Trening jest świetny zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Długotrwałe siedzenie w domu może być trudne i nużące, jednak wcale tak nie musi być. Istnieje wiele opcji, dzięki którym trening w dobie pandemii może być satysfakcjonujący.

Trening w dobie pandemii

Bieżnia lub rower treningowy to drogie sprzęty, które mogą dać ci świetny trening cardio w domu, ale wpatrywanie się w niewielki ekran, gdy liczby stopniowo się zmieniają potrafi być nudne, w porównaniu do treningu na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy Twoje zwykłe treningi obejmują wędrowanie ulicami miasta, czy zwiedzanie wsi, doświadczanie widoków i dźwięków otaczającego świata jest częścią radości z biegania, spacerów i jazdy na rowerze, co sprawia, że czas mija.

Zwift

Na szczęście dostępne są opcje, które wykonują zaskakująco dobrą robotę symulowania efektu wyjścia na zewnątrz. Dla biegaczy jedną z najlepszych (i najbardziej przystępnych cenowo) opcji jest Zwift RunPod. To zgrabne, małe urządzenie to prosty czujnik, który przyczepia się do buta. Jednak cała zabawa zaczyna się po zainstalowaniu i włączeniu aplikacji Zwift. Program daje awatara pasującego do twojego tempa podczas eksploracji różnych wirtualnych tras, w interakcji z innymi sportowcami na całym świecie.

Działa najlepiej z tabletem opartym na bieżni, ale można też pobiegać ze smartfonem na ogrodzie, w garażu lub z maseczką na zewnątrz (co jednak jest uciążliwe). Dla osób, które wolą jeździć na rowerze stacjonarnym dostępnych jest również wiele opcji wirtualnych.

Zobacz także: Apple pokazało, jak zrobić świetnego średniaka

Ćwiczenia bez sprzętu

treningi w dobie pandemii online

Nie chcesz inwestować w dodatkowy sprzęt? Bez obaw – setki trenerów wyposażonych w kamery opublikowało nagrania pokazujące, jak prosto można wykonywać trening w domu i to wszystko za darmo (jeśli nie liczyć opłaty miesięcznej za Internet). Popularne sieci siłowni, które są zamknięte, również publikują tego typu nagrania na swoich kanałach społecznościowych. Wystarczy znaleźć kawałek przestrzeni w domu i postępować według zaleceń „płynących z telewizora”.

Aplikacje pomocne przy treningu

Jeżeli szukasz czegoś, co Cię zainspiruje do ćwiczeń, to z pomocą przyjdą aplikacje na Androida lub iOS.

Niezależnie od tego, czy szukasz intensywnego treningu siłowego, czy łagodnej jogi, z pewnością znajdziesz programy, które przeprowadzą cię przez każdy ruch i pomogą upewnić się, że używasz właściwej (i bezpiecznej) techniki. Jest kilka programów, na które warto zwrócić uwagę. Ja jednak polecam iMuscle 2, w którym każde ćwiczenie jest bardzo dokładnie pokazane w formie, krótkiego filmu.

Smartwatch to dobry partner do ćwiczeń

Zakup trackera fitness może wydawać się dziwny, ale może być świetną motywacją do rozpoczęcia aktywności fizycznej w tak nietypowym czasie. Smart zegarki sprawdzają się jednak bardziej na zewnątrz, aniżeli w domu. Jednak należy pamiętać, że od dwóch dni rekreacja jest już dozwolona.

Philips idzie na wojnę patentową

Nawet najprostszy monitor fitness (nawet jeśli to niewiele więcej niż krokomierz) zachęci Cię do poruszania się przez cały dzień. Zliczanie kroków i aktywnych minut jest zaskakująco satysfakcjonujące i zmusza cię do spędzenia więcej czasu na nogach.

Nowa rzeczywistość to czas na podjęcie wyzwania

W poniedziałek można było zobaczyć na ulicach wręcz tłum ludzi. Sytuacja ta pokazała, jak bardzo wszyscy pragnęli wyjść na dłużej na świeże powietrze. Bulwary i parki zapełniły się spacerowiczami, biegaczami i rowerzystami. Może warto wykorzystać ten czas na aktywność na świeżym powietrzu, najlepiej w lesie, gdzie można odetchnąć pełną piersią, bez maseczki na twarzy.

Źródło: techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.