Apple powerbeats 4

Powerbeats 4 oficjalnie zaprezentowane. Poznajcie nowe słuchawki bezprzewodowe od Apple

Kacper Kościański Kacper Kościański Artykuły

Kilka lat temu Apple kupiło firmę Beats, która jest najbardziej znana ze słuchawek sygnowanych przez Dr. Dre. Urządzenia tego producenta zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, więc decyzja Apple o jego przejęciu nie powinna nikogo dziwić. Gigant z Cupertino od samego początku wiązał ogromne nadzieje z Beats, co oczywiście oznacza, że nowe produkty będą się pojawiały regularnie. Dziś zaprezentowana została rodzina Powerbeats 4, w której skład wchodzą dwa modele bezprzewodowych słuchawek: Powerbeats 4 i Powerbeats 4 Pro. Przyjrzyjmy się im!

Premiera Powerbeats 4 i Powerbeats 4 Pro – Apple pokazało nowe bezprzewodowe słuchawki

Rodzina Powerbeats 3 nie jest już najnowsza, więc naturalną koleją rzeczy było wypuszczenie na rynek jej następcy. Tak właśnie się stało, bo światło dzienne ujrzała seria Powerbeats 4, która wygląda naprawdę ciekawie. Jak już wspomniałem na początku, pokazano dwa modele: Powerbeats 4 i Powerbeats 4 Pro. Największą różnicą pomiędzy nimi dwoma jest całkowity brak kabla w wersji Pro – zwykły wariant jest połączony przewodem.

Zarówno Powerbeats 4, jak i Powerbeats 4 Pro, oferują tę samą jakość dźwięku. Oba modele posiadają ponadto certyfikat IPX4, zapewniający odporność na zachlapania (czyt. także na pot). Zauważalnym usprawnieniem względem trzeciej generacji Powerbeatsów jest czas pracy na jednym ładowaniu – 15 zamiast 12 godzin w przypadku modelu podstawowego (edycja Pro wytrzymuje do 9 godzin).

Zobacz także: Ten popularny program VPN można obecnie kupić aż 83% taniej! Promocja ograniczona czasowo – lepiej się pospiesz, jeśli chcesz zaoszczędzić!

A skoro jesteśmy już przy baterii, to warto wspomnieć o funkcji Fast Fuel, dzięki której w pięć minut można naładować Powerbeatsy 4 na tyle, aby działały przez półtorej godziny. Ładowanie odbywa się przez port Lightning. Kolejną ciekawą funkcją jest tutaj Audio Sharing, czyli rozwiązanie pozwalające na podłączenie dwóch par Powerbeatsów do jednego iPhone’a lub zmieszanie ich z AirPodsami (jedna para Powerbeatsów i jedna para AirPodsów).

Pomimo brandingu „Beats by Dre”, opisywane słuchawki są w całości produktem Apple. Nikogo więc nie powinno dziwić, że w ich wnętrzu znajduje się układ Apple H1 odpowiadający m.in. za szybkie parowanie Bluetooth i obsługę funkcji „Hey, Siri”.

Powerbeats 4 – cena i dostępność

Choć ciężko w to uwierzyć, Powerbeats 4 są na starcie zauważalnie tańsze od modelu Powerbeats Wireless3, który wyceniono na 199 dolarów (781 zł). Otóż cena modelu podstawowego z serii 4 wynosi 149 dolarów (ok. 585 zł), co jest miłym zaskoczeniem. Wariant Pro jest niestety zauważalnie droższy, bo kosztuje 249 dolarów (ok. 977 zł). Polskie ceny nie są jeszcze znane, choć z pewnością będą nieco wyższe od wymienionych.

Powerbeats 4 i Powerbeats 4 Pro trafią do sklepów w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i czerwonej.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy