SMS o blokadzie Allegro

[SPT #105] Dałem się oszukać na maila od Allegro. Uważaj, w co klikasz!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

W dobie #zostańwdomu przygotowałem dla Was zestawienie kolejne zestawienie najbardziej interesujących wpisów ostatnich siedmiu dni. Przed Wami SPT – subiektywne podsumowanie tygodnia.

Pochwała

Oszczędzanie Internetu przez Sony. W dobie koronawirusa ludzie siedzą w domach i korzystają z Internetu w sposób intensywny. To bardzo obciąża sieć, więc niektóre firmy robią co mogą, aby ją odciążyć. Przykładowo YouTube zdecydował się na zmniejszenie domyślnej jakości filmów. Sony z kolei spowolniło prędkość pobierania gier na Playstation w UE. Jest to wybór mniejszego zła, ponieważ lepiej dłużej poczekać i potem cieszyć się normalną rozgrywką w trybie multiplayer. Rozgrywka online z innymi graczami ma bowiem przebiegać bez żadnych zakłóceń.

Teamfight Tactics na Androida. Gra jest prawdziwym zabijaczem czasu, ale w pozytywnym słowa znaczeniu. Jeżeli lubisz gry strategiczne, to ten tytuł jest z pewnością dla Ciebie. Nauka rozrywki zajmuje dosłownie kilkanaście minut, więc nie powinna odstraszyć potencjalnych użytkowników. Dużym plusem Potyczek Taktycznych jest fakt, że można grać na telefonie i komputerze, mając jedno konto. Serdecznie polecam.

Branża gier przeżywa świetny okres. Z uwagi na pandemię koronawirusa, ludzie na świecie mają ograniczone możliwości poruszania się i w większości siedzą w domach. Jedną z rozrywek, którą konsumują, są gry. Gaming przeżywa obecnie boom, a pokazują to statystyki na największym sklepie z grami – Steam. 23 marca platforma ta pochwaliła się kolejnym rekordem. Ponad 22 mln graczy było dostępnych online w ubiegły weekend. Sądzę, że to nie koniec bicia statystyk i wkrótce zobaczymy większe liczby.

Krytyka

Allegro prosi o uregulowanie zobowiązania. Wydawało mi się, że tego typu oszustwa mnie nie dotyczą, a jednak. Przy przeglądaniu poczty, zobaczyłem maila od znanej firmy o tytule: „Prosimy o uregulowanie zobowiązania na Allegro”. Na początku się zdziwiłem i lekko wkurzyłem, bo byłem prawie pewien, że nie mam żadnych nieuregulowanych zobowiązań, jednak kliknąłem w maila. Mało tego, kliknąłem nawet w umieszczony tam link. Dopiero w momencie, gdy przeglądarka Edge wyrzuciła mi powiadomienie o niebezpiecznym połączeniu, złapałem się za głowę! Pierwszy raz dałem się oszukać w cyberprzestrzeni. Całe szczęście skończyło się tylko na strachu, jednak kto wie, jakie malware mogła kryć strona internetowa.

Zoom teleskopowy nie u Apple. Przy okazji premiery iPada pisałem, że Apple często jest sto lat za wszystkimi, ale jak coś zrobi, to robi to świetnie. Tak było w przypadku touchpada do iPada. Wygląda na to, że podobny los, jeżeli chodzi o czas dostarczenia na rynek, może spotkać teleskopowy zoom. Technologia ta stosowana jest w aparatach smartfonów Huawei, Samsunga, Oppo czy Xiaomi. Według najnowszych doniesień, w smartfonach Apple nie zobaczymy jej ani w tym, ani w kolejnym roku. iPhone’y mają dostać teleskopowy sensor dopiero w 2022 roku. No cóż, nie zazdroszczę, ponieważ zoom w Galaxy S20 Ultra jest naprawdę świetny!

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy