Apple produkty

Tajemnica nie jest obsesją. Produkty Apple, które znamy, a nie powinniśmy

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Apple szykuje na ten rok sporo nowości. Pandemia COVID-19 nie stanie na przeszkodzie planom firmy. Na temat przyszłych produktów firmy wiemy bardzo dużo, a to wszystko dzięki wyciekom. Dzisiejsze Apple nie jest firmą z przeszłości. W erze Steve’a Jobsa tajemnica dotycząca przyszłych produktów była obsesją, ale teraz nie wydaje się to aż tak ważne. Choć i tak firma z Cupertino wyjawia mniej planów niż jej konkurenci. Są jednak osoby, które przeszukują wszystko, od dokumentów pomocniczych po podstawowy kod, aby znaleźć wskazówki na temat tego, jaki będzie następny projekt spółki Tima Cooka. Jakie więc nowe produkty Apple znamy dzięki wyciekom?

Zobacz także: iPhone 12 5G jak iPad Pro – ten wygląd nas zachwyci

iPhone SE, wiecie co mam na myśli?

Niektórzy czekali na nowego, kompaktowego iPhone’adużo wcześniej niż Apple zaprzestało produkcji 4-calowego modelu SE. Kilkanaście dni temu osłona na ekran firmy Belkin, która przez chwilę widniała w sklepie Apple Online Store pokazała zgodność z iPhone’ami 7, 8 oraz SE, być może potwierdzając teorię, że nowa wersja tego tańszego modelu będzie miała mniej więcej taki sam rozmiar i kształt jak znane smartfony. W przeszłości firma wydawała wiosną mniejsze aktualizacje iPhone’a – w tym oryginalnego SE i na przykład czerwonego iPhone’a 8. Jeśli skutki pandemii koronawirusa opóźnią tegoroczne nowe flagowce, Amerykanie mogą nawet pozwolić sobie na to, by nowy SE pojawił się nieco później niż planowano. Jednak mamy połowę kwietnia i to jest świetny czas na premierę, wcześniej oczekiwaliśmy jej w marcu. Jeśli poprzedni SE jest jakąkolwiek wskazówką, spodziewamy się, że nowy telefon otrzyma znany design, ale za to najnowsze podzespoły i atrakcyjną cenę. 

Apple produkty

AirPods Pro odpada, więc może AirPods Studio?

Apple odniosło wielki sukces z AirPods i AirPods Pro, więc firma zdecyduje się również na inne rodzaje słuchawek. W końcu słuchawki douszne, nie pasują do każdego rodzaju ucha ani każdego przypadku użycia. Jest to poparte wyciekami obrazów z nadchodzących wersji iOS, przedstawiających słuchawki nauszne w kolorze białym i czarnym. Przypominają one niektóre modele Beats, sprzedawane przez Apple, a pojawiają się w miejscach, w których można spodziewać się prezentacji słuchawek, takich jak widget baterii systemu iOS. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy za pomocą tej metody znaleziono niepublikowane słuchawki Apple. Niedawno wydane Powerbeats 4 zostały po raz pierwszy odkryte właśnie w aktualizacji iOS.

Apple AirPods

AirTag czeka na premierę – to chyba nie jego czas

Od dawna mówi się, że Apple pracuje nad małym urządzeniem śledzącym, które konkurowałyby z produktami takimi jak Tile. Kolejne wycieki w zasadzie potwierdziły jego istnienie – od kodu znalezionego w kompilacjach iOS do wzmianki w witrynie wsparcia Apple.

Mały lokalizator AirTag, będzie można przymocować do przedmiotów takich jak klucze lub portfel, umożliwiając znalezienie ich, gdy je zgubimy. Ma on przekazywać swoją pozycję za pośrednictwem pobliskich urządzeń Apple, co czyni go jeszcze bardziej użytecznym. Czemu jeszcze nie było premiery? Nie ma chyba sensu wypuszczać produktu, który pomoże znaleźć rzeczy, które stracimy poza domem, gdy nikt nie może wyjść z domu.

Źródło: Macworld

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy