Każdego miesiąca na świecie debiutują nowe gry. Czerwiec nie będzie wyjątkiem, bowiem wówczas światło dzienne ujrzy całkiem sporo nowości. W niniejszym tekście wybrałem trzy najważniejsze premiery czerwca 2020 roku, na które zdecydowanie warto czekać. Ich zestawienie rozpoczyna się poniżej.

1. Desperados III

Desperados III

Desperados III to kolejna część lubianej serii strategii od Mimimi Games. Głównym bohaterem jest tutaj po raz kolejny John Cooper, w którego postać wcieli się gracz. Akcja gry będzie się rozgrywać na Dzikim Zachodzie, gdzie w skórze rewolwerowca będziemy rozwiązywać przeróżne zadania. Walka w Desperados III odbywa się w czasie rzeczywistym, a wszystko obserwujemy z góry za sprawą widoku izometrycznego. Nie da się ukryć, że opisywana produkcja to klasyczna strategia z krwi i kości, bo nie dość, że dowodzimy tu pięcioosobowym oddziałem, to wrogowie zazwyczaj będą mieli sporą przewagę liczebną, przez co trzeba będzie się naprawdę zastanowić przed podjęciem jakiegokolwiek kroku.

Desperados III zadebiutuje na PC, Xboxie One i PlayStation 4. Gra trafi do sprzedaży 16 czerwca 2020 roku.

2. The Last of Us 2

the last of us part 2

The Last of Us 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier roku, nie tylko czerwca. Pisałem o tej produkcji przy okazji najważniejszych premier gier maja 2020, ale niestety studio Naughty Dog zdecydowało się przesunąć ją na czerwiec. Przechodząc jednak do samej gry: w The Last of Us 2 wcielimy się w postać Ellie, dziewczynki (teraz już dorosłej kobiety), która w The Last of Us towarzyszyła Joelowi. Wydarzenia w nadchodzącej produkcji będą miały miejsce aż pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części gry. Jeśli chodzi o samą fabułę, to wciąż zbyt wiele nie wiadomo, choć jej motywem przewodnim ma być zemsta.

The Last of Us 2 zadebiutuje wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Gra pojawi się na sklepowych półkach 19 czerwca 2020 roku.

3. Carrion

Carrion

Carrion to dość nietypowa gra polskiego studia Phobia Game Studio. Nietypowa, bo wcielimy się tu w postać potwora mordującego ludzi, a nie bohatera, którego zadaniem jest eliminacja przeróżnych maszkar. Podczas zabijania swoich ofiar, bestia, którą pokieruje gracz, będzie się rozrastać i zdobywać nowe umiejętności. Akcja gry będzie się rozgrywała w tajemniczym więzieniu, w którym znajdą się jedynie gracz i jego przyszłe ofiary. Jeśli chodzi o fabułę Carrion, to raczej nie ma co liczyć na wodotryski. Na wodotryski nie można też liczyć w kwestii grafiki, bo produkcja Phobia Game Studio została utrzymana w stylistyce retro.

Carrion trafi na PC i Xboxa One. Gra zadebiutuje w czerwcu 2020 roku, choć dokładnej daty jeszcze nie poznaliśmy.

Premiery gier czerwiec 2020 – podsumowanie

Czerwiec 2020 będzie ciekawym miesiącem dla graczy, choć zdecydowanie nie najciekawszym. Przed szereg zdecydowanie wybija się The Last of Us 2, które w tym miesiącu nie będzie miało zbyt dużej konkurencji, bo pozostałe produkcje to tytuły ze znacznie mniejszym budżetem, co oczywiście nie oznacza, że nie warto się im przyjrzeć.

Zobacz także: [Pierwsze wrażenia] Realme X50 Pro 5G, Realme 6 Pro i Air Buds – firma wytacza nowe działa

A wy za jakimi czerwcowymi grami czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.