Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze. Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie sądził, że nowy wirus, który po raz pierwszy pojawił się w Chinach, w tak szybkim czasie obejmie niemal cały świat. Nie da się ukryć, że jego skutki odczuwają nie tylko chorzy, a także zwykli pracownicy czy właściciele biznesów. Wiele osób straciło już pracę, sporo firm zdążyło upaść, a nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało być lepiej. Mimo obecnej sytuacji jest też wiele zakładów pracy, które funkcjonują na pełnych obrotach, bo ich właściciele widzą tylko zyski i nie obchodzi ich zdrowie czy nawet życie swoich pracowników. M.in. z tego powodu stosunkowo niedawno powstała strona Did They Help?, która agreguje firmy, a nawet celebrytów, którzy pomogli oraz wręcz przeciwnie w tych niezwykle ciężkich czasach.

Did They Help? – poznajcie stronę, która informuje, kto okazał serce podczas pandemii

Otwarta aplikacja do inwigilacji

Koronawirus to ogromne zagrożenie, które cały czas przybiera na sile. Dobra wiadomość jest taka, że prędzej czy później z pewnością odejdzie w niepamięć. Gdy koronawirus w końcu stanie się przeszłością, warto będzie sobie przypomnieć o firmach, które pokazały ludzką twarz w tym niezwykle ciężkim okresie oraz o tych, które za nic miały sobie swoich pracowników czy klientów. Właśnie w tym celu powstała strona internetowa Did They Help?, która dzieli firmy na dwie kategorie: takie, które zrobiłby coś dobrego dla swoich pracowników / klientów / ogółu, oraz te, które postanowiły wykorzystać okazje, ryzykując tym samym zdrowiem, a nawet życiem zatrudnianych przez siebie osób lub po prostu zostawiając ich bez środków utrzymania.

Wspomniana witryna jest dostępna pod tym adresem. Listę „bohaterów” można znaleźć tutaj, a firm, które zachowały się co najmniej źle, tutaj. Jako przykład marek, które okazały serce, można wymienić m.in. PlayStation, które płaci swoim pracownikom bez względu na to, czy są w stanie pracować zdalnie, a ponadto wypłaca każdemu jednorazowy bonus w wysokości 1000 dolarów na zakup sprzętu, który mogą potrzebować. Z kolei według Did They Help? jednym z przykładów nieludzkich firm jest Amazon, który m.in. nie dba o bezpieczeństwo swoich pracowników na magazynach podczas pandemii.

Zobacz także: Praca zdalna – bądź efektywny w domu podczas pandemii koronawirusa

Lista firm na opisywanej witrynie jest regularnie aktualizowana. Warto też wspomnieć, że można na niej znaleźć również zestawienie celebrytów i ich stosunek do pandemii. Oczywiście wszystkie zawarte na stronie informacje są poparte odnośnikami do rzetelnych publikacji, więc nie może być mowy o żadnej nieuczciwości.

Did They Help? – podsumowanie

Did They Help? to fenomenalny projekt, który doskonale pokazuje stosunek wielkich firm i nie tylko do panującej na świecie sytuacji. Mam szczerą nadzieję, że właśnie dzięki tej witrynie świat nie zapomni o dokonaniach wielu marek – dobro trzeba nagłaśniać, ale zło również. Trzymam kciuki, by autor witryny cały czas aktualizował ją tak często, jak robi to obecnie.

Źródło: Reddit