VPN w Indiach bez anonimowości

Najlepszy VPN – sprawdź, który program wybrać!

11 minut czytania
Komentarze

Wiele osób zastanawia się, jaki jest najlepszy VPN. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele programów tego typu, więc nie ma nic dziwnego w tym, że niektórzy mają problem z podjęciem decyzji o zakupie konkretnego. W niniejszym tekście przyjrzę się aż czterem VPN-om – omówię m.in. ich zalety i wady, a na końcu wybiorę jednego, który jest moim zdaniem najlepszy. Osobom, które trafiły na ten tekst zupełnie przypadkowo i nie wiedzą, co to jest VPN, polecam lekturę podlinkowanego tekstu, by przekonać się, że warto z tych rozwiązań korzystać. Wracając do tematu, lista najlepszych VPN-ów rozpoczyna się poniżej. Kolejność jest przypadkowa.

Spis treści:
1. CyberGhost
2. NordVPN
3. Surfshark
4. ExpressVPN
5. Najlepszy VPN do odblokowania zagranicznych ofert serwisów streamingowych
6. Najlepszy VPN do torrentów
7. Najlepszy VPN pod względem szybkości
8. Najlepszy VPN pod względem ceny
9. Najlepszy VPN pod względem liczby urządzeń, na których można jednocześnie z niego korzystać
10. Krótkie porównanie VPN-ów w formie graficznej
11. Najlepszy VPN w mojej opinii

Najlepszy VPN, czyli na początek CyberGhost – #1

CyberGhost - najlepszy VPN

CyberGhost nie jest tak popularny jak wymienione wcześniej programy, co oczywiście nie oznacza, że nie jest wart uwagi – popularność to przecież nie jest żaden wyznacznik.

Ten VPN oferuje ponad 6000 serwerów w 90 krajach. Można z niego korzystać jednocześnie na siedmiu urządzeniach. Jak nie trudno się domyślić, CyberGhost też jest dostępny na wszystkich kluczowych platformach, w tym na Windowsa, macOS-a, Linuxa oraz Androida i iOS. Wszystkie płatne VPN-y zapewniają bezpieczeństwo i prywatność na wysokim poziomie, więc dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że CyberGhost również. Platforma m.in. nie zapisuje logów, oferuję ochronę przed wyciekami DNS i IP, 256-bitowe szyfrowanie oraz automatyczny Kill Switch.

Czy CyberGhost nadaje do się odblokowania ofert zagranicznych serwisów streamingowych? Jak najbardziej – radzi sobie z tym bez żadnego problemu. Niestety jednak nie jest to VPN, który nada się na wycieczkę do Chin, bowiem nie potrafi ominąć Wielkiej Chińskiej Zapory Sieciowej. Tak jak w przypadku NordVPN, P2P i możliwość pobierania torrentów jest dostępna jedynie na wybranych serwerach. Jeśli chodzi o szybkość, to CyberGhost radzi sobie bardzo dobrze, choć nie tak dobrze, jak NordVPN czy ExpressVPN. Niemniej jednak oferowane przez usługę transfery powinny być w zupełności wystarczające dla większości osób.

Zalety CyberGhosta:

 • Bezpieczeństwo i prywatność
 • P2P
 • Możliwość przeglądania zagranicznych ofert popularnych serwisów streamingowych
 • Bardzo prosta konfiguracja
 • Świetne aplikacje
 • Bardzo duża liczba serwerów
 • Wsparcie 24/7/365
 • Aż 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wady CyberGhosta:

 • Szybkość (niekiedy)
 • Nieomijanie Wielkie Chińskiej Zapory Sieciowej

Gdzie kupić i ile kosztuje CyberGhost?

Regularna cena CyberGhosta jest bardzo wysoka, jednak podobnie jak NordVPN i SurfShark, także i ten VPN można obecnie kupić w świetnej promocji. Świetnej, bo aż o 80% taniej – za 95 euro (ok. 412 zł) w przypadku 3-letniej subskrypcji, która jest najbardziej opłacalna.

Aby kupić CyberGhosta 80% taniej, udaj się na specjalną stronę promocyjną. Także i tutaj oferta jest ograniczona czasowo, więc warto się pospieszyć.

Najlepszy VPN, czyli kolejna propozycja w postaci NordVPN – #2

NordVPN - najlepszy VPN

NordVPN to prawdopodobnie najpopularniejszy, ale czy najlepszy VPN? Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, choć to bez dwóch zdań czołówka w kategorii tego typu programów.

NordVPN ma obecnie ponad 5700 serwerów w 60 krajach i jest dostępny na wszystkich kluczowych platformach – m.in. Windowsie, macOS, Linuxie, Androidzie oraz iOS. Z programu można jednocześnie korzystać na sześciu urządzeniach. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to NordVPN kładzie na nie ogromny nacisk i zapewnia ochronę przed wyciekami DNS, oferuje tzw. wyłącznik awaryjny, a także stosuje politykę braku logów (na serwerach firmy nie jest zapisywana żadna aktywność użytkowników). A skoro już o prywatności mowa, to program obsługuje także P2P oraz posiada funkcje maskowania serwerów i podwójnego szyfrowania.

Wiele niezależnych testów wskazuje, że NordVPN charakteryzuje się bardzo dużą szybkością, dzięki czemu nikt z przyzwoitą ofertą internetową nie powinien narzekać na wolne transfery. Warto wspomnieć, że opisywany program jest jednym z nielicznych, które pozwalają na ominięcie Wielkiej Chińskiej Zapory Sieciowej, a także odblokowanie dostępu do zagranicznych ofert serwisów streamingowych takich jak Netflix czy BBC. Jakby tego było mało, przez NordVPN bez problemów można korzystać z sieci torrent.

Zalety NordVPN:

 • Ponad 5700 serwerów w 60 krajach
 • P2P
 • Szybkość
 • Nacisk na prywatność i bezpieczeństwo użytkowników
 • P2P
 • Dostęp do zagranicznych ofert wielu serwisów streamingowych
 • Świetne, intuicyjne aplikacje
 • Wsparcie 24/7/365

Wady NordVPN:

 • Dość wysoka cena bez promocji

Gdzie kupić i ile kosztuje NordVPN?

Jak już wspomniałem w sekcji „Wady NordVPN”, jego regularna cena jest dość wysoka, bo w przypadku 3-letniego abonamentu wynosi aż 382,87 euro (ok. 1650 zł). Na szczęście aktualnie ten sam 36-miesięczny pakiet można kupić w niesamowitej obniżce – aż o 271,05 euro (ok. 1168 zł) taniej, za 111,82 euro, czyli około 482 zł. Jakby tego było mało, po zakupie wszyscy klienci otrzymają dodatkowo jeden z planów: miesięczny, roczny, 2-letni lub 3 letni – najwięksi szczęściarze mogą więc dostać aż 6-letni dostęp do NordVPN za około 482 zł.

Aby skorzystać z limitowanej oferty (-70%!) na NordVPN, przejdź na stronę promocji – nie warto zwlekać, bo okazja może się skończyć w każdej chwili!

Najlepszy VPN to także SurfShark – #3

SurfShark - najlepszy VPN

SurfShark to kolejny z niesamowicie popularnych VPN-ów, który cieszy się dużym zaufaniem użytkowników.

Po ponad 5700 serwerach w 60 krajach w przypadku NordVPN oferta SurfSharka wydaje się naprawdę kiepska, bo posiada on jedynie niecałe 1050 serwerów w 61 krajach. Nie oznacza to jednak, że tym VPN-em nie warto się interesować. Wręcz przeciwnie, bo prócz wymienionego aspektu, ciężko doszukać się w nim jakichkolwiek innych, istotnych wad. Dobry VPN nie obejdzie się bez aplikacji na najpopularniejsze platformy, o czym firma Surfshark Ltd. doskonale wie. Ich program jest dostępny m.in. na Windowsa, macOS-a, Linuxa, Androida i iOS.

SurfShark również kładzie ogromny nacisk na prywatność i bezpieczeństwo użytkowników – m.in. zapewnia wojskowy standard szyfrowania i stosuje rygorystyczną politykę braku logów. Ponadto VPN oferuje serwery P2P oraz MultiHop, które umożliwiają nawiązanie połączenia jednocześnie z dwóch różnych miejsc, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa do maksimum. Podobnie jak NordVPN, SurfShark również radzi sobie z omijaniem Wielkiej Chińskiej Zapory Sieciowej oraz pozwala na korzystanie z zagranicznych ofert popularnych serwisów streamingowych (m.in. Netflixa). Jeśli zaś chodzi o torrenty, to tutaj SurfShark przewyższa NordVPN, bo pozwala na korzystanie z nich na wszystkich serwerach, a nie tylko wybranych, jak u wymienionego konkurenta. Jakby tego było mało, dostawca zapewnia nawet specjalne serwery P2P dedykowane torrentom, oferujące zwiększoną szybkość pobierania. Należy też wspomnieć, że nie jest to jedyna przewaga SurfSharka nad NordVPN – ten pierwszy nie ogranicza liczby urządzeń, które mogą jednocześnie korzystać z jednej licencji, a ten drugi już tak.

Mimo wszystko trzeba uczciwie przyznać, że szybkość połączeń w SurfSharku nie należy do najwyższych w branży, lecz mimo tego pozwala na komfortowe przeglądanie Internetu i pobieranie plików. Choć na rynku są szybsi dostawcy, w tekście pod tytułem „Najlepszy VPN” nie mogło zabraknąć SurfSharka, który nadrabia w innych aspektach.

Zalety SurfSharka:

 • Bezpieczeństwo i prywatność
 • P2P
 • Dostęp do zagranicznych ofert wielu popularnych platform streamingowych
 • Wsparcie 24/7/365
 • Bardzo dobrze zaprojektowane aplikacje
 • Dedykowane serwery P2P dla torrentów
 • Niska cena promocyjna
 • Nieograniczona liczba urządzeń na jednej licencji

Wady SurfSharka:

 • Mała liczba serwerów
 • Niższa prędkość w porównaniu do niektórych konkurentów

Gdzie kupić i ile kosztuje SurfShark?

Tak się składa, że SurfSharka również można obecnie kupić w promocji – i to nie byle jakiej, bo 2-letni plan jest dostępny aż o 83% taniej! Można go zgarnąć za 186,98 zł, czyli 7,79 zł miesięcznie, co nie wystarczy nawet na dobrą kawę. Regularna cena 24-miesięcznego abonamentu SurfSharka to aż 1127,75 zł, więc obniżka jest naprawdę ogromna.

Aby kupić SurfShark 83% taniej, udaj się na stronę promocji. Lepiej nie zwlekać, bo oferta jest ograniczona czasowo, co oznacza, że w każdej chwili może powrócić cena regularna.

Najlepszy VPN – ostatnia propozycja, czyli ExpressVPN – #4

ExpressVPN - najlepszy VPN

ExpressVPN to jeden z najpopularniejszych VPN-ów na świecie, który charakteryzuje się przede wszystkim niesamowitą szybkością.

Także i ten program posiada aplikacje na wszystkie najważniejsze systemy, w tym Windowsa, macOS-a, Linuxa, Androida i iOS. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to ExpressVPN nie ma się czego wstydzić – usługa zapewnia m.in. surową politykę braku logów, 256-bitowe szyfrowanie AES, ochronę przed wyciekami IPv6 i DNS, wyłącznik awaryjny i tunelowanie dzielone, a ponadto korzysta z technologii TrustedServer. Na chwilę obecną ExpressVPN ma ponad 3000 serwerów w 94 krajach, a więc całkiem sporo.

Nie da się ukryć, że ExpressVPN to VPN idealny do odblokowywania zagranicznych treści w serwisach streamingowych – radzi sobie m.in. z Netflixem, HBO GO i BBC. Ponadto program świetnie nada się na wycieczkę do Chin, bo bez trudu omija Wielką Chińską Zaporę Sieciową. ExpressVPN to także świetny wybór do torrentów, bo można strumieniować i pobierać cokolwiek ze wszystkich serwerów dostępnych w usłudze. Co ważne, każdy ze wspomnianych serwerów oferuje P2P. Na jednej licencji z ExpressVPN można korzystać jednocześnie na maksymalnie pięciu urządzeniach.

Zalety ExpressVPN:

 • Bezpieczeństwo i prywatność na niesamowicie wysokim poziomie
 • P2P
 • Szybkość
 • Możliwość odblokowania zagranicznych ofert serwisów streamingowych
 • P2P
 • Omijanie Wielkiej Chińskiej Zapory Sieciowej
 • Aplikacje na kluczowe platformy
 • Wsparcie 24/7/365

Wady ExpressVPN:

 • Cena
 • Liczba serwerów mogłaby być większa

Gdzie kupić i ile kosztuje ExpressVPN?

W wadach ExpressVPN nie bez powodu wspomniałem o cenie, bo to prawdopodobnie najdroższy VPN obecnie dostępny na rynku. Regularna cena 15-miesięcznego abonamentu to aż 194,20 dolarów (ok. 763 zł), a więc naprawdę sporo. Na szczęście obecnie można go kupić o 49% taniej, czyli za 99,95 dolarów (ok. 392 zł).

Aby kupić ExpressVPN w ograniczonej czasowo 49-procentowej obniżce, udaj się na stronę usługi.

Najlepszy VPN w różnych kategoriach

Każdy VPN czymś się wyróżnia i jest w czymś najlepszy, więc czas wybrać zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Najlepszy VPN do odblokowania zagranicznych ofert serwisów streamingowych

W tej kategorii było bardzo trudno wybrać zwycięzcę, bo wszystkie z powyższych VPN-ów radzą sobie na tym polu bardzo dobrze. Po testach wygląda jednak na to, że numerem jeden można określić ExpressVPN, który umożliwił uzyskanie dostępu do zdecydowanie największej liczby zagranicznych ofert platform streamingowych.

Najlepszy VPN do torrentów

Także i w tej kategorii ciężko było wybrać jednego zwycięzcę, jednak ostatecznie padło na SurfSharka, który pozwala na korzystanie z torrentów na wszystkich serwerach. Ponadto program posiada specjalne serwery P2P dedykowane torrentom, które oferują zwiększoną szybkość pobierania.

Najlepszy VPN pod względem szybkości

Tutaj nie miałem żadnego problemu z wyborem zwycięzcy. Jest nim ExpressVPN, który zapewnia po prostu najszybsze transfery.

Najlepszy VPN pod względem ceny

Tutaj numerem jeden ponownie został SurfShark, który oferuje świetne ceny. 189,26 zł za 24-miesięczny abonament to naprawdę dobra oferta.

Najlepszy VPN pod względem liczby urządzeń, na których można jednocześnie z niego korzystać

Po raz kolejny króluje SurfShark, który nie posiada żadnych ograniczeń w kwestii liczby urządzeń, na których można jednocześnie korzystać z jednej licencji programu. Tej oferty nie da się przebić.

Krótkie porównanie VPN-ów w formie graficznej

Najlepszy VPN w mojej opinii

SurfShark

Wybór najlepszego VPN-a ogółem nie był łatwy. Zastanawiałem się nad tym przez dłuższy czas, jednak po odrzuceniu wszystkich „za i przeciw”, ostatecznie stawiam na SurfSharka. Nie dość, że jest najtańszy, to w dodatku potrafi bardzo wiele i charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Choć nie jest to najszybszy VPN na rynku, to myślę, że w tej cenie nie ma sobie równych. To po prostu program, który wystarczy w zupełności „zwykłym użytkownikom”.

Dla przypomnienia:
Aby kupić SurfShark 83% taniej, udaj się na stronę promocji. Promocja jest ograniczona czasowo – może się skończyć w każdej chwili!

Choć osobiście wybrałem Surfsharka, nie oznacza to, że nie warto interesować się innymi VPN-ami z listy. Wręcz przeciwnie – prawda jest taka, że wszystkie są bardzo dobre i o wyborze konkretnego powinniśmy decydować tylko i wyłącznie na podstawie swoich własnych preferencji.

Motyw