ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Messenger

[SPT #102] Zegar ze Spotify, lekki Messenger, telefon Sony z Android 6.0

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Za nami pierwszy tydzień marca, czas więc go podsumować. Zobaczcie, co interesującego działo się w mijających dniach. Przed Wami subiektywne podsumowanie tygodnia (SPT).

Pochwała

Integracja zegara ze Spotify. Nietypową funkcję do smartfonów wprowadził Samsung. Gigant zintegrował aplikację Zegara ze Spotfiy. Dzięki takiemu połączeniu, użytkownik może wybrać konkretny utwór z bogatej biblioteki jako dźwięk alarmu. Idea prosta, a jakże funkcjonalna. Założę się, że pomysł zyska wielu fanów.

3 lata Nintendo Switch. Chwała Japończykom za to, że zdecydowali się wydać na rynek konsolę, której wielu analityków nie wróżyło sukcesu. Nintendo Switch to hit sprzedażowy, który zyskał wielu użytkowników przede wszystkim dzięki bogatemu portfolio gier nastawionych na rozgrywkę wieloosobową. W takie gry jak Mario Kart 8 czy Splatoon 2 nie pogramy na innych konsolach.

Nowe funkcje przeglądarki Edge. Nowy program Microsoftu został wydany w połowie stycznia i zyskał oddane grono użytkowników, do którego się zaliczam. Gigant robi, co może, aby przeglądarka zawierała użyteczne funkcje i sukcesywnie je wprowadza. Ostatnio pojawiły się trzy. Odsyłam do mojego wpisu.

Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć. HMS to wielka niewiadoma dla wielu użytkowników, którzy korzystają z Androida wspartego Usługami Google. W Internecie krąży wiele plotek, domysłów i fałszywych informacji. Łukasz je zweryfikował i zebrał dla Was wszystko to, co powinniście wiedzieć o Huawei Mobile Services. Może ten post przekona Was do zakupu urządzenia Huawei.

Lżejszy Messenger. Na to czekałem bardzo długo. Komunikator, którego używam (za) często, w końcu przestanie mnie denerwować. Facebook zdecydował się „okroić” aplikację ze zbędnych funkcji, przez co stała się bardziej przejrzysta. Szczególnie irytujące są dla mnie relacje znajomych w opcji „Mój dzień”. Zajmują one dodatkowy rząd w górnej części ekranu programu. Niestety update trafił póki co tylko na iOS, pozostaje mi zatem czekać na łatkę dla Androida.

Zmiany w Wear OS. Mam nadzieję, że obietnice zmian w systemie to prawda. Google bowiem chce zapytać użytkowników, czego im brakuje w platformie i ewentualnie odnieść się do zapotrzebowania. Niejednokrotnie pisałem, że gigant traktuje Wear OS po macoszemu. System nadal wygląda i działa jak beta, do tego jest nieintuicyjny. W Wear OS na pewno brakuje mi automatycznego wykrywania aktywności fizycznej i prostszego interfejsu. Do roboty Google!

Krytyka

Google I/O odwołane. Mam mieszane uczucia co do odwoływania imprez masowych czy eventów z powodu szerzącego się koronowirusa. Z jednej strony to dobrze, ponieważ ryzyko jego rozprzestrzeniania zostaje wtedy ograniczone. Z drugiej strony, tracimy możliwość wzięcia udziału w konferencjach czy wydarzeniach, które istotne są dla wielu fanów nowych technologii czy gier. Współczuję wszystkim, którzy przyjechali na IEM w Katowicach. Też byłbym rozgoryczony w takiej sytuacji.

Smartfon Sony z Androidem 6.0. To po prostu musi być żart, chociaż kiepska sytuacja działu mobilnego firmy pozwala mi sądzić, że jest w tej informacji część prawdy. Czy Sony naprawdę odważy się na taki krok? Szczegóły we wpisie Pawła.

Sprawdź najnowsze wpisy