Już pierwszy rzut oka na zdjęcie zegarka Oppo wystarczy – wygląda jak Apple Watch. Bez względu na to, co twierdzą Chińczycy, nie można zaprzeczyć, że postanowili stworzyć Apple Watch dla użytkowników Androida. Ma kwadratowy kształt, ciemny interfejs użytkownika, funkcje fitness, łączność komórkową i zmianę pasków za pomocą przycisków. Ale zegarek Oppo to coś więcej niż kolejna tania podróbka urządzenia z Cupertino. W rzeczywistości Oppo Watch przynosi cztery funkcje, które muszą trafić do Apple Watch Series 6.

Zobacz także: Lepiej późno niż wcale, czyli Facebook Messenger debiutuje na macOS

Śledzenie snu

Podczas gdy zegarki Fitbit od lat przodują w śledzeniu snu, niewiele innych konkurentów było w stanie zaoferować tego rodzaju funkcję. Oppo twierdzi, że jego zegarek spełnia obietnicę śledzenia snu, generując „raport o czasie głębokiego snu, lekkiego snu i przebudzenia”. Brzmi to dość kompleksowo i stanowi dużą zaletę w stosunku do Apple Watch, który w ogóle nie oferuje takiej natywnej opcji, choć plotki o jej wprowadzeniu słyszymy od dawna. 

Zdecydowanie lepszy czas pracy baterii

Oczywiście, aby wdrożyć prawidłowe monitorowanie snu, potrzebujemy baterii, która wytrzyma całą noc. Oppo twierdzi, że właśnie stworzyło takie urządzenie. Zegarek ma wytrzymać 40 godzin na jednym ładowaniu akumulatora i to pomimo włączonych wszystkich inteligentnych funkcji. Pod tym względem niesamowicie pozytywnie zaskakuje. 

Oppo Watch funkcje

Jest to samo w sobie imponujące, ale zegarek Oppo ma jeszcze jedną sztuczkę: Dual-Chip Endurance System, który przełącza się między procesorem Snapdragon, a układem Apollo, w zależności od trybu zużycia energii. Oznacza to, smartwatch może działać trzy tygodnie w trybie oszczędzania energii, a my nadal będziemy cieszyć się podstawowymi funkcjami, takimi jak powiadomienia.

Imponująca konstrukcja

Apple Watch o grubości 10,7 mm jest dość cienki w porównaniu do większości innych zegarków Wear OS. Ale przy zegarku Oppo to gigant. Dzięki zastosowaniu „elastycznego wyświetlacza hiperboloidalnego” Oppo udało się zmniejszyć grubość koperty do 4,5 mm, co jest nie lada wyczynem dla urządzenia z łącznością komórkową, pięcioma czujnikami i baterią.

Oppo Watch funkcje

Szybkie ładowanie

Naładowanie zegarka Apple Watch jest może dość łatwe, przy użyciu magnetycznej ładowarki indukcyjnej, ale napełnienie baterii nadal trwa około dwóch godzin. Według Oppo, pełne naładowanie smartwatcha zajmuje około 75 minut, ale po zaledwie 15 minutach na ładowarce dostaniemy wystarczającą ilość energii, pozwalającą na około 18 godzin użytkowania. To tyle, ile trzyma Apple Watch po pełnym naładowaniu.

Tarcze zegarków zasilane AI

Apple ma jedne z najlepszych tarcz zegarka, ale ich wybór jest stosunkowo ograniczony. Wynika to z faktu, że firma nie zezwala na wyświetlanie tarcz innych firm – z dobrych powodów – i nic nie wskazuje na to, że Oppo tak zrobi.

Jest jednak świetny sposób, aby utrzymać ciekawy wygląd zegarka za każdym razem, gdy go zakładamy. Oppo twierdzi, że jego zegarek ma wbudowaną tarczę AI dopasowaną do stylu, która wygeneruje tapetę pasującą do zdjęcia stroju użytkownika, wymyślając nowy stylowy wygląd każdego dnia. Brzmi to naprawdę ciekawie.

Źródło: Macworld

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.