Komunikat ze strony mt.moneyandroid.com – o co chodzi?!

Artykuły

MT_androidmoney_com-problem

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Od dłuższego czasu dostajemy od Was informacje na temat pojawiającego się komunikatu na naszej stronie (zarówno portalu jak i forum) mówiącego, że Wasze urządzenie jest zainfekowane. Po przyjrzeniu się sprawie, od razu uspokajamy – nie ma żadnych obaw, to nie wirus.

 

Bez zbędnych szczegółów, komunikat ze strony mt.moneyandroid.com nie pochodzi bezpośrednio z naszego portalu czy też forum, ale wynika on z wyświetlanych reklam Google, pod które zostało podpięte wyskakujące okienko. Całe zamieszanie polega na tym, że po zlikwidowaniu wyskakującego okienka zostajemy przekierowywani na pseudo-stronę antywirusa G-Data, aby wykonać skanowanie systemu. Dalej otwiera się aplikacja odpowiedzialna za SMS’y z wybranym numer premium. Żadne wiadomości nie są wysyłane. Cały proces nie zachodzi tylko na Robociku – także i użytkownicy ze smartfonami z Windows Phone mogą ujrzeć komunikat, że ich telefon z Androidem może mieć wirusa.

 

mt.moneyandroid.com komunikat android.com.pl

 

Nie jest to w żadnym wypadku problem pochodzący z naszej strony, więc pozostaje nam czekać aż Google upora się z tym błędem. Po przeanalizowaniu stron mobilnych innych serwisów internetowych (np. onet.pl) doszliśmy do wniosku, że skala zjawiska jest bardzo duża. Mamy więc dla Was kilka sposobów, które z pewnością pomogą w  zmniejszeniu częstości pojawiania się uciążliwego komunikatu.

 

  • Wyczyszczenie danych przeglądarki, z której korzystamy.
  • Przeglądanie stron mobilnych za pomocą okna incognito.
  • Pobranie aplikacji CM Security.
  • Korzystanie z przeglądarki z wtyczką, która zablokuje reklamy (Opera Mobile/Classic lub Ligtning Browser).
  • Korzystanie z pełnych stron internetowych – problem występuje jedynie w wypadku mobilnych wersji.

 

Komu z Was również wyświetla się podobny komunikat? Macie jakieś inne sposoby by sobie z nim radzić?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x