ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook Messenger macOS

Lepiej późno niż wcale, czyli Facebook Messenger debiutuje na macOS

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Ostatnie dni są niezwykle intensywne dla Facebooka. Gigant serwuje nam co chwila kolejne nowości. Co prawda, większość z nich od dawna już była znana, więc obyło się bez niespodzianek. Jednak nowe wersje znanych aplikacji z racji popularności serwisu i jego komunikatorów oraz kierunku zmian niezwykle cieszą. Od dawna technologiczny gigant nie dostarczył nam tylu udanych produktów. W końcu Facebook Messenger pojawił się na macOS.

Zobacz także: iPhone bez portów? Coraz więcej znaków na to wskazuje

Messenger dla iOS

Nowa wersja najpopularniejszego komunikatora na świecie zadebiutowała kilka dni temu. Jednak wcześniej spora grupa „szczęściarzy” mogła już testować nowości. Otrzymaliśmy zdecydowanie przeprojektowany interfejs aplikacji. Celem twórców było uproszczenie samego programu oraz łatwiejszy dostęp do najczęściej używanych funkcji. Ukryto boty czatu, czy gry i okazało się to bardzo dobrą decyzją. Messenger stał się wreszcie zdecydowanie lżejszy. Podobno odchudzono go aż o 84%. Nigdy nie był też wzorem optymalizacji. Wszystkie narzekania użytkowników jednak wzięto pod uwagę. Nowy program jest szybki, lekki i przejrzysty. Nie sądziłem, że doczekam takiej chwili, ale jest za co chwalić twórców. Kiedy zadebiutuje odświeżona wersja na Androida? Nie wiadomo. 

WhatsApp z dark mode dla iOS i Android

WhatsApp wreszcie otrzymał tryb ciemny i to w wersji dla systemu iOS, jak i Android. Przyniosła to najnowsza aktualizacja programu. Po wielu miesiącach testów beta, na obu mobilnych platformach, dark mode w WhatsApp jest dostępny dla kompatybilnych urządzeń. Jeśli mamy już uruchomiony tryb ciemny w ustawieniach systemu na iOS 13 lub Android 10, automatycznie się on włączy. 

Facebook Messenger wreszcie na macOS

Lepiej późno niż wcale, prawda? Facebook zaczyna dostarczać dedykowaną aplikację Messenger dla systemu macOS za pośrednictwem Mac App Store. Oprogramowanie do czatowania na komputery stacjonarne zostało ogłoszone już w kwietniu. Jednak przez wiele miesięcy nie mieliśmy żadnych nowych informacji na ten temat. Wiedzieliśmy tylko, że Facebook planował wydać Messengera dla komputerów Mac do końca 2019 roku. Teraz aplikacja jest wreszcie dostępna

Facebook Messenger macOS

Serwis MacGeneration po raz pierwszy zauważył nowy program Facebooka w Mac App Store we Francji, ale aplikacja jest już dostępna także w naszym kraju. Oprogramowanie podobno nie jest jeszcze przeznaczone do wydania w Stanach Zjednoczonych.

Facebook Messenger macOS

Wygląda na to, że Facebook przyjął podejście takie jak Slack, opierając Messengera na Electronie, a nie Projekcie Catalyst w oparciu o zgodność z wersjami macOS wcześniejszymi niż Catalina. To stosunkowo zaskakująca decyzja, która pokazuje, że gigant idzie w innym kierunku niż konkurencja. W końcu Projekt Catalyst miał ułatwić przenoszenie aplikacji z iPada na komputery z systemem macOS. Zamiast tego skorzystano z platformy Electron, która umożliwia łatwe tworzenie programów na każdy system. Natywna aplikacja dla komputerów Mac wprowadza znane funkcje do wygodnego, dedykowanego okna. Oprogramowanie wspiera tryb ciemny i systemowe powiadomienia.

żródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy