VPN Netflix

Najlepszy VPN do Netflixa – przeglądaj zagraniczną ofertę lubianej platformy!

4 minuty czytania
Komentarze

Netflix to prawdziwy gigant na rynku streamingowym. W ofercie platformy można znaleźć masę ciekawych produkcji, ale niestety – w jednych krajach więcej, a w innych mniej. Stosunkowo niewiele osób wie, że w przypadku opisywanego serwisu wcale nie trzeba się ograniczać tylko do polskiej biblioteki filmów i seriali, bo bardzo łatwo można ominąć ograniczenia geograficzne i przeglądać tytuły przeznaczone np. dla obywateli Stanów Zjednoczonych, przebywając w Polsce. Jak? Ano za pomocą jednego z programów typu VPN do Netflixa.

VPN do Netflixa – co i jak?

netflix usuniete filmy rzad

Na samym początku zacznijmy może od tego, co to jest VPN. Z tym zagadnieniem można się zapoznać w podlinkowanym artykule, więc nie ma sensu się powtarzać. W dużym skrócie programy tego typu pozwalają na ukrywanie swojej prawdziwej tożsamości w internecie, m.in. za pomocą zmiennej lokalizacji. Oznacza to, że mieszkając w Polsce, możemy się wirtualnie przenieść np. do Stanów Zjednoczonych, wybierając usytuowany tam serwer w swoim VPN-ie. Gdy już tego dokonamy, nasze IP zmieni się na amerykańskie, przez co wszystkie strony internetowe i różne aplikacje będą widzieć, że przeglądamy je ze Stanów Zjednoczonych. Tyczy się to także Netflixa, który po wykryciu, że znajdujemy się w USA, automatycznie dostosuje zawartość swojej biblioteki na odpowiednią dla wspomnianego kraju. Oczywiście jeszcze raz zaznaczę, że Stany Zjednoczone to tylko przykład, którym posiłkuję się w tym artykule – za pomocą VPN-ów można się przenieść do najróżniejszych państw, a co za tym idzie – przeglądać bibliotekę Netflixa z różnych zakątków świata.

Jak już ustaliliśmy, zawartość oferty opisywanej platformy jest różna w różnych krajach. Jeśli np. w Polsce nie ma jeszcze nowego sezonu konkretnego serialu, nie oznacza to, że nie ma go nigdzie. Dzięki wielu VPN-om wcale nie trzeba czekać, aż konkretny tytuł pojawi się w krajowej bibliotece.

Jakie produkcje są dostępne na amerykańskim Netflixie, ale nie na polskim? Ich lista jest naprawdę długa – jako przykład można podać m.in. seriale takie jak Twin Peaks, The Office (U.S), Parks and Recreation czy Supernatural, a jeśli chodzi o filmy, to warto wspomnieć m.in. o Teorii Wszystkiego, Bękartach Wojny i Nienawistnej Ósemce.

Skoro wiemy już co i jak, przejdźmy do zestawienia najlepszych VPN-ów do Netflixa, bo przecież nie każdy z dostępnych na rynku programów radzi sobie z odblokowywaniem oferty tego serwisu.

Najlepszy VPN do Netflixa – jaki program wybrać?

Najlepszy VPN

Wiele osób zastanawia się, jaki jest najlepszy VPN do Netflixa. Na dobrą sprawę ciężko wskazać jeden program, bo na rynku jest dostępnych kilka naprawdę ciekawych. Mam tutaj w szczególności na myśli Surfsharka, ExpressVPN, NordVPN i CyberGhost. Każdy z tych VPN-ów jest obecnie dostępny w fenomenalnych przecenach, które są oczywiście ograniczone czasowo. Mianowicie:

Gdybym osobiście musiał wybrać jeden VPN do Netflixa, to bez dwóch zdań kupiłbym SurfSharka, który jest najtańszy i bez problemu radzi sobie z odblokowywaniem zagranicznych ofert opisywanej platformy. Nie oznacza to jednak, że inne nie są warte uwagi – to nieprawda, bo każdy z wymienionych VPN-ów poradzi sobie z Netflixem. Surfshark wyróżnia się po prostu najlepszym stosunkiem możliwości do ceny.

Zobacz także: 5 powodów, dla których warto korzystać z VPN-a

Rzecz jasna opcja odblokowywania zagranicznych ofert Netflixa jest tylko jedną z wielu pobocznych możliwości VPN-ów. Z tego typu programów w dzisiejszych czasach powinni korzystać wszyscy, którym zależy na swojej prywatności w Sieci. Nie wierzycie? Przeczytajcie o inwigilacji w internecie.

Motyw