Nowy MacBook Air właśnie został zaprezentowany, a każdy, kto ma ochotę, już może składać zamówienie. Oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy, która zawsze pojawia się przy okazji premiery nowych urządzeń od Apple, będzie sama cena. Najmocniejsza wersja nowego laptopa będzie kosztowała ponad 11 tysięcy złotych, a ta podstawowa prawie 5 tysięcy. Co użytkownicy dostaną w zamian?

Nowy MacBook Air
Fot. Nowy MacBook Air 2020

Pierwszy MacBook Air był urządzeniem przełomowym, a przynajmniej na takie był kreowany. Wyjątkowo lekki, cieniutki i z baterią, która pozwalała na bezproblemową pracę przez cały dzień. Kolejne generacje nie wywoływały już takiego „podniecenia”, jak ta pierwsza, ale dalej Air było sprzętem interesującym. Teraz może być jeszcze lepszym, a to ze względu na zmianę klawiatury z motylkowej na nożycową.

Nowy MacBook Air

Nowy MacBook Air wygląda praktycznie tak samo, jak jego poprzednia wersja. 13,3 calowy wyświetlacz Retina z rozdzielczością natywną 2560×1600 pikseli. Nie mogło także zabraknąć czytnika Touch ID, który znacznie ułatwia logowanie do różnych usług. Jeżeli chodzi o procesory, to do wyboru będą te z 10. generacji od Intela:

  • 2-rdzeniowy Intel Core i3 1,1 GHz (Turbo Boost do 3,2 GHz) z 4 MB pamięci podręcznej L3
  • 4-rdzeniowy Intel Core i5 1,1 GHz (Turbo Boost do 3,5 GHz) z 6 MB pamięci podręcznej L3
  • 4-rdzeniowy Intel Core i7 1,2 GHz (Turbo Boost do 3,8 GHz) z 8 MB pamięci podręcznej L3

To ma zagwarantować potężny skok wydajności samego urządzenia. Nowy MacBook Air pojawi się także z większą ilością miejsca na dane, bo najmniejsza pamięć będzie miała 256 GB SSD. Można będzie zamówić wersję sprzętu z aż 2 TB dyskiem, choć ich cena może przerazić. Do tego dojdzie jeszcze od 8 GB RAM LPDDR4X (maksymalnie 16 GB). Najbardziej cieszy wymiana klawiatury na tę z mechanizmem nożycowym, bo wielu użytkowników poprzedniej generacji narzekało na wieczne problemy z klawiszami. Laptop dalej ma spokojnie wytrzymać do 11 godzin ciągłej pracy na jednym ładowaniu.

Zobacz też: Huawei Watch GT 2e z pierwszymi informacjami

Nowy MacBook Air
Fot. Nowy MacBook Air 2020

Ceny MacBook Air 2020

Nie da się zaprzeczyć, że nowy MacBook Air nie będzie należał do najtańszych sprzętów. Szczególnie wtedy, kiedy zdecydujemy się na najpotężniejszą konfigurację sprzętową. Poniżej znajdziecie ceny podstawowych modeli oraz tego w najmocniejszej konfiguracji. Każdy z nich występuje w trzech kolorach: gwiezdnej szarości, złotym oraz srebrnym.

  • Wersja z dwurdzeniowym Intel Core i3 1,1 Ghz, 8 GB RAM, SSD 256 GB – 4 999 złotych
  • Wersja z czterordzeniowym Intel Core i5 1,1 Ghz, 8 GB RAM, SSD 512 GB – 6 499 złotych
  • Wersja z czterordzeniowym Intel Core i7 1,2 Ghz, 16 GB RAM, SSD 2TB  – 11 249 złotych

Nowy iPad Pro

Dziś także na rynku pojawił się nowy iPad Pro, czyli tablet, który reklamowany jest jako „twój nowy komputer, który nim nie jest”. I Apple ma w tym sporo racji, bo urządzenie ma naprawdę interesujące podzespoły. Jednak najważniejsza tutaj wydaje się klawiatura. Magic Keyboard przyczepiana jest do samego tabletu przy pomocy magnetycznego etui i pozwala na dowolne ustawianie nachylenia sprzętu. Sama klawiatura ma nawet… gładzik. Minus jest taki, że samo Magic Keyboard ma kosztować 1499 złotych.

iPad Pro 2020
Fot. iPad Pro 2020

A co ma do zaoferowania nowy iPada Pro? Ten pojawi się w dwóch wersjach – 11 oraz 12,9 cala. Sprzęt będzie wyposażony w nowy procesor Apple A12Z Bionic i ma być wydajniejszy od wielu laptopów. Jeżeli chodzi o pojemności dyskowe, to tutaj będzie czekał na klientów spory wybór, bo od 128 GB do aż 1 TB. Cenowo nie będzie niestety najtaniej.

Podstawowa wersja iPad Pro 2020, czyli 11 cali i 128 GB bez obsługi danych komórkowych, wyceniona została na 3 899 złotych. Jeżeli chcemy mieć możliwość korzystania z danych, trzeba wyciągnąć z kieszeni 4 699 złotych. Decydując się na pamięć 1 TB i dane komórkowe, 11-calowy iPad Pro będzie nas kosztował już 7 199 złotych. Wersja 12-calowa w tej konfiguracji to już koszt 8 199 złotych.

Źródło: Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.