ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei appgallery sklep play zastepstwo 2

Android.com.pl APPS – poznaj najlepsze źródło aplikacji, gdy nie ma Sklepu Play

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Niektórzy z Was na pewno już zdążyli zauważyć, że niedawno uruchomiliśmy nową część naszego serwisu – Android.com.pl APPS. Pojawił się nie tylko odnośnik na portalu, ale również wspominałem o tym miejscu w tekstach związanych z Huawei Mobile Services. To właśnie z myślą o użytkownikach nowych smartfonów Huawei postanowiliśmy stworzyć serwis, który będzie w sobie zbierał zweryfikowane i pewne aplikacje.

Android.com.pl APPS to serwis z aplikacjami do pobrania, który tworzymy dla Ciebie

Huawei powrót usług Google

Jak można rozumieć pewne i zweryfikowane aplikacje? Jak zapewne doskonale wiesz, jedną z głównych zalet Androida jest jego otwartość. Oznacza to, że użytkownik może niemalże wszystko zrobić z tym systemem, a więc także instalować gry i programy z zewnętrznych źródeł. Świat na Sklepie Play się nie kończy, a jak pokazują wybrane przykłady, to wiele ciekawych propozycji w ogóle nie trafia do marketu Google. Niestety, ale otwartość również niesie za sobą ryzyko. Nie każde źródło można uznać za zaufane i sprawdzone. W tym miejscu pojawia się Android.com.pl APPS, gdzie przed dodaniem aplikacji instalujemy ją na swoich urządzeniach i weryfikujemy poprawność działania.

Przede wszystkim weryfikacja – czy aplikacja zadziała bez Usług Google?

Wyniki finansowe Google w 1Q 2020

Weryfikacja sprowadza się między innymi do tego, że poszczególne gry i programy, które możecie znaleźć na Android.com.pl APPS, są instalowane na sprzęcie bez Usług Google. W końcu nie ukrywajmy, że najczęściej brak Sklepu Play wiąże się właśnie z brakiem GMS. Tym samym możesz być pewny, że poinformujemy o funkcjach, które mogą nie działać poprawnie, gdy urządzenie nie ma zainstalowanych Usług Google. Rzadko jest tak, że gry lub programy w ogóle nie działają na smartfonach i tabletach bez GMS. Czasami pojawiają się problemy na przykład z powiadomieniami lub wybranymi metodami logowania. Dlatego jeszcze przed pobraniem aplikacji będziesz wiedzieć, jak dany tytuł zachowa się na sprzęcie Huawei.

Nie możesz znaleźć aplikacji? Napisz do nas

android com pl apps zglaszanie aplikacji

Naturalnie nasza baza stale się rozrasta, bo to między innymi użytkownicy sugerują, czego potrzebują. Dlatego jeśli faktycznie brakuje gry lub programu, to wystarczy, że uzupełnisz formularz na Android.com.pl APPS. Wtedy rozpocznie się proces weryfikacji, aby finalnie uzupełnić brak lub poinformować zainteresowanego o nieprawidłowym działaniu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że mówimy wyłącznie o legalnym oprogramowaniu. Płatnych gier i programów ze Sklepu Play nie będziemy zamieszczać.

Zobacz też: Kup swojego nowego smartfona poprzez… wysłanie SMS-a.

Oczywiście jesteśmy stale otwarci na rozwój, więc jeśli masz pomysł, jak można usprawnić nasz nowy serwis, to daj znać w komentarzu. Nasz cel? Przede wszystkim chcemy ułatwić Ci życie i zaoszczędzić Twój czas. Dlatego dokładnie testujemy każdą aplikację i wskazujemy, co ewentualnie może nie działać. Wszystko po to, abyś Ty mógł skupić się wyłącznie na czerpaniu przyjemności z użytkowania swojego nowego smartfona. Liczymy na to, że spodoba Ci się nasza inicjatywa i z Android.com.pl APPS będziesz korzystał równie często jak z AppGallery. To od Ciebie zależy czy i jak APPS będzie rozwijane.

Sprawdź najnowsze wpisy