Według informacji z minionego tygodnia, nadchodzący Apple Watch Series 6, który zostanie wydany tej jesieni, może zostać wyposażony w czytnik linii papilarnych. Mimo wydania w 2017 roku iPhone’a X wyposażonego w trójwymiarowy skaner twarzy, firma z Cupertino cały czas nie rezygnuje z Touch ID. Już po premierze, niezwykle ważnego dla firmy smartfona na rynku zadebiutowały iPad Air oraz mini, a także kolejne komputery Mac wyposażone w czytnik odcisków palca. Widać po tych krokach, że rezygnacja ze znanego od lat rozwiązania nie wchodzi w grę, a obydwie technologie będą utrzymywane równocześnie. Teraz Touch ID pojawi się w Apple Watch – to będzie pierwszy smartwatch z takim rozwiązaniem na rynku.

Zobacz także: Apple zaleca społeczny dystans i wydaje aplikację COVID-19

Touch ID trafi także do Apple Watch

Co najciekawsze, raport iUpdate i The Verifier twierdzi, że Apple może zastosować dwa różne podejścia do dodawania odblokowywania zegarka. Pierwszym byłoby zintegrowanie czytnika z cyfrową koroną. Drugą metodą byłoby dodanie Touch ID do ekranu. Nie jest jasne, czy to drugie rozwiązanie będzie gotowy na 2020 rok. The Verifier wskazuje, że jest to funkcja, którą możemy zobaczyć dopiero w modelu na rok 2021.

Apple Watch Touch ID

Obecnie Apple Watch nie oferuje opcji uwierzytelniania biometrycznego. Zamiast tego użytkownicy muszą wpisać kod PIN przy pierwszym umieszczeniu zegarka na nadgarstku. Urządzenie automatycznie blokuje się, gdy wykryje, że zostało zdjęty z ramienia. Możemy także ustawić automatyczne odblokowywanie zegarka, gdy sparowany iPhone zostanie odblokowany. Pomaga to zmniejszyć liczbę razy, kiedy trzeba wpisać kod PIN, co sprawia, że ​​Touch ID jest znacznie mniej priorytetowy na zegarku niż na telefonie. Niemniej Touch ID na koronie lub w ekranie zdecydowanie ułatwiłby korzystanie z Apple Watch oraz zakupy. 

Apple Watch z Touch ID w ekranie? Jest jeszcze jedna opcja

Nie jest jasne, w jaki sposób zaimplementowano Touch ID, ponieważ cyfrowa koronka jest już używana do rejestrowania EKG w modelach Apple Watch Series 4 i Series 5. Od czasu dodania EKG w Series 4, korona jest pokryta tytanową elektrodą, dlatego nie jest jasne, w jaki sposób Apple może również dodać pojemnościowy czujnik odcisków palców. Oprócz Touch ID, raport potwierdza wcześniejsze informacje na temat czujnika tlenu we krwi i śledzenia snu w kolejnej generacji Apple Watch. Wprowadzone zostaną również ulepszenia w zakresie możliwości Siri i mocne odświeżani interfejsu watchOS. 

Apple Watch Touch ID

Pierwsze modele Apple Watch bez watchOS 7

Apple Watch Series 1, wprowadzony w 2016 roku nie otrzyma aktualizacji do watchOS 7. Oznacza to, że prawdopodobnie Apple Watch Series 2 również ma pecha. Jest wyposażony w ten sam dwurdzeniowy procesor i został wprowadzony w tym samym czasie. Nie spodziewamy się poważnych zmian sprzętowych w samym zegarku. Apple może dodać kilka mniejszych funkcji, takich jak WiFi 6 i zwiększona żywotność baterii, ogólny projekt urządzenia powinien pozostać taki sam. Bloomberg poinformował, że śledzenie snu nie znajdzie się w obecnych zegarkach, a stanie się cechą wyróżniającą Apple Watch Series 6.

Źródło: Macrumors, 9to5mac

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.