ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji [31.08.2014]

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Aplikacje
wpgia1

W ostatni sierpniowy weekend zapraszamy na cotygodniowe spotkanie z naszym cyklem. Jak zawsze czekamy na Wasze propozycje aplikacji do WPGiA pod adresami email: [email protected] i [email protected], w odpowiednim wątku na naszym forum oraz w komentarzach pod artykułem.

Dzisiaj przeczytacie o kontynuacji świetnej platformówki, ewolucji organizmów, nietuzinkowym superbohaterze i o wielkim powrocie newsów Google!

Manuganu 2

Manuganu-2

Manuganu był swego czasu jedną z lepszych, a moim zdaniem najlepszą i najładniejszą platformówką na Androida. Co ważne gra była dostępna całkowicie za darmo. Manuganu 2 to kontynuacja świetnego tytułu, ale czy trzyma jego poziom?

Tutaj podobnie jak w poprzedniczce biegamy młodym Indianinem zbierając monety i medale oraz unikając niebezpieczeństw. W tej części twórcy zadbali o fabułę, która chociaż banalna pozwala się dobrze bawić. Nasz przyjaciel został porwany przez jakiegoś paskudnika czekającego na nas na ostatnim poziomie. Tutaj także inaczej niż w poprzedniej części doświadczymy walk z bossami, niestety niezbyt często się to zdarza.

unnamed

Nasz bohater skacze, ślizga się, szybuje i wspina, a wszystko w jak najkrótszym czasie. Za ukończenie poziomu zdobywamy gwiazdki zależne od ilości zebranych punktów. Fani maksowania wyników na pewno znajdą coś dla siebie. Ładna trójwymiarowa grafika była zaletą już poprzedniego tytułu i chociaż tutaj wiele się nie zmieniło, to i tak prezentuje się znakomicie i kolorowo. Niestety po każdym poziomie musimy oglądać reklamy, ale coś za coś w końcu grę dostajemy za darmo.

manuganu4-800x449

Manuganu 2 to mocny i udany atak na rankingi Google Play, bo gra cały czas pnie się w góre. Twórcy zwiększyli rożnorodność, dodali fabułę, a jednocześnie zachowali cały urok pierwszego tytułu. Szczerze polecam wszystkim, gra lepsza niż poprzedniczka.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hUDdyXOwfgc[/youtube]

Manuganu2

Pobierz Manuganu 2 za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Grafika;
 • Grywalność.

Minusy:

 • Denerwujące reklamy.

Chicken Boy

chicken-boy-1-d945e102aad4f0f94646517885d427d4

Do Sklepu Play przybył nowy superbohater, który zwie się Chicken Boy. Co chce nam pokazać?

Ta gra to bardzo dziwna gra począwszy od głównego bohatera przez zalążek fabuły aż do przeciwników. Nie wiadomo dlaczego ani po co, ale naszym celem jest obrona kurczaka przed różnymi potworami. Wyposażeni w kij strzelamy owocami nie pozwalając się zbliżyć do naszego małego przyjaciela.

maxresdefault

Poziomów mamy tu mnóstwo, a przyjdzie nam walczyć m.in. z dinozaurami i robotami. Do dyspozycji dostajemy dużo ulepszeń jak poprawa mocy wystrzeliwanych owoców, super kij czy nawet kurczak komandos. Próżno szukać tutaj jakiegokolwiek sensu. Poprzez klikanie ekranu w konkretnym miejscu nabieramy siły i uderzamy pociskiem w cel. Kiedy wrogowie porwą kurczaka musimy ich zabić zanim znikną z planszy, inaczej kończymy grę. Po każdym poziomie dostajemy gwiazdki w zależności od ilości zabitych potworów. Muszę przyznać, że gra jest przyjemna jednak tylko na chwilę, a po kilkunastu minutach może znużyć.

unnamed (1)

Chickenboy to niezwykły tutuł i nie można mu odmówić oryginalności. Na krótkie chwile to bardzo fajna propozycja i to właśnie dlatego mogę polecić tą grę.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cVQ4hHbhJhU[/youtube]

Chicken_boy

Pobierz Chicken Boy za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Oryginalność;
 • Mnóstwo poziomów.

Minusy:

 • Może nużyć.

Alien Hive

unnamed-4

Alien Hive to ciekawa gra logiczna polegająca na przesuwaniu elementów i układaniu ich obok siebie coś na zasadzie Bubble Witch Sagi. W tym przypadku nie musimy zbierać trzech lub czterech takich samych klocków aby zdobyć punkty. Tutaj każda akcja prowadzi do ewolucji organizmów. Na kwadratowej planszy wypełnionej różnymi polami znajduje się jedno wolne miejsce i tylko w to miejsce da się przesuwać inne klocki. Jeśli conajmniej trzy stykają się ze sobą, ale niekoniecznie w linii prostej, ewoluują w coś innego.

Alien-Hive-Collect-Boost-Powers

W prawym górnym rogu widzimy naszą energię czyli ile jeszcze ruchów nam pozostało. Możemy ją jednak zwiększać przez zbieranie specjalnych kryształów. Organizmy dzielą się na dwa typy, mianowicie rośliny i bardziej rozwinięte istoty. Każdą kolejną jest coraz trudniej stworzyć zważając na ograniczoną ilość energii. Do odblokowania istnieje kilkanaście unikalnych istot i to my sami musimy odgadnąć jak je zdobyć.

Alien-Hive-2

Oczywiście do naszej dyspozycji są ulepszenia oraz rozwinięty system płatności. Można jednak grać bez wydawania złotówki, a i tak dostępne będą wszystkie opcje. Drugim trybem gry jest czasówka gdzie ilości ruchów nic nie ogranicza, a my mamy się jedynie zmieścić w wyznaczonej granicy. Alien Hive to gra na góra dziesięciominutowe sesje, bo nie ma tutaj więcej opcji. Jednak te chwile z tytułem są przyjemne i jeśli lubimy takie produkcje ta z pewnością również nam się spodoba.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=g90yP3-5U74[/youtube]

alien

Pobierz Alien Hive za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Przyjemna grafika;
 • Ciekawa mechanika rozgrywki;
 • Da się grac bez płacenia.

Minusy:

 • Brak.

Wiadomości i pogoda Google

news_and_weatherhead

Aktualizacje aplikacji Google co wtorek stały się już tradycją, jednak w tym tygodniu nikt nie spodziewał się zmartwychwstania aplikacji Wiadomości i pogoda. Co nowego znajdziemy w wersji 2.0?

Screenshot_2014-08-31-14-12-25
Screenshot_2014-08-31-14-12-33

 

Pierwszą zauważalną zmianą jest oczywiście odświeżenie wyglądu, aplikacja została przygotowana w oparciu o material design znany z Androida L. Powiew nowości trafił również na widżety, które przypominają teraz ten znany z Google Now. Największą niezauważąlną od razu nowinką jest sposób dobierania ważnych dla nas nagłówków. Dzięki możliwości zalogowania się przez konto Google aplikacja podsuwa nam propozycje artykułów na podstawie naszych wyszukiwań.. Od teraz możemy również sami tworzyć kategorie newsów, wystarczy podać słowo klucz, np. Android, w oparciu o który dobierane będą artykuły.

Newsy będą wyświetlane także w zależnosci od wybranego przez nas wydania, których jest obecnie 60, każde przygotowane dla innego kraju. Tak, dla Polski również takowe zostało stworzone! Istnieje jeszcze jedna kategoria informacji, lokalne. Jak można łatwo się domyślić są one wybierane na podstawie naszej aktualnej lokalizacji.

Screenshot_2014-08-31-14-12-59
Screenshot_2014-08-31-14-12-43

 

Bardzo cieszy fakt, że Google pomyślało o odświeżeniu tak użytecznej aplikacji. Na minus można zaliczyć brak możliwości dodania własnych źródeł artykułów, co oferuje nawet Kiosk Play.

news_and_weather

Pobierz Wiadomości i pogoda Google za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Material design;
 • Spersonalizowane dobieranie newsów;
 • Informacje lokalne.

Minusy:

 • Brak możliwości dodania własnych źródeł.

Theftie – Find My Phone

Converted_file_d9dd23a0

Każdemu z nas może kiedyś zdarzyć się zgubić swój telefon. W takiej sytuacji najlepszym sposobem na jego znalezienie jest skorzystanie z Menadżera urządzeń dostępnym z poziomu Sklepu Play. W tej kwestii warto również zainteresować się rozwiązaniami firm trzecich, jak np. Theftie.

1
2

 

Podstawowe funkcje, czyli lokalizowanie, blokowanie urządzenia i czyszczenie danych działają dokładnie tak samo, jednak Theftie pozwala nam na znacznie więcej. Możemy wysłać wiadomość tekstową dla ewentualnego znalazcy lub złodzieja, zostawić numer na który taka osoba powinna zadzwonić, zapisać wszystkie ważne pliki na Dysku Google, czy zrobić zdjęcie przednią kamerką w celu identyfikacji rabusia. Jeśli posiadamy zainstalowany framework Xposed mamy również możliwość włączenia GPS, wyłączenia ADB, czyli aplikacji instalowania z nieznanych źródeł.

3
4

 

To tylko jedne z podstawowych funkcji jakie oferuje Theftie. Jeśli nie wystarcza Wam ochrona oferowana przez androidowy Menadżer urządzeń to jak najbardziej zachecam do dania szansy tej aplikacji.

theftie

Pobierz Theftie – Find my phone za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Najlepsza możliwe rozwiązanie w kwestii kradzieży i zgubienia urządzenia;
 • Zdalny dostęp poprzez stronę internetową oraz SMS;
 • bardzo wiele opcji.

Minusy:

 • Dla niektórych może wydać się nieco skomplikowana.

LAS: Last App Switcher

Converted_file_030f9d7f

W WPGiA nie raz polecamy Wam aplikacje nieco ułatwiające korzystanie ze smartfonu czy tabletu. Dziś mamy rozwiązanie dla fanów multitaskingu. Bardzo polsko-brzmiący skrót LAS skrywa za sobą nazwę Last App Switcher. W czym pomoże nam ta aplikacja?

Screenshot_2014-08-22-12-21-26
Screenshot_2014-08-22-12-18-40

 

Działanie tej aplikacji jest banalnie proste, nad interfejsem telefonu wyświetlana jest mała bańka podobna to tej znanej z facebookowego Messengera. Po dotknięciu jej zostajemy błyskawicznie przeniesieni do ostatnio używanej aplikacji. Jeśli latajacy po ekranie przycisk jest dla Was irytujący, a Wasze urządzenie posiada przyciski wirtualne, to możecie skorzystać z gestu w górę od przycisku “home”, domyślnie przenoszącego do Google Now.

Screenshot_2014-08-22-12-23-31
Screenshot_2014-08-22-12-22-01

 

Sama aplikacja Last App Switcher służy jedynie do zmiany podstawowych parametrów “bańki”, jak kolor, przjrzystość, czy sposób wyświetlania. Jak na tak proste narzędzie jest ono niezwykle przydatne, szczególnie, gdzie ciągle przełączamy się między dwoma aplikacjami.

LAS

Pobierz LAS: Last App Switcher za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

 • Proste narzędzie do lepszego multitaskingu;
 • Wybór między “bańką” a gestem w górę;
 • Możliwość zmiany koloru i przejrzystoći.

Minusy:

 • Brak.

Dziękujemy, że dotrwaliście do końca, wysyłajcie swoje propozycje tytułów do opisania. Czekamy także na komentarze i do zobaczenia za tydzień.

Sprawdź najnowsze wpisy