Ostatnie miesiące są niezwykle udane dla fanów elektronicznej rozrywki. Z racji na fakt, że najważniejsze premiery gier kwietnia mamy już za sobą, czas skupić się na kolejnym miesiącu. W maju światło dzienne ujrzy kilka naprawdę świetnie zapowiadających się tytułów – w niniejszym tekście wybrałem cztery najważniejsze. Zestawienie naciekawszych premier gier maja 2020 rozpoczyna się poniżej. Produkcje posegregowałem według daty wydania.

1. Minecraft: Dungeons

Minecraft Dungeons

Minecrafta zna chyba każdy gracz. Na fali ogromnej popularności tego tytułu już wkrótce zadebiutuje spin-off zatytułowany Minecraft: Dungeons. Po raz kolejny trafimy do świata zbudowanego z bloków, lecz tym razem sercem gry będzie opowieść. Jako gracz wcielimy się tu w grupkę kwadratowych bohaterów, których zadaniem będzie pokonanie Arch-Illagera – „głównego złego”. Premiera Minecraft: Dungeons została zaplanowana na 26 maja. Gra ukaże się na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xboxie One.

2. The Last of Us: Part II

the last of us part 2

The Last of Us: Part II to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier roku, także przeze mnie. To bezpośrednia kontynuacja hitu z 2013 roku, gdzie tym razem wcielimy się w postać Ellie. Wydarzenia drugiej części The Last of Us rozpoczynają się pięć lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Jeśli chodzi o fabułę nadchodzącej produkcji, to nie jest ona jeszcze do końca jasna – wiemy jedynie, że jej motywem przewodnim będzie zemsta. The Last of Us: Part II zadebiutuje 29 maja wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

3. New World

New World

New World to gra MMORPG autorstwa Amazon Game Studios. Produkcja będzie się charakteryzowała m.in. otwartym, mrocznym i tajemniczym światem, który tylko czeka, by odkryć jego sekrety. Grać będzie można samotnie, jak i wraz z innymi osobami. Niestety na chwilę obecną nie znamy dokładnej daty premiery New World – wiemy jedynie, że zadebiutuje w maju. Gra będzie dostępna wyłącznie na PC.

Zobacz także: Wystartowała wiosenna wyprzedaż w PlayStation Store – przeceniono ponad 400 tytułów! Co warto kupić?

4. Fast & Furious: Crossroads

Fast & Furious: Crossroads

Fast & Furious: Crossroads to gra samochodowa oparta na licencji filmowej serii Szybcy i Wściekli. Opowieść jest całkowicie oryginalna, co oznacza, że twórcy nie inspirowali się filmowymi produkcjami. Jak nie trudno się domyśleć, w grze pojawią się postacie znane wszystkim fanom serii – m.in. Dominic Torreto (Vin Diesel) i Roman Pearce (Tyrese Gibson). Podobnie jak w przypadku New World, dokładna data premiery Fast & Furious: Crossroads nie jest jeszcze znana. Wiemy tylko, że tytuł trafi na sklepowe półki w maju. Gra będzie dostępna na wszystkich kluczowych platformach: PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Najważniejsze premiery gier maja 2020 – podsumowanie

Nie da się ukryć, że następny miesiąc zapowiada się niezwykle ciekawie dla fanów gier wideo. Oczywiście swoją premierę będzie miało znacznie więcej tytułów, niż wymieniłem w tym artykule. Po prostu uznałem, że te są najważniejsze. Dajcie znać w komentarzach, jakiej premiery nie możecie się doczekać najbardziej!