Centrum Nauki Kopernik to warszawskie centrum nauki, którego misją jest „inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi”. Miejsce to codziennie było tłumnie odwiedzane przez tysiące odwiedzających, jednak z powodu pandemii koronawirusa obiekt musiał zostać tymczasowo zamknięty. Osoby żądne wiedzy nie zostały jednak na lodzie. Warto wiedzieć, że Centrum Nauki Kopernik od pewnego czasu organizuje specjalną serię wydarzeń i eksperymentów, które odbywają się przez internet. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny! W tym artykule przedstawię wam, jakie atrakcje zostały dla nas przygotowane.

Centrum Nauki Kopernik przez internet. Zwiedzanie, eksperymenty i obserwacje z własnego domu!

Pomimo tego, że wydarzenia z serii #Kopernikwdomu organizowane są już od jakiegoś czasu, to wiele osób nie wie o tym przedsięwzięciu. Poniżej przygotowałem zatem dla was opis kilku niezwykle ciekawych spotkań, które odbywają się każdego tygodnia:

  • Kopernik Wirtualnie: jeśli tęsknicie za Centrum Nauki Kopernik, to w każdą środę o godzinie 15:00 na profilu centrum możecie oglądać transmisję, podczas której istnieje szansa na zwiedzenie danej części budynku i zobaczenie miejsc niedostępnych dla zwyczajnych odwiedzających. Wszystkie transmisje są oczywiście również zapisywane na oficjalnej stronie CNK, by można je było obejrzeć w przyszłości.
  • Eksperymentuj w domu: jeżeli chcielibyście natomiast sprawdzić się w przeprowadzaniu doświadczeń, to centrum przygotowało dla was specjalną listę eksperymentów, które bezpiecznie możecie przeprowadzić w domu. Po raz kolejny możecie ją znaleźć na oficjalnej witrynie Centrum Nauki Kopernik?
  • Patrz w gwiazdy: czy są tu fani astronomii? Jeśli tak, to gratuluję rewelacyjnego hobby. Jeśli i wy lubicie nocami patrzeć w niebo i oglądać planety, gwiazdy czy, chociażby nasz Księżyc, to spodobają wam się transmisje na żywo z planetarium, które odbywają się we wtorki, czwartki i soboty. Są one udostępniane za pośrednictwem serwisu YouTube. Repozytorium wszystkich poprzednich odcinków i krótszych filmików znajdziecie z kolei na kolejnej stronie CNK.
  • Kurs majsterkowania: jeśli podczas kwarantanny obudził się w was wewnętrzny inżynier, to kurs majsterkowania organizowany przez centrum powinien zaspokoić wasze potrzeby. Jeśli interesują was zagadnienia takie jak „Prosty helikopter” czy „Mikroskop z telefonu”, to zajrzyjcie na następującą stronę Centrum Nauki Kopernik, by sprawdzić, jak samodzielnie zbudować takie rzeczy.
  • Zrób to z nami: ostatnią atrakcją przygotowaną przez centrum jest cykl, w którym przeprowadzane są eksperymenty, które potrzebują nieco więcej czasu. Do nich można zaliczyć takie doświadczenia jak np. hodowanie własnych kryształów, czyli coś, co większość z nas robiła pewnie na lekcjach. Tak jak ostatnio – materiały z serii znajdziecie na specjalnej podstronie CNK.

Czytaj także: Czy mamy szansę na zdalną pomoc lekarską? Tylko, jeśli to najpierw my wesprzemy medyków.

I to by było na tyle! Jeśli któreś z powyższych wydarzeń przypadło wam do gustu, to upewnijcie się, że weźmiecie w nim udział. Powiadomcie również znajomych o akcji, podsyłając im link do artykułu – im więcej osób dowie się o tej inicjatywie, tym lepiej! Jeżeli chcielibyście wesprzeć Centrum Nauki Kopernik podczas tego ciężkiego okresu, to możecie zrobić to poprzez kupno wirtualnego biletu. Miłej zabawy!

Źródło: Centrum Nauki Kopernik

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.