Smartwatch może nie być pierwszą rzeczą, którą chciałbyś kupić po otwarciu sklepów, ale to świetny czas na zainwestowanie w urządzenie noszone. Inteligentny zegarek może oferować szereg korzyści, które przydadzą się nie tylko osobom aktywnym fizycznie.

Cyfrowa era nadeszła

Czas pandemii udowodnił, że internetyzacja i komputeryzacja sprawdzają się w pewnych obszarach wprost świetnie. Używanie technologii cyfrowych okazało się przydatne w pracach biurowych i nauczaniu zdalnym.

Smartwatch znajduje się tu w miejscu, gdzie jest wystarczająco cyfrowy, aby utrzymywać kontakt ze światem poprzez wyświetlanie wiadomości od znajomych, codziennych wiadomości i ważnych przypomnień z pracy, bez potrzeby sięgania po telefon czy w niektórych przypadkach nawet po komputer. Zegarek to świetny gadżet, który przypomni o innych urządzeniach w momencie, kiedy będą potrzebne, a nie wtedy, kiedy Tobie się zdaje, że będą.

android wear google smartwatch

Jednym z podstawowych zastosowań smartwatcha jest powiadamianie, więc wszelkie wiadomości przychodzące do telefonu, takie jak SMS-y, wiadomości WhatsApp, tweety lub posty na Facebooku, zostaną wysłane do zegarka. W rzeczywistości wiele urządzeń noszonych pozwala nawet reagować na nie prosto z nadgarstka, jak np. te z Wear OS.

Niektóre smartwatche pozwalają nawet odbierać połączenia z zegarka. Może to wyglądać trochę głupio, gdy rozmawiasz publicznie w ten sposób, ale np. gdy jedziesz rowerem lub prowadzisz auto – jest to wygodne.

Zobacz także: Dlaczego korzystam z Microsoft Edge, a nie z Chrome lub Samsung Internet

Odetchnij z ulgą

Smartwatch nie tylko zapewni ci łączność ze światem, ale może także pomóc w odpowiednim monitorowaniu oddechu. Wiele smartwatchy, w tym urządzenia Wear OS, a także Huawei i Fitbit, mają tryby oddychania, które pomogą Ci się zrelaksować i zachować spokój, jeśli czujesz się zestresowany.

Wear OS z kontrolą mycia rąk

Co więcej, niektóre urządzenia noszone mają opcje śledzenia stresu lub lęku, a także pulsometry, aby badać nastrój, a także monitory energii „baterii ciała”, która wskazuje, jak bardzo zmęczony jesteś. Ostatnio mój smartwatch z Wear OS przypomina nawet o regularnym myciu rąk!

Smartwatch to przenośny inteligentny asystent

Jeśli Twój dom nie jest smart, to czas pomyśleć, aby zacząć go zmieniać w tym kierunku. Przydatny może okazać się tu też smartwatch. Mogłoby to być swoiste centrum dowodzenia z nadgarstka. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na urządzenia Apple Watch, które mają Siri, a przede wszystkim smartwatche z Wear OS. Te mają bowiem Google Assistant, który obsługuje język polski. W ten sposób maksymalnie wykorzystasz potencjał inteligentnego zegarka w domu i poza nim, nie używając rok, a jedynie wydając komendy.

Niedrogi gadżet na polepszenie humoru

Biorąc pod uwagę niepewność ekonomiczną, możesz nie chcieć wydawać dużych pieniędzy na drogie gadżety, takie jak telewizory, konsole do gier, a nawet smartfony, głośniki lub słuchawki.

smartwatch Philips idzie na wojnę patentową

Na szczęście niektóre smartwatche są znacznie tańsze niż którekolwiek z wyżej wymienionych urządzeń. Choć nie są tak tanie, jak opaski fitness, inteligentne zegarki nie spowodują spustoszenia portfeli potencjalnych użytkowników.

Smartwatch to konieczne narzędzie fitness

Funkcja monitorowania aktywności fizycznej jest moją ulubioną. W momencie, gdy można już „uprawiać rekreację” poza domem, smartwatch spisuje się do tego perfekcyjnie. Oczywiście, fitness trackery mogą być do tego lepsze, jeśli szukasz tylko towarzysza ćwiczeń, ale dobry smartwatch z Wear OS nie jest zły do tego celu.

Google Fit

Smartwatche z platformą Google i aplikacją Google Fit mają około 100 różnych opcji śledzenia aktywności. Wśród nich znajdziemy między innymi zumbę, jogging, rakiety śnieżne czy P90X.

Oprócz śledzenia ćwiczeń, smartwatche pozwalają monitorować trendy treningowe, analizować wyniki, pomagać w ustaleniu, jak najlepiej odpoczywać, jak rozwijać swoją sprawność w miarę upływu czasu i ogólnie pomóc w maksymalnym wykorzystaniu czasu ćwiczeń.

źródło: techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.