Kwiecień już za nami, a majówka się kończy. Jeżeli nie wchodziliście na nasz portal z uwagi na brak czasu, teraz możecie to nadrobić czytając subiektywne podsumowanie tygodnia (SPT).

Pochwała

UFO istnieje? Temat niezidentyfikowanych obiektów latających budzi u mnie ekscytację i lekką nerwowość. Odkąd pamiętam, zastanawiam się, czy jesteśmy jedynymi istotami we wszechświecie na takim poziomie rozwoju. W Internecie krąży wiele filmów, które rzekomo potwierdzają przypadki pojawienia się UFO w różnych miejscach świata. Niektóre są dość przerażające. Wiele z nich to jednak zmontowane lub nieprawdziwe treści. Na części widzimy po prostu odbite światła, które „udają” UFO. Jednak w momencie, kiedy Pentagon publikuje filmy dotyczące takich obiektów latających, to coś musi być na rzeczy. Czyżby to było potwierdzenie hipotezy, że we Wszechświecie nie jesteśmy sami? Trochę to przerażające.

Tani OnePlus na horyzoncie. Flagowce OnePlus przestały być tanie. Za OnePlus 7 Pro płaciłem roku temu około 3000 zł, co mogę uznać za dobry stosunek jakości do ceny. W OnePlus 8 Pro niewiele się zmieniło względem poprzednika, a jego cena wzrosła o 1200 zł. Jest to bardzo duży skok rok do roku. Widać, że firma chce zarobić na klientach, którzy mają bardziej zasobne portfele. W związku z tym nic dziwnego, że słychać plotki o pojawieniu się w lipcu średniaka OnePlus. Myślę, że jego stosunek jakości do ceny będzie naprawdę świetny. Wypełni on lukę po już za drogich flagowcach.

Samsung Internet i Edge to świetne przeglądarki. Od lat nie korzystam z Chrome, który dominuje nie tylko na pecetach, ale także na smartfonach. Program jest preinstalowany na większości urządzeń z Androidem, co powoduje, że bryluje w statystykach. Warto jednak korzystać z konkurencyjnych aplikacji, takich jak Samsung Internet i Microsoft Edge, które są po prostu świetne. Dlaczego już nie używam tej pierwszej, a korzystam z tej drugiej? Zapraszam do wpisu.

Windows 10 szybszy na HDD. Microsoft ostatnio nie ma szczęścia do aktualizacji Windowsa 10. Wraz z nowymi funkcjami co chwilę pojawiają się błędy, których załatanie trwa tygodniami. Trzeba jednak pochwalić giganta za próby ulepszania Windowsa 10. Już niedługo na pecetach pojawi się kolejny update, a wraz z nim popularny system operacyjny powinien działać szybciej na HDD. Powodem tego jest ulepszenie indeksowania w platformie. Wiele starych komputerów działa na mechanicznych dyskach, więc taka aktualizacji z pewnością pozwoli im „wziąć drugi oddech”.

Krytyka

Bateria w Galaxy S20 Ultra. Na temat różnic w procesorach Exynos i Snapdragon we flagowcach Samsunga jest multum artykułów. Użytkownicy Galaxy S20 Ultra mieszkający w Europie są sfrustrowani, że mają w swoich urządzeniach procesor Exynos 990, a nie Snapdragon 865. Wiele testów na zagranicznych portalach wykazało, że ten drugi jest szybszy od tego pierwszego. Ponadto Snapdragon 865 jest bardziej energooszczędny, co zostało udowodnione w kolejnym teście. Jest to naprawdę wkurzające. Zapraszam do wpisu Łukasza.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.