WhatsApp wreszcie otrzymał tryb ciemny i to zarówno w wersji na iOS, jak i Androida. Przyniosła to wczoraj najnowsza aktualizacja aplikacji. Po miesiącach testów beta na obu mobilnych platformach, dark mode w WhatsApp jest dostępny dla wszystkich użytkowników. Jeśli mamy już uruchomiony tryb ciemny w ustawieniach systemu na iOS 13 lub Android 10, program automatycznie się przełączy. Użytkownicy Androida 9 mogą po prostu włączyć nowy motyw w menu ustawień aplikacji.

Aplikacje Messenger i Instagram są już kompatybilne z ciemnym trybem na iOS, ale wciąż niestety nie ma dowodów na to, że główna aplikacja Facebooka zostanie zaktualizowana w najbliższym czasie, zgodnie z nową modą i oczekiwaniami użytkowników.

Zobacz także: iPhone bez portów? Coraz więcej znaków na to wskazuje

WhatsApp wreszcie z dark mode

Facebook zastosował ciemny tryb w WhatsApp, aby obniżyć jasność wyświetlacza telefonu. „Podczas testów stwierdziliśmy, że połączenie czystej czerni i bieli tworzy wysoki kontrast, który może prowadzić do zmęczenia oczu”, wyjaśnia rzecznik WhatsApp. „Zamiast tego zauważysz specjalne ciemnoszare tło i złamaną biel, które obniżają jasność ekranu, zmniejszają odblaski oraz poprawiają kontrast i czytelność”. Oprócz tego nie zapomnijmy dodać, że ciemne motywy od pewnego czasu są po prostu modne i nie wypada, aby tak popularna aplikacja nie została w to rozwiązanie wyposażona. 

WhatsApp Dark Mode

Ciemny tryb w WhatsApp będzie różnił się w zależności od platformy mobilnej. W przypadku systemu iOS kolorystyka wyróżni się głęboką czernią, na Androidzie motyw będzie ciemnoszary. Długo oczekiwaną opcję, WhatsApp potwierdza w filmie z premiery. Krótkie wideo zatytułowane „Hello Darkness” zawiera wcześniej nie wydaną wersję „The Sound of Silence” Paula Simona.

WhatsApp dla iOS ze sporymi zmianami

WhatsApp na iPhone’a został wreszcie zaktualizowany pod kątem zgodności z trybem ciemnym, po długim okresie testowania wersji beta. Z uwagi na to, że program jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na iPhone’a, użytkownicy mocno narzekali na brak takiej funkcji. Tryb ciemny został wprowadzony w minionym roku w iOS 13 i iPadOS 13 i pozwala systemowi automatycznie dostosowywać wygląd wszystkich zgodnych z nim aplikacji. Dzięki dzisiejszej aktualizacji WhatsApp będzie teraz zmieniał się zgodnie z preferencjami użytkownika, aby wyświetlać aplikację w jasnym lub ciemnym motywie, w zależności od pory dnia.

Użytkownicy starszych iPhone’ów mają pecha

Użytkownicy starszych urządzeń z poprzednimi wersjami oprogramowania muszą uważać. Jeśli używamy iPhone’a z iOS 12 lub starszą wersją systemu, nie będzie możliwe uruchomienie trybu ciemnego w WhatsApp, nawet w najnowszej wersji aplikacji.

WhatsApp Dark Mode

Wersja 2.20.30 wprowadza także inne zmiany i ulepszenia, w tym kompatybilność z Haptic Touch. Użytkownicy mogą teraz uzyskiwać dostęp do niektórych skrótów aplikacji na urządzeniach bez 3D Touch, takich jak iPhone XR czy iPhone 11. 

Tryb ciemny jest dostępny dla użytkowników korzystających z systemu iOS 13. Aby rozpocząć, otwórz Ustawienia > stuknij Ekran i jasność > wybierz „Ciemny”.

Nowe opcje wyszukiwania umożliwiają filtrowanie według autora i typu treści. Teraz już z łatwością odnajdziesz zdjęcie, które przesłała Ci mama.

Najnowszą wersję aplikacji z wprowadzonym trybem ciemnym możemy pobrać ze sklepu Apple App Store lub Google Play Store.

źródło: The Verge, 9to5mac

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)