Samsung Galaxy S10

Aktualizacja One UI 2.1 dla Galaxy S10 zmienia smartfona w S20

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Artykuły

Aktualizacja One UI 2.1 zaczyna pojawiać się już u pierwszych użytkowników smartfonów Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10. Oprócz standardowych, choć nie do końca, łatek bezpieczeństwa oraz kilku usprawnień, przynosi także świetne nowości. Można powiedzieć, że częściowo zmienia starsze modele w te nowsze, a przynajmniej pod względem możliwości fotograficznych. Co dokładnie się zmienia oraz kiedy użytkownicy mogą spodziewać się aktualizacji u siebie?

Aktualizacja One UI 2.1
Fot. SamMobile / Aktualizacja One UI 2.1

Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Samsung zamierza udostępnić aktualizację do One UI 2.1 także dla „starszych” modeli ze swojego portfolio. Do tej pory z aktualizacji mogli cieszyć się jedynie posiadacze najnowszych smartfonów, czyli Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra oraz Galaxy Z Flip. Dobrze wiemy, że nie zawsze kolejne aktualizacje trafią do starszych modeli, ale tym razem Samsung zrobił coś wyjątkowego.

Aktualizacja One UI 2.1 dla Galaxy S10 i Note 10

Pierwsi użytkownicy smartfonów z serii Galaxy S10 mogą już korzystać z nowej aktualizacji. Ta zaczęła pojawiać się już w Niemczech oraz Szwajcarii, a to oznacza, że niedługo powinna zawitać także i do naszego kraju. Przynajmniej taką mamy nadzieję, bo aktualizacja One UI 2.1 przynosi naprawdę sporo dobrego dla posiadaczy poprzedniej generacji serii S oraz obecnej Note. Zanim przejdziemy do szczegółów, warto tutaj dodać, że One UI 2.1 daje także łatki bezpieczeństwa datowane jako kwietniowe, czyli można powiedzieć, że Samsung wyprzedza rzeczywistość skoro dalej mamy jeszcze marzec.

Zobacz też: Dwustronne monitory od Samsunga

Sama aktualizacja waży około 1,5 GB i zapewne w pierwszej kolejności trafi do użytkowników smarftonów, które nie są „obrandowane” przez konkretnego operatora. Można sprawdzić samodzielnie, czy przypadkiem pliki już się nie pojawiły, ale to chyba jeszcze pobożne życzenie. Trzeba będzie trochę poczekać, ale warto. Sama łątka bezpieczeństwa to nie wszystko, co daje aktualizacja użytkownikom Galaxy S10, S10+, Note 10 oraz Note 10+. Sporych zmian doczeka się bowiem aparat, który zyska teraz „drugie życie”. Wprawdzie poprzednie generacja sprzętowa mogła pochwalić się naprawdę dobrymi zdjęciami, to teraz dodano do systemu kilka funkcji, które usprawnią działanie aparatów oraz samą obsługę aplikacji.

Aktualizacja One UI 2.1
Fot. SamMobile / Aktualizacja One UI 2.1

Nowe funkcje w aparacie Galaxy S10 i Note 10

Aktualizacja One UI 2.1 będzie pozwalała na to, by manualnie ustawiać parametry do nagrywania plików wideo, czyli powraca tryb Pro Mode. To z pewnością przyda się wszystkim tym, którzy oczekują czegoś więcej przy nagrywaniu materiałów, niż tylko automatycznego ustawienia. Tutaj tryb pojawić ma się zarówno w głównych aparatach, jak i w tych do selfie. Te ostatnie także zyskają coś nowego. Ma zostać udostępniona możliwość nagrywania za ich pomocą wideo w rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę. Do tego dochodzą jeszcze nowe filtry oraz znacznie poprawiony tryb nocny.

To nie jedyne nowości, które zbliżają zeszłoroczne flagowce do obecnej generacji. Na smartfonach ma pojawić się także funkcja Quick Share, czyli możliwość wysłania plików poprzez sieć Wi-Fi do innych użytkowników. Oczywiście bez konieczności parowania smartfonów ze sobą, czyli całkiem wygodne rozwiązanie. Kolejnym udogodnieniem będzie funkcja Music Share, czyli możliwość udostępniania naszych sparowanych urządzeń audio innym użytkownikom. Na imprezy (których teraz raczej nie ma) będzie w sam raz.

Samsung stanął na wysokości zadania

Na aktualizację do One UI 2.1 polscy użytkownicy pewnie jeszcze chwilę poczekają, ale patrząc na to, jak szybko Samsung zdecydował się na wypuszczenie jej na starsze urządzenia, nie powinno to zająć długo. W końcu od premiery Galaxy S20 nie minęły jeszcze dwa miesiące, a aktualizacje już „hulają” u niektórych użytkowników. I oby taka tendencja utrzymała się jak najdłużej.

Źródło: Samsung / SamMobile

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy