzi polską cenę, to z pewnością o tym napiszemy.

Słuchawki trafią do sklepów w dwóch wersjach kolorystycznych: Ceramic White (białej) i Carbon Black (czarnej). W Wielkiej Brytani będzie można je kupić od 20 maja w oficjalnym sklepie Huawei.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy