Ostatnie dni to coraz więcej odkryć na temat tego, jak będzie się prezentował iOS 14. W systemie oczekujemy nowej organizacji tapet, wraz z możliwością integracji tych, pochodzących od innych deweloperów, nowych funkcji ułatwień dostępu, czy obsługi Alipay w Apple Pay. Firma z Cupertino opracowuje także wyczekiwany nowy interfejs iOS 14. Według kodu, który wyciekł i został uzyskany przez serwis 9to5Mac, ekran główny nowego systemu będzie zawierać nową stronę, która pozwoli użytkownikom zobaczyć wszystkie ikony aplikacji w widoku listy. Wiemy coraz więcej na temat nowości w iOS 14.

Zobacz także: Facebook Messenger zmienia się wreszcie w dobrym kierunku

Nowy homescreen w iOS 14

Obecnie aplikacje można przeglądać tylko za pomocą ikon na ekranie głównym albo wyszukiwania. Nowa strona będzie zawierać listę wszystkich ikon aplikacji, dzięki czemu użytkownicy będą mogli zobaczyć wszystkie zainstalowane aplikacje jednocześnie. Ponadto widok listy będzie zawierał kilka różnych opcji sortowania i inne szczegóły. Na przykład będzie można filtrować aplikacje, aby zobaczyć wszystkie te, które obecnie mają nieprzeczytane powiadomienia. Dostępna będzie także obsługa filtrowania programów według ostatnio używanych, co zapewni lepszą znajomość najczęściej używanych aplikacji.

Wreszcie, nowy widok listy będzie zawierał inteligentne sugestie obsługiwane przez Siri, aby zasugerować, które aplikacje można wyszukać na podstawie pory dnia i lokalizacji. Na przykład widok listy może zalecić otwarcie aplikacji Muzyka po przybyciu na siłownię.

Wydaje się, że zmiany te mają ułatwić użytkownikom znajdowanie aplikacji, które mogły zostać źle umieszczone na ekranie głównym. Jest to również podobny widok do listy, która znajduje się w systemie watchOS.

Gesty w iOS 14, jak z macOS

9to5Mac poinformował, że iOS 14 będzie zawierać bogatą obsługę systemową kursorów myszy i nowe funkcje gestów. Możemy dodać, że pojawią się także nowe gesty, które pozwolą przełączać się między aplikacjami. Jest to zaprojektowane dla nowej inteligentnej klawiatury z gładzikiem. Wiele nowych zmian kursora, gładzika i gestów w iPadOS 14 będzie znanych z systemu macOS.

Poprawiona dostępność

Wygląda na to, że iOS 14 zaoferuje kilka nowych funkcji ułatwień dostępu. Będzie w stanie wykrywać ważne dźwięki, takie jak alarmy przeciwpożarowe, syreny, pukanie do drzwi, dzwonki do drzwi, a nawet płaczące dzieci. Przypuszczalnie iOS przełoży te alerty na interakcję dotykową dla osób z ubytkiem słuchu. Więcej nowych ułatwień dostępu zapewniłoby obsługę aparatu w wykrywaniu gestów dłoni, podczas gdy „Audio może poprawić strojenie dźwięku w AirPods lub EarPods dla osób z łagodnym do umiarkowanego ubytkiem słuchu”. Ponadto iOS 14 powinien oferować możliwość uruchomienia audiogramu na urządzeniu, aby pomóc użytkownikom dostroić dźwięk.

Nowe ustawienia tapet w iOS 14

W iOS 13 tapety są po prostu podzielone na dynamiczne, zdjęcia i „żywe”. W iOS 14 zobaczymy kategorie takie jak „Ziemia i Księżyc”, „Kwiaty” itp. – aby zapewnić lepszą organizację. Największa zmiana polega na tym, że firmy zewnętrzne będą w stanie udostępniać kolekcje tapet i integrować je bezpośrednio w ustawieniach systemu. Dzięki nowym tapetom, które zwykle otrzymujemy co roku, wraz z aktualizacjami oprogramowania i sprzętu Apple oraz możliwością obsługi tapet innych firm w ustawieniach, jasne jest, czemu Apple doda lepszą organizację o nowe kategorie.

iOS 14 nowości

Nowa aplikacja AR

Apple opracowuje nową aplikację w ramach iOS 14. Nowa aplikacja o nazwie kodowej Gobi pozwoli użytkownikom uzyskać więcej informacji na temat otaczającego ich świata, korzystając z rzeczywistości rozszerzonej. Doświadczenie AR byłoby również częścią przyszłego projektu okularów AR firmy Apple.

Firmy zewnętrzne będą zapewniały integrację zestawu SDK lub interfejsu API w celu zapewnienia własnych identyfikatorów, które załadowałyby niestandardowe zasoby. Byłoby to oparte na rozszerzeniach wbudowanych w aplikacje z App Store. Wygląda na to, że Apple obecnie testuje tę funkcję w Starbucks.

Nie jest jasne, czy interfejs API byłby darmowy dla wszystkich, czy też Apple użyłby jakiegoś systemu uprawnień do zablokowania go w celu wybrania partnerów, podobnie jak w przypadku interfejsu API CarPlay.

Źródło: 9to5mac

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Mariusz Nowak

    Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)