ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPad Pro Smart Keyboard

iPad Pro coraz bardziej jak komputer. Smart Keyboard w nowej wersji

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple wypuściło na rynek obecną serię iPadów Pro, zarówno w 11-calowej i 12,9-calowej wersji w listopadzie 2018 roku. Z tego względu oczekujemy aktualizacji – według informacji może się jej spodziewać już w przyszłym miesiącu.

Zobacz także: Zrzuty ekranu w systemie macOS. Jak można robić je lepiej?

iPad Pro Smart Keyboard w nowej wersji

Według raportu The Information, Apple planuje w tym roku wypuścić klawiaturę do iPada Pro z wbudowanym gładzikiem. Źródła, które o tym poinformowały, twierdzą, że akcesorium zostanie wykonane z tych samych materiałów obecna wersja. Podobno nowa klawiatura jest obecnie w produkcji i możliwe, że zobaczymy ją na marcowym wydarzeniu Apple.

Styczniowy raport DigiTimes podał, że Apple projektuje klawiaturę do iPada z podświetlanymi klawiszami i mechanizmem nożycowym, ale jest niewielka szansa, że ​​model, który niedługo ujrzymy zyska te funkcje. Podobno niektóre prototypy klawiatury z touchpadem miały omawiamy mechanizm, ale nie wiadomo, czy trafiły do ​​modelu, który ostatecznie znajdzie się na rynku.

iPad Pro Smart Keyboard

Sprawdzony OnLeaks twierdzi, że wymiary 11-calowego iPada Pro mogą być takie same jak w obecnym modelu. Nie podano informacji o wymiarach 12,9-calowego iPada Pro. Z uwagi na to, że iPady będą miały aparat z potrójnym obiektywem, możliwe, że będą nieco grubsze.

Smart Keyboard z nowym mechanizmem

Według tajwańskiego serwisu DigiTimes, Apple może wypuścić Smart Keyboard z mechanizmem nożycowym dla nadchodzącego iPada Pro. Raport twierdzi, że nowe akcesorium może mieć także podświetlane klawisze. Jak donosi MacRumors, jest to sprzeczne z wcześniejszym raportem analityka Ming-Chi Kuo, który stwierdził w lipcu zeszłego roku, że nowy Smart Keyboard w dalszym ciągu będzie miał konstrukcję pokrytą materiałem. 

iPad Pro Smart Keyboard

Klawiatury z mechanizmem nożycowym są ostatnio ważnym tematem u Apple. Nic dziwnego, wizerunkowy kryzys związany z problemami znanymi z MacBooków Pro odbił się niekorzystnie na firmie. Choć trzeba przyznać, że nie aż takim echem, jak można było się spodziewać. Na pewno Tim Cook i spółka nie mogą sobie pozwolić na podobny kryzys. W ubiegłym roku zadebiutował 16-calowy MacBook Pro z nową klawiaturą. Kolejnym krokiem pewnie będzie wyposażenie w ten mechanizm 13-calowych wersji. Ciekawie byłoby zobaczyć, jak działałaby inteligentna klawiatura do iPada w podobnym stylu. Jeśli będzie to w zasadzie to samo, to dla wielu oznacza to przyjemniejsze pisanie.

Wszystkie te informacje składają się w jedną całość. Nowa generacja iPada Pro nie będzie przełomem. Najważniejszą nowością zostanie z pewnością nowy system potrójnego aparatu z obiektywem ToF. Oczywiście urządzenie otrzyma nowe procesory, ale już obecny na rynku sprzęt jest „demonem prędkości”. Dlatego Apple zaprezentować może nowe funkcje AR, powiązane z nową kamerą oraz nowe akcesoria, które zmienią sposób w jaki podchodzimy do iPada.

Jak działa Smart Keyboard?

Etui Smart Keyboard Folio łączy się magnetycznie z tylną częścią obudowy iPada Pro i chroni go z obu stron. Gdy potrzebujemy klawiatury, rozkładamy przód etui – i gotowe. Złącze Smart Connector zasila Smart Keyboard Folio i umożliwia dwukierunkową wymianę danych między iPadem Pro a zewnętrzną klawiaturą. Smart Keyboard Folio łączy się magnetycznie z tylną częścią obudowy iPada Pro i skutecznie go chroni. Przednia część pełni jednocześnie rolę klawiatury. W poprzednią wersję tego akcesorium wyposażone są obecne na rynku iPad Air, czy iPad (z ekranem 10,2 cala) oraz 10,5-calowy iPad Pro, a także pierwsza i druga generacja 12,9-calowego iPada Pro.

Źródło: Macworld

Sprawdź najnowsze wpisy