Najważniejszym wydarzeniem dla Apple w pierwszej połowie roku będzie oczywiście WWDC. Konferencja odbywa się zawsze w czerwcu. Firma z Cupertino wykorzystuje wtedy okazję i prezentuje nowe wersje swoich systemów operacyjnych. Jednak czasem na WWDC debiutują też produkty, czego przykładem może być zaprezentowana w 2019 roku najnowsza wersja Maca Pro. Według plotek , pod koniec marca odbędzie się mniejsze wydarzenie Apple, podczas którego zaprezentowane zostaną nowe urządzenia. Oto nowości Apple, które zobaczymy prawdopodobnie w marcu.

Zobacz także: Lepiej późno niż wcale, czyli Facebook Messenger debiutuje na macOS

Wśród nowości Apple nie zabraknie iPhone 9

W 2016 roku Apple trafiło w dziesiątkę, wprowadzając iPhone’a SE. Niedrogi telefon zyskał spore grono zwolenników. Podstawowy model był popularny przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę. Nic więc dziwnego, że od trzech lat krążą plotki i spekulacje na temat następcy. Apple ma już stosunkowo niedrogą alternatywę dla modelu 11 Pro w postaci iPhone XR, jednak iPhone 9 będzie zdecydowanie tańszy. XR cały czas jest za drogi dla wielu kupujących smartfony. Analitycy spekulują, że ceny iPhone 9 zostanie wyceniony na co około $500 za wersję z najmniejszą pamięć wbudowaną (prawdopodobnie 64 GB).

Nowe urządzenie otrzyma znany od lat design. iPhone 9 wyposażony zostanie w stosunkowo niewielki wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala. Wewnątrz spodziewamy się procesora Apple A13 Bionic i zainstalowanego systemu iOS 13.

Nowości Apple

Nowy iPad Pro czy zupełnie nowy wariant?

Opinie na temat nowego iPada Pro 2020 są podzielone, ponieważ podobnie jak w przypadku iPhone’a prezentacja drogich iPadów zwykle odbywa się jesienią. W przeszłości widzieliśmy jednak nowe iPady także wiosną. Prawdopodobieństwo, że Apple wprowadzi nowego iPada Pro na początku roku, jest niewielkie, ale istnieje na to niewielka szansa. Według plotek, iPad Pro pojawi się pod koniec marca z potrójnym aparatem znanym z iPhone’a 11 Pro. Jest całkiem możliwe, że Apple odpowiednio dostosowało swój ARKit i że iPad Pro będzie oferował więcej funkcji w tym obszarze.

Zastosowanie wyświetlacza miniLED może być szczególnie interesujące w przypadku nowego iPada Pro 2020. Podobnie jak panele OLED, diody LED oferują rozdzielczość o wysokim kontraście i są też łatwiejsze w obsłudze ze względu na ich rozmiar. iPad Pro 2020 będzie prawdopodobnie wyposażony w 12-calowy wyświetlacz, dzięki czemu obudowa będzie tylko nieznacznie większa. Możliwe też, że Apple ma prawdziwą petardę w zanadrzu. iPad będzie miał w tym roku dziesięć lat. Pamiętamy, co Apple zaprezentowało na dziesiątą rocznicę iPhone’a – całkowicie zmieniony projekt urządzenia.

Nowości Apple to także AirPods Studio

Biorąc pod uwagę fakt, że Apple, wraz ze swoją spółką Beats by Dre, od dłuższego czasu zdobywa coraz większy kawałek rynku słuchawek takie pomysł wydają się odpowiednie. Po sukcesie AirPods Pro, fani prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych z ANC mogą być również zadowoleni, widząc parę słuchawek nausznych. Grupą docelową rzekomego „AirPods Studio” są, jak już spekuluje nazwa, profesjonaliści z branży filmowej lub muzycznej, którzy używają wysokiej jakości słuchawek do produkcji dźwięku. Ale nawet dla przeciętnego konsumenta, który kocha muzykę, to może być ciekawa inwestycja. Według plotek nowe słuchawki Apple mają kosztować $399.

Apple TV 2020 – więcej mocy

Apple TV, ma dostęp do usługi Apple TV+ od ubiegłego roku. Apple TV +, Netflix, Disney + i Amazon Prime Video konkurują ze sobą. Teraz firma z Cupertino może stworzyć nowy sprzęt. Model na rok 2020 będzie wyposażony w układ A12, obecny napędzany jest procesorem A10.

Źródło: Androidpit

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Mariusz Nowak

    Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.