Facebook stale dodaje i usuwa funkcje ze swoich aplikacji mobilnych, a cały jego system ewoluuje. Możny złośliwie dodać, że nie zawsze wszystko idzie w dobrą stronę. Zarówno sama aplikacja główna giganta, jak i Messenger stały się ociężałe i wyposażone w niezliczone opcje. Najnowszą aplikacją, której dotyczą ważne zmiany, jest właśnie Messenger, główna aplikacja do czatowania i jedno z podstawowych narzędzi większości z nas. I tym razem wreszcie Facebooka mamy za co pochwalić

Zobacz także: Zrzuty ekranu w systemie macOS. Jak można robić je lepiej?

Facebook Messenger w nowej wersji

TechCrunch informuje, że nowa wersja Messengera zostanie wkrótce wprowadzona, choć niektórzy użytkownicy już ją mają. Najważniejsze zmiany to usunięcie karty „Odkryj” i przeniesienie botów czatu – jednej z głównych funkcji programu. To dla mnie zmiany zdecydowanie na plus, a samo główne okno programu stało się przede wszystkim zdecydowanie bardziej przejrzyste. Lepsze jest też wykorzystanie ekranu smartfona. Po raz pierwszy od lat jest się z czego cieszyć szczególnie, że nielubiane opcje zniknęły z naszego widoku. 

Facebook Messenger i dobre zmiany

Karta „Osoby” jest teraz głównym celem aplikacji, z uwagi na to, że Facebook chce ułatwić użytkownikom dostęp do treści publikowanych w mediach społecznościowych. Karta „Osoby” jest teraz wyświetlana na pełnym ekranie i zawiera dwie karty: „Historia” i „Aktywni”. Ta ostatnia pozwoli uzyskać dostęp do listy znajomych i zobaczyć, kto jest online.

Boty czatu, firmy i gry zostały ukryte i można uzyskać do nich dostęp tylko wtedy, gdy szuka się ich za pośrednictwem paska wyszukiwania w programie. Wydaje się, że jest to znacznie prostsza i przejrzysta konstrukcja, niż dotychczas, która umożliwia użytkownikom Messengera dostęp do głównych funkcji aplikacji, gdy tylko otworzą aplikację. Usunięcie karty „Odkryj” może być dla wielu niespodzianką, ale Facebook twierdzi, że ogłosił zmianę w sierpniu, wraz z skupieniem się na „Historiach”. Rzecznik portalu potwierdził, że ci, którzy jeszcze nie otrzymali aktualizacji, powinni ją otrzymać w ciągu kilku dni.

Facebook Messenger

Facebook ukrywa nielubiane opcje

Kilka lat temu strategia Facebooka w przypadku Messengera polegała na zachęcaniu konsumentów do komunikowania się z markami i firmami za pośrednictwem botów. Celem było zachęcenie użytkowników do robienia rzeczy takich jak zakupy bezpośrednio w aplikacji, ale teraz Facebook zmienia tę strategię. Nowy projekt programu całkowicie usuwa kartę „Odkryj” z aplikacji. Służyła ona służył jako miejsce botów wraz z łatwym dostępem do marek, gier i innych firm. Usuwanie gier z Messengera trwa od zeszłego lata, a Facebook migruje całość na szerszą platformę.

Boty czatu, firmy i gry są ukryte, ale nie całkowicie usunięte z Messengera. Będą nadal dostępne, jeśli użytkownicy wyszukują je za pomocą paska wyszukiwania, stron i reklam na Facebooku, przycisków do rozpoczynania rozmów na stronach firmowych oraz adresu URL m.me, który tworzy kody QR otwierane dla kont firmowych w Messengerze.

Karta „Rozmowy” pokaże wszystkie twoje aktywne wątki na czatach, ale karta „Osoby” pokaże listę aktualnie aktywnych znajomych, a także „Historie”. Nacisk na informacje na pełnym ekranie pojawia się, gdy Facebook kontynuuje wysiłki przeciwko Snapchatowi. Format „Stories” okazał się popularny na Instagramie, a Facebook najwyraźniej chce powtórzyć ten sukces w Messengerze.

Źródło: 9to5mac, Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)