ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wyniki Apple

Pandemia COVID-19 niestraszna Apple, a wyniki potwierdzają dobrą formę

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple oficjalnie ogłosiło wyniki finansowe za drugi kwartał 2020 roku. W związku z pandemią COVID-19 wiedzieliśmy już, że prognozy przedstawione kilka miesięcy temu nie zostaną zrealizowane. Jednak sytuacja w czasie kryzysu i plany na przyszłość są jeszcze bardziej interesujące niż kiedykolwiek wcześniej.

Zobacz także: iPhone SE 2020 to nie powód do rezygnacji z Androida

Wyniki Apple w Q2 2020 roku

Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na działalność Apple w drugim kwartale 2020 roku? Firma ogłosiła przychody w wysokości $58,3 miliarda oraz zysk w wysokości $11,25 miliarda. Jest to porównywalne z wynikami osiągniętymi w analogicznym okresie minionego roku. Niewielkie spadki dotknęły iPhone’a czy iPada, ale zanotowano ogromne wzrosty w kategoriach akcesoriów oraz usług.

  • iPhone $28,9 miliarda;
  • iPad $4,3 miliarda;
  • Mac $5,3 miliarda;
  • Usługi $13,3 miliarda;
  • Akcesoria $6,2 miliarda.
Wyniki Apple

Tim Cook zadowolony z sytuacji Apple

Wcześniej przewidziano przychody między $63, a $67 miliardów dolarów. W lutym spółka ogłosiła, że nie osiągnie zamierzonych zysków w drugim kwartale ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia sprzedaży oraz spowolnienie gospodarcze. Nie zmienia to faktu, że wyniki finansowe są imponujące. Tim Apple, dyrektor generalny Apple, powiedział na temat sytuacji swojej firmy:

Pomimo ogromnego globalnego wpływu COVID-19, z dumą informujemy, że Apple urósł w tym kwartale, dzięki rekordowi w usługach i kwartalnemu rekordowi na rynku wearables. W tym trudnym środowisku nasi użytkownicy polegają na produktach Apple w nowy sposób, aby pozostać w kontakcie, być informowanym, kreatywnym i produktywnym. Czujemy się zmotywowani i zainspirowani, aby nie tylko nadal zaspokajać te potrzeby w innowacyjny sposób, ale dawać wsparcie, dzięki dziesiątkom milionów masek i niestandardowych osłon twarzy, które wysłaliśmy do lekarzy z całego świata świecie, do milionów, które przekazaliśmy za pomocą darowizn, organizacjom takim jak Global Citizen i America’s Food Fund.

Wyniki Apple, kto jest wygranym?

Kategoria usług, która obejmuje sklep iTunes, App Store, Mac App Store, Apple Music, Apple Pay, AppleCare, Apple TV +, Apple News +, Apple Arcade i inne, odnotowuje znaczny wzrost, nawet w obliczu globalnego kryzysu. W minionym roku firma z Cupertino wprowadziła na rynek szereg nowych usług i okazało się to „strzałem w dziesiątkę”, szczególnie w obliczu słabszej sprzedaży urządzeń, takich jak iPhone czy iPad. Firma w 2016 roku wyznaczyła cel podwojenia przychodów z usług do roku 2020 i zamierza go osiągnąć. Spółka ma obecnie 515 milionów płatnych subskrypcji na swojej platformie i oczekuje, że osiągnie 600 milionów do końca tego roku.

Wyniki Apple

Dyrektor finansowy, Luca Maestri powiedział również, że aktywna baza zainstalowanych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo osiągnęła rekordowe wyniki we wszystkich produktach i obszarach geograficznych.

Wyniki Apple w kolejnym kwartale? Nie mamy wskazówek

Apple nie przedstawiło żadnych informacji na temat prognoz na trzeci kwartał 2020 roku. Ale daje pewne nadzieje, jak będzie wyglądał rynek… W czasach kryzysu niektóre produkty mogą odnosić więcej sukcesów niż inne. W szczególności Cook i Maestri wspomnieli o iPadzie i Macu jako tych, które będą dobrze sobie radzić w następnym kwartale finansowym. Chodzi przede wszystkim o klientów pobierających naukę online lub pracujących w domu.

Maestri wspomniano o tym, jak przechodzimy na pracę zdalną i przytoczył przykład firmy Pelaton zajmującej się rowerami treningowymi, która wdrożyła całą flotę komputerów Mac w ciągu nocy, aby zespół mógł pracować zdalnie. Tim Cook potwierdził także, że jego ekipa pracuje nad masą nowych produktów, ale szczegółów oczywiście nie podał.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy