To był dość nietypowy tydzień pod znakiem koronawirusa. Zobaczcie, co interesującego działo się w mijających siedmiu dniach w subiektywnym podsumowaniu tygodnia (SPT).

Pochwała

Kupno zakupów przez Internet. W dobie zapobieganiu zarażeniu koronawirusem, warto zastanowić się nad zrobieniem zakupów przez Internet. Jak to zrobić i które witryny wybrać? Tego dowiecie się z wpisu Kacpra.

Jak zdezynfekować smartfona. W moim wpisie dowiecie się, co zrobić, aby Wasze smartfony nie miały zarazków na powierzchni. Polecam kilka produktów w tym nową metodą dezynfekcji przez promienie UV.

Wiele nowości w Pokemon GO. W tym trudnym okresie warto wyjść samotnie na spacer i włączyć Pokemon GO. Gra oferuje wiele nowości, które zmieniły ją nie do poznania w ciągu prawie 4 lat od premiery w 2016 roku. Zobaczcie, co jeszcze dodano w ostatniej aktualizacji.

Android 10 na smartfonach Nokii. Fiński producent urządzeń mobilnych przymierza się do zaktualizowania smartfonów. Ich lista jest dość okazała. Szczegóły we wpisie Bartosza.

AppGallery zamiast Sklepu Play. Jeśli zastanawiacie się, jak korzysta się z innego sklepu z aplikacjami niż Google Play, to zapraszam do wpisu Łukasza. Znajdziecie tam informacje, jak działa AppGallery od Huawei na co dzień.

Motrola Edge+. W końcu Motorola odważy się na powiew świeżości w portfolio smartfonów firmy. Do tej pory urządzenia producenta nie należały do zbyt „urodziwych”. Ma to się zmienić w przypadku modelu Edge+, który zadebiutuje z bezramkowym, zagiętym ekranem. Nawet tylny panel prezentuje się wspaniale. Trzeba trzymać kciuki za świetną specyfikację i nietuzinkowymi funkcjami.

Krytyka

iPhone 9 opóźniony. Jeśli czekacie na „budżetowego” iPhone’a 9 to musicie poczekać dłużej. Wygląda na to, że jego premiera została przełożona na nieokreśloną przyszłość. Oczywiście jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest koronawirus, który sieje spustoszenie na świecie.

Koronawirus sieje spustoszenie w świecie technologii i na giełdzie. Pandemii nie można lekceważyć, ale zachowanie inwestorów giełdowych jest co najmniej nieracjonalne. W czwartek WIG20 zaliczył spadek o prawie 13,3%, co przełożyło się na najgorszą sesję giełdową tego indeksu w historii. „Szorowanie dna” jest nieuzasadnione w przypadku, gdy PKB w Polsce będzie mniejsze, ale nie ujemne, zapewniał o tym prezes NBP – Adam Glapiński. Z powodu koronawirusa odwoływane są też konferencje w świecie technologii. Rozumiem to, ale niektóre wydarzenia można by przeprowadzić online bez udziału widowni w halach. Dzisiejsze możliwości i technologia pozwalają na to, aby można było śledzić takie „eventy” w sieci.

Brzydkie zagrywki Google w stronę Edge. Użytkownicy Edge często napotykali na komunikaty, że powinni przesiąść się na przeglądarkę Chrome, aby bezpiecznie korzystać z rozszerzeń. Takie zagrywki w końcu się skończyły, ale niesmak pozostał.

Dosłownie „tani” Galaxy S20. Samsung wydał Galaxy S20, wersję Plus oraz Ultra. Oczywiście najmniejsze z urządzeń jest najtańsze, dosłownie. Jego cena skrywa też gorszą wytrzymałość, co zostało udowodnione w testach. Czasami warto jednak dopłacić do bardziej trwałego urządzenia.