Apple ogłosiło, że WWDC 2020, czyli jedno z najważniejszych dla firmy wydarzeń odbędzie się. Z uwagi na rozprzestrzenianie się COVID-19 i w obliczu odwoływanych eventów konkurencji nie było to pewne. Jednak Tim Cook i spółka wykorzystają konferencję do przedstawienia jej całkiem nowego oblicza. Wydarzenie odbędzie się w całości w Internecie ze względu na zagrożenie spowodowane koronawirusem. Nie wiemy co prawda, jak sytuacja będzie wyglądała za kilka miesięcy, ale firma zdecydowała już teraz ujawnić niektóre kroki. Apple twierdzi, że WWDC, które rozpocznie się w czerwcu, obejmie zupełnie nowe doznania online, co obejmie zarówno tradycyjne prezentacje Apple, jak i sesje programistyczne. Na pewno musimy być przygotowani na konferencję online, w skali jakiej jeszcze nie widzieliśmy.

Zobacz także: Wiele nowości w Pokémon GO. Warto dać grze drugą szansę

Apple nie zmienia planów

Decyzja o przeniesieniu WWDC do sieci została podjęta z powodu obecnej sytuacji, poinformował szef marketingu Apple, Phil Schiller w wydanym dziś oświadczeniu. Więcej szczegółów na temat wydarzenia zostanie udostępnionych w nadchodzących tygodniach. W ostatnich latach impreza miała miejsce się w San Jose. Apple przekaże $1 milion organizacjom w tym mieście, aby zrekompensować fakt, że tak duże wydarzenie nie odbędzie się w tym roku stacjonarnie. W tym regionie odnotowano wiele przypadków koronawirusa, a nie wiadomo, czy będzie to nadal problem w miesiącach letnich. 

Apple WWDC 2020 online, ale ze wszystkimi elementami

Zazwyczaj WWDC zaczyna się od specjalnej prezentacji, poświęconej kolejnym wersjom iOS, macOS, tvOS i watchOS, a reszta tygodnia to wydarzenia oparte na programowaniu na wszystkie platformy Apple. Ale w tym roku firma przyjmuje inne podejście, organizując sesje i prezentacje online. To może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się COVID-19, choroby wywołanej przez nowego wirusa i stworzyć dystans społeczny, który może uniemożliwić ludziom kontakt z innymi chorymi.

Apple ogłasza WWDC 2020 w zupełnie nowej formie

Miliony kreatywnych i innowacyjnych programistów otrzymają wczesny dostęp do nowego oprogramowania i będą mogli współpracować z inżynierami Apple. „WWDC 2020 odbędzie się w czerwcu i w innowacyjny sposób połączy miliony programistów na całym świecie oraz całą społeczność deweloperów z nowym doświadczeniem” – powiedział Phil Schiller, wiceprezes Apple do spraw Marketingu. Według Schillera, obecna sytuacja zdrowotna wymagała, aby powstał nowy format WWDC 2020, który zapewni pełny program, z prezentacją online i sesjami, oferując satysfakcjonujące doświadczenia edukacyjne dla całej społeczności programistów. Szczegóły dotyczące wydarzenia mamy poznać w nadchodzących tygodniach. 

Apple WWDC 2020

Dzięki wszystkim nowym produktom i technologiom, nad którymi pracujemy, WWDC 2020 będzie wielkim wydarzeniem. Z niecierpliwością oczekuję, że programiści zdobędą będą w zupełnie nowy sposób współpracować z inżynierami Apple, tworząc technologie i struktury, które będą kształtować przyszłość na wszystkich platformach Apple – powiedział Craig Federighi, starszy wiceprezes Apple do spraw Inżynierii oprogramowania.

Chociaż w San Jose nie odbędzie się żadne fizyczne wydarzenie, gigant zorganizuje specjalną prezentację online, aby odsłonić nowe oprogramowanie (i być może sprzęt). Oczekujemy, że Apple zaprezentuje iOS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, tvOS 14 i watchOS 7. W tej chwili nie wiadomo, czy Apple zaprezentuje nowy sprzęt w czerwcu, ale oczekujemy, że produkty takie jak MacBook Pro i MacBook Air otrzymają aktualizacje w tym roku, więc możliwe jest, że zobaczymy je właśnie wtedy. Szczególnie z uwagi na to, że premiera produktów w marcu zapewne została odwołana

Wkrótce więcej szczegółów

Apple udostępni sesje programistów i nowe informacje na temat nadchodzących systemów operacyjnych za pośrednictwem strony internetowej Apple Developer lub dedykowanej aplikacji WWDC na iPhone’a, iPada i Apple TV. Firma planuje dostarczyć dodatkowe informacje o wydarzeniu za pośrednictwem wiadomości e-mail, w aplikacji Apple Developer i na stronie Apple Developer. Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo nie jest pierwszą, która zmienia swoje plany, ale teraz przedstawia jasno, jak one będą wyglądały. Facebook F8 i konferencja programistów I/O Google zostały anulowane z powodu COVID-19.

Źródło: Macrumors, 9to5mac

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)