ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Internet v9.4

Dlaczego Samsung Internet jest lepszy od Chrome, ale używam Edge

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Chrome to najpopularniejsza przeglądarka na urządzeniach mobilnych. Za jej dominacją kryje się fakt, że program jest preinstalowany na większości telefonów z Androidem. Świadomi użytkownicy jednak chętnie szukają alternatyw takich jak Firefox, Brave, Microsoft Edge czy Vivaldi. W ciągu ostatnich kilku lat kilkukrotnie zmieniałem przeglądarkę. Najpierw był to Chrome, a potem przez bardzo długi czas Samsung Internet, które było moją domyślną przeglądarką na Galaxy S8+. Używałem jej nawet na smartfonach Huawei i OnePlus – była po prostu rewelacyjna. Obecnie jednak, używam Microsoft Edge.

Samsung Internet – dlaczego jest taki dobry

Samsung Internet jest preinstalowany na każdym telefonie Galaxy. Można też go szybko pobrać ze Sklepu Play. Interfejs użytkownika jest przejrzysty i łatwo się w nim odnaleźć. Na dole znajduje się pasek narzędzi z przyciskami wstecz, do przodu i home, które ułatwiają nawigację. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych elementów w przeglądarce, pasek narzędzi można dostosowywać, a domyślne przyciski zakładek zmieniać za pomocą wielu opcji. Jeśli chcesz mieć łatwo dostępne opcje udostępniania, możesz dodać przycisk udostępniania do paska narzędzi, to samo dotyczy pobierania, historii, zapisanych stron, drukowania, dodatków i innych.

Jedną z najlepszych rzeczy w Samsung Internet jest fakt, że możesz zainstalować bloker reklam. Wśród funkcji dostępna jest dedykowana sekcja dla programów blokujących reklamy, a Ty możesz wybierać spośród różnych dostawców, w tym AdBlock, AdClear, AdGuard, Adblock Plus i innych. Fakt, że istnieje opcja łatwego zainstalowania adblockera, daje Samsungowi wyraźną przewagę nad Chrome. Oczywiście przeglądarka Samsunga nie jest jedyną oferującą tę funkcję.

Zobacz także: Artyści na Spotify proszą o dofinansowanie, ale ja nie dam grosza

Funkcje Samsung Internet

Ostatnia aktualizacja Samsung Internet wprowadziła rozszerzenia przeglądarki na urządzenia mobilne, podobne do tych, które można znaleźć w komputerowej wersji Chrome. Dodatki są dostępne w sklepie Galaxy Apps i chociaż obecnie nie ma wiele do wyboru, może to się zmienić w nadchodzących miesiącach.

Samsung Internet v9.4

Możliwość dużej „customizacji” w Samsung Internet daje przeglądarce wyraźną przewagę nad Chrome. Możesz zmienić pozycję paska przewijania na prawą lub lewą stronę ekranu lub całkowicie go ukryć. W aplikacji jest też skaner kodów QR lub możliwość wyłączenia automatycznego odtwarzania wideo. Sprytną funkcją jest tryb czytania bez rozpraszania uwagi, który usuwa wszystkie inne elementy na stronie, umożliwiając skupienie się na tekście. Przeglądarka ma również solidny menedżer pobierania, a także tryb prywatnego przeglądania z domyślnie włączonymi funkcjami ochrony przed śledzeniem. Najlepszą częścią tego trybu jest to, że możesz użyć uwierzytelniania biometrycznego – takiego, jak odblokowanie skanerem twarzy lub czytnikiem linii papilarnych do uruchomienia prywatnej sesji przeglądarki.

Samsung Internet automatycznie uruchamia się w ciemnym trybie, jeśli w telefonie taki tryb jest ustawiony jako domyślny. Ponadto przeglądarka ma wbudowaną funkcję „Nie śledź”. Można także wyłączyć pliki cookie, automatycznie logować się na stronach internetowych za pomocą Samsung Pass (który przechowuje dane logowania i korzysta z uwierzytelniania biometrycznego) – to naprawdę świetna funkcja. Dodatkowo Samsung wprowadził w ubiegłym roku asystenta wideo, który daje większą kontrolę nad odtwarzaniem filmów na stronach internetowych.

Już nie korzystam z Samsung Internet, wygryzł go Microsoft Edge

Jak pobrać Microsoft Edge

Początki z Samsung Internet bywają uciążliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o synchronizację. Istnieje możliwość pobrania zakładek i innych danych z „desktopowego” Chrome dzięki rozszerzeniu Samsung Internet. To jednak mnie nie satysfakcjonuje, a wręcz wkurza. Na komputerze od kilku miesięcy korzystam z Microsoft Edge, więc postanowiłem spróbować przeglądarki także w wersji mobilnej. Okazało się, że liczba jej funkcji przeszła moje oczekiwania. Bez łez w oczach, zastąpiła mi Samsung Internet, a logowanie do konta Microsoft sprawiło, że sposób przełączania treści między urządzeniami to czysta bajka.

Źródło: androidcentral

Sprawdź najnowsze wpisy