Minęło nieco ponad pół roku od premiery iPhone’a 11. Rodzina smartfonów Apple okazała się strzałem w dziesiątkę. W szczególności podstawowy model cieszy się ogromną popularnością. Świetną decyzją była na pewno zmiana nazewnictwa. Następcą iPhone’a XR, traktowanego czasem przez klientów nieco lekceważąco, okazał się właśnie model nazwany „11”. Już sama nazwa wskazuje, że to „pełnoprawny” członek gamy telefonów z Cupertino. Podobną drogą poszedł też w tym roku Samsung wraz z wprowadzeniem gamy Galaxy S20. Jednak gama „jedenastek” to już przeszłość. Teraz całą uwagę ściąga następca. iPhone 12 5G zadebiutuje we wrześniu, a zmian ma być jeszcze więcej niż w tamtym roku. 

Zobacz także: Pożądana funkcja aparatu iPhone nie w tym roku. Czy Apple zawiedzie?

iPhone 12 5G w czterech wersjach

Praktycznie co kilka dni jesteśmy zasypywani kolejnymi informacjami na temat kolejnych smartfonów Apple. Na tym etapie, mimo że jesteśmy kilka miesięcy przed prezentacją, możemy stwierdzić, że na pewno większa część plotek może się sprawdzić. Taka sytuacja powtarza się co roku. Kolejne informacje podaje nam niezawodny portal Bloomberg, który twierdzi, że iPhone 12 5G otrzyma wygląd podobny do iPada Pro. W tym roku zobaczymy też kolejny model inteligentnego głośnika HomePod oraz produkt, o którym informacje pojawiają się od kilku miesięcy, czyli AirTag.

Odświeżona oferta telefonów, to iPhone 12 z obsługą sieci 5G we wszystkich czterech modelach. Co najmniej dwa z nich będą miały płaskie krawędzie ze stali nierdzewnej, podobne do konstrukcji znanej z najnowszych iPadów Pro – informuje Bloomberg dziś rano. Taki design, jak wskazuje źródło zarezerwowany będzie tylko dla flagowców. 

iPhone 12 Pro 5G jak iPad Pro

Do tegorocznych następców iPhone’a 11 Pro i 11 Pro Max dołączą dwa tańsze, które zastąpią iPhone’a 11. Przynajmniej dwa topowe urządzenia otrzymają płaskie krawędzie ze stali nierdzewnej, zamiast obecnego projektu z bardziej zaokrąglonymi rogami. Taki wygląd znamy już z iPada Pro wprowadzonego na rynek w 2018 roku, a zmodernizowanego kilka tygodni temu. Nowe smartfony mają także przypominać konstrukcję iPhone’a 5, potem używaną także w modelu SE – bardzo lubianym przez fanów firmy. Zyskają także płaskie ekrany, a nie zaokrąglone szkło 2,5D, jak obecnie. Raport jeszcze bardziej podkreśla oczekiwania analityka Apple’a Ming-Chi Kuo, że w 2020 roku iPhone’y otrzymają kwadratową ramę ze stali nierdzewnej przypominającą wcześniejsze urządzenia spółki Tima Cooka. Taki design ma bardziej industrialny charakter, w porównaniu do poprzednich modeli.

iPhone 12 5G z nową kamerą

Dzisiejszy raport potwierdza również pogłoski, że Apple doda kamerę 3D do nowych smartfonów i chce zmniejszyć rozmiar wycięcia u góry ekranu, w którym znajduje się kamera TrueDepth odpowiedzialna za Face ID. Niedawno wyciekły zdjęcia, o których mówi się, że przedstawiają iPhone’a 12 z notchem, który jest około 1/3 mniejszy niż obecny. Oprócz tego przeprojektowany zostanie układ tylnej kamery. Flagowe modele, które pojawią się w 2020 roku, zyskają skaner LiDAR, który dodano w tegorocznych modelach iPada Pro. Służy on do poprawy przyszłych wrażeń rzeczywistości rozszerzonej.

Apple się nie poddaje, HomePod pojawi się w tańszej wersji

Raport Bloomberga przypomina również, że Apple opracowuje mniejszą, tańszą wersję inteligentnego głośnika HomePod, który ma zostać wydany już w tym roku. Pojawi się także lokalizator, które pozwoli użytkownikom śledzić obiekty . W oparciu o zasoby znalezione w iOS 13.2 i szczegóły dotyczące znaków towarowych wykopane przez serwis MacRumors, Apple ma nazwać akcesorium AirTag. Dodatkowo inżynierowie pracują nad nową wersją 13-calowego MacBooka Pro, Apple TV, odświeżonymi budżetowymi iPadami i nowym komputerem iMac – tak twierdzą osoby znające mapę drogową produktów. Nowości w tym roku, mimo pandemii na pewno nie zabraknie.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)