W dzisiejszych czasach mało kto potrafi się obejść bez smartfona. Jeśli szukacie aktualnie najlepszego urządzenia tego typu do 700 zł, to ten tekst jest dla was. Przygotowałem pięć propozycji nowych smartfonów oraz trzy używane. Nie ma sensu przedłużać, więc czas przejść do rzeczy.

Najlepsze nowe smartfony do 700 zł

1. Motorola Moto G7 Power

Motorola Moto G7 Power

Motorola Moto G7 Power to bardzo dobry smartfon, którego można kupić poniżej 700 zł. Jego sercem jest procesor Snapdragon 632, a towarzyszą mu 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Ponadto ten 6,2-calowy sprzęt został wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh, pojedynczy tylny aparat i czytnik linii papilarnych. Z pełną specyfikacją Motoroli Moto G7 Power możecie się zapoznać w podlinkowanym tekście premierowym.

Motorola Moto G7 Power jest dostępna w świetnej cenie m.in. w poniższym sklepie:

2. Xiaomi Redmi 8

Redmi 8

Moją kolejną propozycją smartfona do 700 zł jest Redmi 8 od Xiaomi. Sercem tego 6,22-calowego urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 439, a towarzyszą mu 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Ponadto smartfon posiada podwójny tylny aparat, czytnik linii papilarnych oraz naprawdę sporą baterię o pojemności 5000 mAh. Ze specyfikacją Redmi 8 można się zapoznać w podlinkowanym newsie.

Xiaomi Redmi 8 jest dostępny w świetnej cenie m.in. w poniższym sklepie:

3. Realme 5

Realme 5

Realme 5 to mój faworyt, jeśli chodzi o smartfony do 700 zł. Gdybym sam szukał urządzenia w tej kwocie, to zdecydowanie kupiłbym właśnie to. Realme 5 napędza procesor Snapdragon 665, 4 GB RAM i aż 128 GB pamięci wbudowanej. Ponadto ten 6,5-calowy sprzęt posiada poczwórny tylny aparat, co w tej półce cenowej jest niemal niespotykane. Oczywiście nie zabrakło tu czytnika linii papilarnych i pojemnej baterii (5000 mAh). Pełna specyfikacja opisywanego smartfona jest dostępna w artykule premierowym.

Realme 5 jest dostępny w świetnej cenie m.in. w poniższym sklepie:

W cenie do 700 zł Realme 5 oferuje zdecydowanie najwięcej, choć nie oznacza to, że innych propozycji nie warto brać pod uwagę.

4. Samsung Galaxy A20e

Samsung Galaxy A20e

Moją kolejną propozycją jest Galaxy A20e od Samsunga. Sprzęt napędza procesor Exynos 7884, a towarzystwa dotrzymują mu 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Ekran smartfona ma 5,8 cala, a na jego pleckach zamontowano podwójny aparat i czytnik linii papilarnych. Specyfikacja urządzenia jest dostępna tutaj.

Samsung Galaxy A20e jest dostępny w dobrej cenie m.in. w poniższym sklepie:

Cena urządzenia przekracza 700 zł, ale bardzo często można je dorwać w promocji.

5. Huawei P40 Lite E

Huawei P40 Lite

Huawei P40 Lite E to bardzo ciekawy smartfon, który niestety nie ma aplikacji ani usług Google. Niemniej ich instalacja to bułka z masłem, ale możecie też bliżej poznać HMS. Sprzęt działa pod kontrolą Kirina 710F wraz z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Ekran smartfona ma 6,39 cala, a na jego pleckach umieszczono potrójny aparat i czytnik linii papilarnych. Pełna specyfikacja Huaweia P40 Lite E jest dostępna w tekście premierowym.

Huawei P40 Lite E jest dostępny w świetnej cenie m.in. w poniższym sklepie:

Nie warto dyskwalifikować tego smartfona tylko dlatego, że nie oferuje aplikacji i usług Google. Zachęcam też do przeczytania naszej recenzji Huaweia P40 Lite E.

Najlepsze używane smartfony do 700 zł

Nie wszyscy muszą kupować nowe smartfony. Jeśli zastanawiacie się nad urządzeniem do 700 zł, ale jednocześnie bierzecie pod uwagę produkty używane, to spokojnie – o was też pomyślałem. Przechodząc do rzeczy…

1. Xiaomi Redmi Note 8T

Xiaomi Redmi Note 8T

Xiaomi Redmi Note 8T to jeden z najchętniej polecanych smartfonów w przedziale 800-900 zł. Do 700 zł jak najbardziej da się go kupić, choć jedynie sztukę używaną. Sercem urządzenia jest Snapdragon 665, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Ekran Redmi Note 8T ma 6,3 cala, a na jego pleckach umieszczono potrójny aparat i bez zaskoczenia – czytnik linii papilarnych. Pełna specyfikacja Redmi Note 8T jest dostępna w tekście premierowym.

Używany egzemplarz Redmi Note 8T można kupić m.in. na Allegro:

Dla osób, które nie boją się używanych produktów, to bardzo dobra opcja. Zachęcam również do zerknięcia na naszą recenzję Xiaomi Redmi Note 8T.

2. Honor 9X

Honor 9X

Honor 9X to kolejna warta uwagi propozycja. Do 700 zł nie sposób kupić nowego egzemplarza, ale używany jak najbardziej. Sprzęt napędza Kirin 710F, 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie ma na pleckach potrójny aparat i czytnik linii papilarnych. Przekątna ekranu tego smartfona mierzy 6,59 cala. Jego pełna specyfikacja jest dostępna w naszej recenzji.

Używany egzemplarz Honora 9X można kupić m.in. na Allegro:

3. Samsung Galaxy A40

smartfon do 1000 zł - samsung galaxy a40

Kolejna propozycja Samsunga na dzisiejszej liście – tym razem 5,7-calowy Galaxy A40. Ten ciekawy smartfon działa pod kontrolą Exynosa 7885, obok którego znajduje się 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Na pleckach średniaka umieszczono podwójny aparat i czytnik linii papilarnych. Z pełną specyfikacją tego urządzenia można się zapoznać w tekście o jego prezentacji.

Używany egzemplarz Samsunga Galaxy A40 można kupić m.in. na Allegro:

Najlepsze nowe i używane smartfony do 700 zł – podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o najlepsze nowe i używane smartfony w kwocie nieprzekraczającej 700 zł. Wymieniłem łącznie pięć propozycji nowych urządzeń i trzy sugestie sprzętów używanych. Mam szczerą nadzieję, że pomogłem komuś w dokonaniu tego niełatwego wyboru, jakim jest kupno nowego smartfona.

Zobacz także: iPhone SE i konkurencja z Androidem – co można kupić w cenie nowego smartfona Apple?

Dajcie znać w komentarzach, czy niniejsze zestawienie uzupełnilibyście o jeszcze jakieś smartfony!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.