wpgia1 (1)

 

Za oknem deszczowo, ale nie ma się co dziwić, w końcu już rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Pogoda sprzyja graniu na mobilnych urządzeniach więc mamy nadzieje, że ciepło przyjmiecie dzisiejsze wydanie serii. Jak zawsze czekamy na Wasze propozycje aplikacji do WPGiA pod adresami email: [email protected] i [email protected], w odpowiednim wątku na naszym forum oraz w komentarzach pod artykułem. A dzisiejsze gry to głównie dobre tytuły, które niestety zostały zepsute przez mikropłatności. Dodatkowo nieco mało popularnych, ale wartych uwagi aplikacji. Zapraszamy!

Volleyball Championship 2014

siatka

 

Chyba nie ma nikogo kto nie słyszał o sukcesie polskich siatkarzy na mistrzostwach świata. Sirocco Mobile wydało grę inspirowaną turniejem, ale czy warto się nią zainteresować?

Popularność tytułu jest duża, bo zajmuje on czołowe miejsce w rankingach Sklepu Play. Jak nietrudno się domyślić wszystkiemu winne są wyniki polskiej reprezentacji. Producent wykorzystał okazję i odniósł sukces, bo sto tysięcy pobrań to nie byle jaki wynik. Ta siatkarska produkcja stara się wiernie oddawać realia tegorocznych mistrzostw i wychodzi jej to całkiem nieźle.

volleyball-championship-2014-ba117d-h900

 

 Rozpoczynając grę mamy do wyboru turniej lub szybki mecz. W turnieju możemy rozegrać mistrzostwa w trybie losowym lub odtwarzając tegoroczny przydział grupowy. Warto wspomnieć, że jedyną dostępną drużyną w darmowej wersji jest Polska, a pozostałe opcje możemy zakupić. Mecze rozgrywają się w czasie rzeczywistym i nie są w żaden sposób upraszczane. Może zdarzyć się tak, że na najwyższym poziomie trudności będziemy w stanie przez ponad godzinę, a może dwie grać z jedna drużyną. Sterowanie odbywa się przez przeciąganie w miejsca, w które ma uderzyć piłka. Tyczy się to zarówno podań jak i strzałów czy bloków. System jest intuicyjny i już po kilku minutach zabawy można się do niego przyzwyczaić.

volleyball-championship-2014-1a12a9-h900

Gra oczywiście ukazała się w języku polskim co jest jednym z jej atutów. Niestety, twórcy w bardzo sprytny sposób zaimplementowali mikropłatności, bo żeby zagrać innymi drużynami, odblokować szybkie mecze lub nowe piłki trzeba zapłacić. Owszem, można nie wydać ani złotówki jednak przypuszczam, że znajdą się osoby, które będą chciały to zrobić. Wydatek niecałych dziesięciu złotych za ten tytuł to moim zdaniem zbyt dużo. Podsumowując, jeżeli pominiemy fakt płatności, Volleyball Championship 2014 jest przyjemną grą wartą polecenia nie tylko dla fanów siatkówki.

vollayball

Pobierz Volleyball Championship za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Niezły realizm;
 • Prosta i wciągająca.

Minusy:

 • Mikropłatności.

Star Wars Commander

Star_Wars_Commander

Clash of Clans to gra, która odniosła ogromny sukces, a jej twórcy przez cały czas zarabiają mnóstwo na mikropłatnościach. Dzięki temu, podobne tytuły zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu. Clash of Lord, Clash of Spartan i wiele innych, wśród których można się pogubić. Star Wars Commander opiera się na podobnych zasadach, ale dla mnie jako fana Gwiezdnych Wojen była to pozycja obowiązkowa.

Pokrótce, w Star Wars Commander wcielamy się w generała wojsk imperium bądź rebeliantów. Budując naszą bazę musimy sprawiać, żeby stała się odporna na wszelkie ataki wroga, a jednocześnie sami staramy się łupić naszych przeciwników podczas grabieżczych ataków.

 star-wars-commander-game

Wieżyczki i fabryki robotów to tylko niektóre z dostępnych budynków. Ich ułożenie oraz funkcjonalność mogą przesądzić o losach bitwy. W grę zostały wplecione elementy fabularne gdzie postacie z Gwiezdnych Wojen kontaktują się z nami bądź zlecają nam określone zadania. Animacje to element zasługujący na pochwałę, bo zostały wykonane znakomicie, a co najważniejsze zachowują klimat sagi. Oczywiście najważniejsza jest tutaj rozgrywka wieloosobowa, ale tutaj również nie można się do niczego przyczepić.

star-wars-commander-review1

Star Wars Commander to niby nic niezwykłego, bo przecież podobnych gier jest mnóstwo. Jednak coś sprawiało, że zabawa była bardzo przyjemna i miała w sobie coś interesującego. Miłośnikom Gwiezdnych Wojen polecam!

star_wars

Pobierz Star Wars Commander za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Klimat Gwiezdnych Wojen!;
 • Bardzo ładne animacje.

Minusy:

 • Tradycyjnie dla tego typu gier mikropłatności.

Doodle Alchemy

doodle-alchemy-1-b-512x250

Od pewnego czasu zastanawiają mnie gry o alchemii i nie mam pojęcia jaki jest sens ich tworzenia. Postanowiłem sprawdzić jedną z nich.

Doodle Alchemy przyciągnęła moją uwagę ładną grafiką tytułową. Jednak grając niespełna kwadrans zrozumiałem, że rozgrywka nie ma żadnego celu. Naszym zadaniem jest łączenie elementów w nadziei stworzenia czegoś nowego. Od podstawowych żywiołów ognia, wody, ziemi, powierza i energii przechodzimy do kolejnych produktów ich syntez, koniec. Tak, to jest cała „zabawa”. Z listy rzeczy wybieramy dwie i czekamy czy przypadkiem nic z nich nie powstanie. Jeśli tak, mamy kolejny element łączący się z innymi. maxresdefault

Twórcy przewidzieli dwieście czterdzieści osiem rzeczy do odkrycia, ale już po kilku byłem znudzony i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś zebrał je wszystkie. Klikanie i sprawdzanie w kółko tych samych kombinacji może bardzo nużyć. Doodle Alchemy to bardzo dziwna gra i albo ja jej nie rozumiem albo to ona jest po prostu do kitu.

doodle

Pobierz Doodle Alchemy za darmo ze Sklepu Play! 

Plusy:

 •  Niebrzydka;
 • Aż 248 rzeczy do odkrycia (dla wielbicieli tematu).

Minusy:

 • Aż 248 rzeczy do odkrycia (dla całej reszty populacji);
 • Powtarzalna i nudna.

Contra: Evolution

Contra-Evolution-Hack-Cheats-Android-iPhone-iPad

 

Czy są z nami jacyś starsi gracze? Mam nadzieje że tak, bo oto jest Contra, konsolowy hit lat dziewięćdziesiątych. Jak sprawdza się na Androidzie?

Pewnie większość pamięta wieczory spędzone przy Amidze lub Commodorze i zagrywanie się w Contrę z kolegami. Dla tych którzy są za młodzi i ominęło ich to wspaniałe doświadczenie, to najpopularniejsza swego czasu gra typu biegaj i strzelaj. Obserwowany z boku bohater pokonywał hordy kolejnych wrogów za pomocą swoich niszczycielskich broni. Po każdym poziomie czekał boss, którego pokonanie zapewniało premię do następnych etapów.

contra_screen1

Contra: Evolution to właściwie niezmieniona graficznie gra, która trafiła do Sklepu Play jakiś czas temu. Podobnie jak w oryginalnej wersji tutaj również staramy się w jak najlepszy sposób przejść poziomy zdobywając punkty. Oprócz wyboru poszczególnych misji mamy też tryb arcade czyli przechodzenie w kółko tego samego, ale z podkręconym poziomem trudności. Niestety, mimo że zabawa jest przyjemna to mikropłatności psują całą naszą radość. Chcemy zagrać innym bohaterem, musimy płacić. Nowe bronie – płacimy. Każda akcja wymaga złota, co nie pozwala się skupić na grze.

Screen-2

Contra: Evolution nie jest produkcją złą. Klimat oryginału pozostał, a i grafika zbytnio się nie zestarzała. Jeśli nie patrzeć na przesadne wyłudzanie pieniędzy od graczy, to można się bawić całkiem miło ustanawiając nowe rekordy. Wypróbować warto.

contra

Pobierz Contra: Evolution za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Klimat oryginału;
 • Retro grafika.

Minusy:

 • Mikropłatności.

C Floating

Converted_file_a30eb531

 

Użytkownicy telefonów bez nakładek producentów, jak np. Nexusy czy urządzenia Google Play Edition, pozbawieni są wielu niekiedy bardzo przydatnych funkcji, jak np. „latające” widgety. Ostatnio w Sklepie Play pojawiła się aplikacja, która ma za zadanie wprowadzić unoszące się nad interfejsem telefonu okienka dla wszystkich urządzeń. Jak spisuje się ona w praktyce?

Screenshot_2014-09-27-15-12-13

C Floating, bo tak nazywa się owa aplikacja, pozwala nam na wyświetlenie na ekranie naszego telefonu skrótów do wybranych aplikacji, widgetów, informacji o stanie urządzenia i wiele innych. Możliwości jest całkiem sporo, a ich ilość możemy dodatkowo poszerzyć kupując pełną wersję programu za 6,36 zł.

Screenshot_2014-09-27-15-14-03

W praktyce rozwiązanie to okazuje się wręcz niezbędne do wielozadaniowej pracy. To w jaki sposób wykorzystacie potencjał drzemiący w C Floating zależy tylko od Waszych preferencji.

cfloating

Pobierz C Floating za darmo ze Sklepu Play!

 

Plusy:

 • Przydatne narzędzie, gdy korzystamy z wielu aplikacji równocześnie;
 • Dużo opcji personalizacji.

Minusy:

 • Cena wersji premium.

 

Horizon

Converted_file_97538135

Jedną z często poruszanych kwestii w środowisku technologi mobilnych w ostatnim czasie jest stabilizacja obrazu. Do walki na tym polu wchodzą tak wielcy producenci jak Apple, Microsoft, czy Instagram z aplikacją Hyperlapse. Inni deweloperzy również nie próżnują z przedstawieniem swoich rozwiązań. Świetnym tego przykładem jest wydana niedawno na Androida aplikacja Horizon.

Screenshot_2014-09-26-08-47-16

Działanie aplikacji jest banalnie proste – za pomocą wbudowanego w telefon żyroskopu nagrywany film jest kadrowany w taki sposób, żeby materiał pozostał w wybranej przez nas orientacji. Poza samą stabilizacją rozwiązanie to może posłużyć również jako zoom, którego stopień regulujemy obracając naszym urządzeniem. Oczywiście istnieje też opcja klasycznego nagrywania wideo, ale nie jest to główny zamysł aplikacji.

Screenshot_2014-09-27-15-57-29

Pełna wersja, dzięki której pozbędziemy się limitu długości filmu oraz loga aplikacji dodawanego do każdego materiału, to koszt nieco ponad 3 zł, co jest uczciwą ceną jak za tak przydatny program.

horizon

Pobierz Horizon za darmo ze Sklepu Play! 

Plusy:

 • Nagrywanie filmów w poziomie niezależnie od orientacji telefonu;
 • Zbliżenie/oddalanie poprzez obracanie telefonem;
 • Niska i uczciwa cena pełnej wersji.

Minusy:

 • Brak.

 

Survival Tools Beta

Converted_file_d55edcd2

 

Czy znajdą się wśród Was osoby, które z wielkim zapałem śledzimy ekspedycje Beara Gryllsa? Jeśli kiedykolwiek marzyliście, żeby chociaż przez chwilę poczuć się jak słynny brytyjski podróżnik to mam dla Was aplikację, która w pewnym stopniu może ułatwić spełnienie takiej zachcianki.

Screenshot_2014-09-27-15-58-20

Survival Tools jest zbiorem kilku przydatnych narzędzi, jak latarka, GPS, stoper oraz kompas, a także podręcznikiem przetrwania w dziczy, oczywiście w języku angielskim. Instrukcje postępowania zamieszczone w aplikacji są pełne szczegółów i podzielone w taki sposób, że nawet początkujący podróżnik bez problemu zapozna się z tajnikami survivalu.

Screenshot_2014-09-27-15-59-28

Nawet jeśli nie chcecie zastąpić Gryllsa na antenie Discovery Channel, to warto pobrać tą aplikację jako prosty, ładny (material design!), świetnie wykonany zbiór przydatnych w najróżniejszych sytuacjach narzędzi.

survival_tools

Pobierz Survival Tools Beta za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Świetne wykonanie;
 • Material Design;
 • Przydatne nie tylko w dziczy narzędzia;
 • Instrukcja przetrwania.

Minusy:

 • Brak języka polskiego.

 

Dziękujemy, to wszystko na dziś. Zachęcamy do komentowania, udostępniania i do następnego tygodnia!

 

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Przewoźnik