Oukitel WP6

Oukitel WP6 – miesiąc na jednym ładowaniu

4 minuty czytania
Komentarze

Nowy OUKITEL WP6 został w końcu „wypuszczony” globalnie, a to oznacza, że każdy może sobie tego smartfona sprawić. Pod warunkiem oczywiście, że potrzebuje urządzenia, które zniesie bardzo trudne warunki atmosferyczne i upadki z dużych wysokości. Teoretycznie każdy z nas takiego smartfona by chciał, ale patrząc na wygląd nowego WP6, nie każdemu przypadnie on do gustu. Za to na jednym ładowaniu wytrzyma bardzo długo.

Oukitel WP6
Fot. Oukitel WP6

Telefony stworzone do tego, by wytrzymywać w ekstremalnych warunkach, nie muszą być ładne. Nie to jest ich zadaniem i w przypadku nowego Oukitela widać to bardzo dokładnie. I choć producent starał się, żeby jego nowy smartfon prezentował się nieźle, to dalej mamy do czynienia z klasycznym przykładem obudowanego z każdej strony „pancerniaka”. To nie jest oczywiście zarzut, ale warto wziąć to pod uwagę, jeżeli szuka się dla siebie odpornego na uszkodzenia smartona.

Oukitel WP6

Seria WP od Oukitel nie jest może specjalnie popularna w naszym kraju, ale z pewnością znajdzie się na nowy sprzęt kilku chętnych. Szczególnie że w ramach ogólnoświatowej premiery, firma zdecydowała się obniżyć teraz jego cenę. Na AliExpress można urządzenie kupić za 199 dolarów, czyli około 860 złotych. I trzeba przyznać, że to całkiem sensowna cena, a już szczególnie wtedy, kiedy pozna się specyfikację Oukitel WP6.

Specyfikacja Oukitel WP6

  • Wyświetlacz: 6,3 cala, rozdzielczość Full HD+ (1080×2340 pikseli)
  • Procesor: MediaTek Helio P70 (MT6771T) z grafiką Mali-G72
  • RAM: 6 GB
  • Pamięć Flash: 128 GB
  • Kamera przód: 16 Mpix
  • Kamery tył: 48 Mpix; 5 Mpix; 2 Mpix
  • Akumulator:  10 000 mAh z szybkim ładowaniem 18 W
  • System: Android 9 z nakładką producenta
  • Wymiary: 174×81×17,3 mm

Zobacz też: ZTE Axon 11 5G oficjalnie w doskonałej cenie

Co potrafi urządzenie?

Zacznijmy chyba od najważniejszego, a mianowicie tego, ile sprzęt wytrzyma na jednym ładowaniu. Potężny akumulator o pojemności 10000 mAh ma zagwarantować działanie na aż 32 dni w trybie czuwania. Jeżeli chodzi o zwykłe użytkowanie, to Oukitel WP6 pozwoli na 25 godzin przeglądania sieci, 52 godziny rozmów telefonicznych i do 3 dni normalnego korzystania ze sprzętu. Można więc spokojnie zabierać go ze sobą na wyprawę w góry czy gdzieś do głuszy, nie bojąc się jednocześnie o to, że „padnie” w ciągu kilku godzin.

Jeżeli chodzi o sama wytrzymałość telefonu, to tutaj też wygląda to bardzo dobrze. Wyświetlacz pokryty został Corning Gorilla Glass 6. generacji, a samo szkło ma 1,1 milimetra grubości. Nie powinno się więc go tak łatwo zarysować oraz zbić. Do tego smartfon w 70 procentach pokryty jest metalem, a resztę uzupełnia guma i plastik. Chyba nie trzeba dodawać, że Oukitel WP6 posiada normę IP68.

Wydajność Oukitel WP6

Wiemy już, że urządzenie jest odporne, ale co z jego wydajnością? Patrząc na cenę, nie ma co spodziewać się cudów, ale nie jest też tak źle. Procesorem zarządzającym został tutaj MediaTek Helio P70 wytworzonym w 12-nanometrowym procesie technologicznym (4x ARM Cortex-A73@2,1 GHz + 4x ARM [email protected] GHz). Razem z 6 GB RAM powinno to stanowić zestaw, który pozwoli na płynną pracę bez większych zacięć. Wiadomo, że tego typu telefony nie muszą obsługiwać np. najnowszych gier, ale ten z niektórymi tytułami powinien sobie poradzić.

Tym razem Oukitel zadbał też o to, żeby aparat na pokładzie ich smartfona, nie odstawał od średniej półki. 16 Mpix do selfie, a dodatkowo algorytmy Sztucznej Inteligencji to coś, co z pewnością spodoba się użytkownikom urządzenia. Do tego na pleckach znajduje się całkiem interesujący zestaw obiektywów, bo główne oczko ma 48 Mpix, a matryca pochodzi od Sony. Oczywiście w zestawieniu z innymi średniopółkowcami wygląda to tak sobie, ale podstawowe zadania powinno spełniać.

Warto?

Cóż, jeżeli ktoś szuka niedrogiego urządzenia, a jednocześnie takiego, które wiele zniesie, powinien zainteresować się Oukitel WP6. Wydajnościowo nie ma co oczekiwać po nim cudów, ale podstawowe zadania będzie w stanie wykonać bez problemu. Obecnie cena też jest zachęcająca, ale minusem jest to, że sprzęt trzeba sprowadzać z Chin.

Źródło: Oukitel

Motyw