ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone SE 2020

iPhone SE 2020 to nie powód do rezygnacji z Androida

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

iPhone SE 2020 wywołał naprawdę dużo szumu. Chyba nawet więcej niż można było pomyśleć. Apple od lat wie, jak wzbudzić zainteresowanie potencjalnych klientów. Opinie bywają różne – tych pozytywnych jest zaskakująco dużo, choć nie brakuje przeciwników. Na pierwszy rzut oka Apple przeniosło moc i wydajność iPhone’a 11 do kompaktowych rozmiarów, podając to wszystko w znacznie niższej cenie, choć to duże uproszczenie. Pod wieloma względami iPhone SE 2020 w pełni zasługuje na całą uwagę, jaką dostaje. A najbardziej przyciąga procesor A13 Bionic, znany z flagowych smartfonów Apple. 

Zobacz także: Apple zadba o baterie w MacBookach – świetna nowość w macOS

iPhone SE 2020 na pierwszy rzut oka oferuje same zalety

A13 Bionic to wielka sprawa. Oprócz oferowania flagowej szybkości i wydajności, zapewnia również, że iPhone SE będzie aktualizowany do najnowszej wersji iOS przez wiele lat. Do tego dodajemy niezawodny aparat 12 MPx, dobry czas pracy na jednym ładowaniu baterii, odporność na wodę zgodną z normą IP67 oraz bezprzewodowe ładowanie Qi. Dzięki temu łatwo zrozumieć, dlaczego ten telefon za 2199 złotych lub $399 ma wielu zwolenników.

iPhone SE 2020 to telefon dla użytkowników Apple, a nie Androida

O co więc chodzi? Chociaż iPhone SE 2020 jest fenomenalnym zakupem dla osób ze starzejącym się iPhone’em 8 lub starszym, nie ma większego sensu dla każdego, kto używa Androida i preferuje ten system zamiast iOS. Nie oznacza to, że jakiś system jest lepszy od drugiego. Jest rok 2020 i najwyższy czas zaakceptować fakt, że obie platformy mają swoje mocne i słabe strony. Zamiast tego jest kilka słów ostrzeżenia.

Załóżmy, że masz stary telefon z Androidem i desperacko potrzebujesz aktualizacji. Naprawdę lubisz system Google i nie ma powodu, by z niego zrezygnować, ale widzisz to ogromne zainteresowanie małym iPhone’m. Jak zaczniesz go używać, szybko zdasz sobie sprawę, że iOS jest innym systemem niż ten, do której przywykłeś przez ostatnie kilka lat.

iOS jest świetny, ale po co zmuszać się do jego używania?

Wszystkie funkcje dostosowywania, których używasz na Androidzie nie istnieją na iOS. Chcesz ustawić aplikacje innych firm jako domyślną przeglądarkę internetową, aplikację do nawigacji itp.? iOS nie pozwala tego zrobić. Wszystkie płatne aplikacje i gry ze Sklepu Google Play? Te nie przenoszą się do App Store. iOS to dobry system operacyjny, ale jeśli wiesz, że lubisz Androida, nie ma sensu zmuszać się do zmiany i znosić mnóstwa niepotrzebnych problemów – szczególnie, gdy istnieje tak wiele opcji dla Androida. Jest przecież sporo dobrych telefonów w atrakcyjnej cenie – to zawsze była siła „zielonego robota”.

iPhone SE 2020

iPhone SE 2020, a konkurencja

Pixel 3a od Google jest doskonałym przykładem. Ma bardzo podobną cenę w porównaniu do iPhone’a SE 2020 i wszystko, czego można oczekiwać w bezproblemowym telefonie z Androidem. Wyświetlacz OLED wygląda bardzo dobrze, na wydajność nie da się narzekać, aparat 12 MPx jest szokująco dobry, a Google gwarantuje aktualizacje oprogramowania do maja 2022 roku.

Mamy jeszcze Moto G Power, która jest wyposażona w trzy tylne kamery, czystą wersję Androida 10 z kilkoma pomysłami od Motoroli oraz świetną baterię 5000 mAh, umożliwiającą korzystanie z telefonu przez okres do trzech dni na jednym ładowaniu. Jeśli pieniądze są szczególnie ważne, możemy nawet wybrać coś takiego jak Nokia 2.3, która oferuje podstawowe wrażenia, ale w zamian na niską cenę.

iPhone SE 2020 to świetna okazja, ale nie dla wszystkich

Pod wieloma względami iPhone SE jest lepszy od innych smartfonów nastawionych na atrakcyjną cenę – nie ma co do tego wątpliwości. Jeśli jednak chcesz wyrzucić system operacyjny, do którego jesteś przyzwyczajony i zadowolić się tym, którego nie lubisz, czy to naprawdę byłby dobry zakup? Byłoby inaczej, gdyby nie opcje na dobre i tanie telefony z Androidem – ale tak po prostu nie jest. Rynek jest pełen nieskończonych opcji, wystarczy spojrzeć trochę szerzej, ponieważ nie wszystkie są tak znane, jak najnowszy telefon Apple.

Więc tak – iPhone SE 2020 to świetna okazja. Jeśli chcesz iPhone’a i chcesz wydać tylko 2199 złotych, jest to najlepszy zakup, jaki możesz zrobić. Jednak dla każdego, kto woli Androida, nie ma to żadnego sensu. Dobra oferta nie ma znaczenia, jeśli nie podoba ci się system operacyjny.

Źródło: Androidcentral

Sprawdź najnowsze wpisy