allegro obniża prowizje w kategoriach

Allegro obniża prowizje – sprawdź, w jakich kategoriach

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Artykuły

Po przeczytaniu tytułu tego artykułu niektórzy sprzedawcy mogą przecierać oczy – tak, Allegro naprawdę obniża prowizje w niektórych kategoriach. W ostatnim czasie platforma zasłynęła raczej z podnoszenia opłat dla sprzedających, warto więc odnotować, że teraz jest inaczej. To jednak nie koniec zmian, które serwis wprowadzi w najbliższym czasie.

W jakich kategoriach Allegro obniża prowizje sprzedawcom?

W podkategorii Nianie elektroniczne i monitory oddechu (w ramach kategorii Akcesoria dla Mamy i Dziecka) prowizja będzie wynosiła 6%. Dotychczas stawka ta była blisko dwukrotnie wyższa i wynosiła 11%. W podkategorii Listwy zasilające (w ramach podkategorii Elektronika, z wyłączeniem podkategorii o nazwie Pozostałe) wysokość prowizji zostanie obniżona o 1% (z 9% na 8%). W podkategorii Termosy i kubki termiczne (w ramach podkategorii Przybory kuchenne) Allegro obniży prowizję z 11% do 10%, natomiast w podkategorii Zagęszczarki (w ramach podkategorii Sprzęt budowlany) prowizja zmieni się z 8% na 6%.

allegro obniża prowizje w kategoriach

Na tym nie jednak nie koniec obniżek. Prowizję w wysokości 6% zapłacą użytkownicy, którzy sprzedają przedmioty w ramach podkategorii Kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne (należącej do podkategorii Ogrzewanie). Dotychczas stawka wynosiła 8%. W podkategorii Pompy i hydrofory (w ramach podkategorii Nawadnianie) prowizja wyniesie z kolei 10%, ale nie więcej niż 100 zł. Obecnie prowizja wynosi 7% dla przedmiotów do 100 zł i 7 zł + 6% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Uproszczony zostanie system prowizji w podkategorii Shakery, bidony (w ramach podkategorii Akcesoria treningowe). Obecnie prowizja wynosi tam 10%, ale nie więcej niż 150 zł dla przedmiotów do tej wartości oraz 15 zł + 8% od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Po zmianie prowizja dla wszystkich produktów w kategorii wyniesie 10% niezależnie od wartości przedmiotu.

Prowizje w nowych kategoriach – jaka będzie ich wysokość?

Allegro utworzy kilka nowych kategorii produktów. Wiemy już, jakie prowizje będą w nich obowiązywały. W kategorii Gadżety w ramach kategorii Kultura i Rozrywka prowizja wyniesie 8%. Dotychczas oferty pasujące do tej kategorii znajdowały się w kilku innych sekcjach, a prowizja wynosiła 8-10%. Dla nowo utworzonej podkategorii Narzędzia hydrauliczne (w ramach kategorii Dom i ogród) prowizja wyniesie 8%. W nowo utworzonej kategorii Butelki, bidony i lunchboxy (w ramach podkategorii Przybory kuchenne) prowizja wyniesie natomiast 10%.

allegro obniża prowizje w kategoriach

Allegro poinformowało też o wysokości prowizji w podkategorii Kotły i piece (w ramach podkategorii Ogrzewanie). Dla przedmiotów o wartości do 1000 zł prowizja wyniesie 12%, dla przedmiotów o wartości od 1000,01 do 2000 zł prowizja wyniesie 120 zł + 4%, natomiast dla przedmiotów o wartości ponad 2000 zł – 160 zł + 2% od nadwyżki ponad kwotę 2000 zł.

Pozostałe zmiany na Allegro

Allegro poinformowało, że dąży do ujednolicenia Menedżera Sprzedaży i narzędzi w zakładce Moje Allegro. Sprzedający mają otrzymać nowe funkcje dostępne w zakładce zamówień. Chodzi o opcję wydruku zamówienia, wydruku etykiety adresowej lub listy wysyłkowej oraz o eksport danych o zamówieniach w formacie CSV, lub XML. Zostanie wprowadzona również możliwość łatwej integracji kilku kont tego samego sprzedającego. Cel to łatwe przemieszczanie się między kontami przez użytkownika.

Czytaj także: Dostawy Allegro Smart za darmo dla wszystkich! Jak skorzystać z oferty?

Zmian jest oczywiście więcej i nie sposób opisać wszystkich w jednym tekście. O pozostałych, bardziej oddalonych w czasie zmianach na Allegro będziemy informować wkrótce lub wtedy, gdy wejdą one w życie.

Od kiedy Allegro obniża prowizje w wybranych kategoriach?

Prowizje o zmienionych wysokościach będą obowiązywać na Allegro od 2 kwietnia 2020 roku. Pozostałe zmiany, o których pisaliśmy, Allegro dopiero wstępnie zapowiedziało. Platforma nie precyzuje, kiedy dokładnie wdroży nowe rozwiązania.

źródło: allegro

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy