ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Vivo Apex 2020

Vivo APEX 2020 pokazany. To smartfon przyszłości!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Vivo słynie z innowacji. W portfolio firmy można znaleźć naprawdę wiele ciekawych smartfonów, lecz żaden z nich nie przebija tego, który został dziś zaprezentowany. Mowa oczywiście o modelu Vivo APEX 2020, który wygląda jak żywcem wyjęty z przyszłości. Przyjrzyjmy się mu!

Premiera Vivo APEX 2020 – firma pokazała swoje możliwości

Vivo Apex 2020

Vivo APEX 2020 to smartfon żywcem wyjęty z filmów Sci-Fi. Urządzenie miało zostać pierwotnie zaprezentowane na targach Mobile World Congress, jednak jak wiadomo – te zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa. Vivo nie zamierzało dłużej zwlekać i już dziś zaprezentowało światu model APEX 2020, którego niestety nie będzie można kupić – to smartfon koncepcyjny, który jest jedynie „pokazem możliwości” producenta.

Urządzenie charakteryzuje się ekranem „120° FullView Edgeless Display” o przekątnej 6,45 cala z promieniem krzywizny 120°. Ekran jest tak samo zakrzywiony po obu stronach, więc naturalnie w APEX-ie 2020 nie ma fizycznych przycisków. Są za to wirtualne, które reagują na nacisk. Jakby tego było mało, smartfon nie ma też głośnika – dźwięki są emitowane poprzez drgania za sprawą technologii Screen SoundCasting.

Vivo Apex 2020

Wyświetlacz Vivo APEX 2020 nie ma żadnych wycięć, nawet na przedni aparat. Nie oznacza oczywiście, że smartfon go nie posiada. Wręcz przeciwnie – 16-megapikselowa kamerka do selfie została tu wtopiona w ekran. Charakteryzuje się ona technologią łączenia czterech pikseli w jeden, a ponadto jest pokryta szkłem, które przepuszcza aż sześciokrotnie więcej światła niż pozostała część nakładki ochronnej.

Zobacz także: [Promocje dnia] Samsung Galaxy A70, HyperX Cloud Alpha, Lenovo Legion Y540-15IRH i więcej w świetnych cenach!

Jeśli zaś chodzi o tylny aparat, to jest on podwójny. Choć na papierze podwójny aparat od dawna nie robi już na nikim wrażenia, tak jego możliwości są w istocie niesamowite. Pierwszy może się pochwalić rozdzielczością 48 Mpix i stabilizacją obrazu zbliżoną do gimbali, będącą jednocześnie o 200% lepszą od OIS. Drugi zaś to 16-megapikselowa jednostka o budowie peryskopowej, która pozwala uzyskiwać zoom optyczny od 5x do 7,5x bez cyfrowego powiększania.

Vivo Apex 2020

Prócz przycisków fizycznych Vivo APEX 2020 nie ma też żadnych portów, co oznacza, że można go ładować wyłącznie bezprzewodowo. Smartfon został wyposażony w technologię szybkiego bezprzewodowego ładowania o mocy 60 W, dzięki któremu baterię o pojemności 2000 mAh można naładować do pełna w zaledwie 20 minut.

Jak już wspomniałem na początku, Vivo APEX 2020 to smartfon koncepcyjny, który zapewne nigdy nie trafi na sklepowe półki. Jego zadaniem jest tylko i wyłącznie pokazanie możliwości producenta. Choć wprowadzenie go do sprzedaży byłoby możliwe, to zupełnie nieopłacalne, bo koszty produkcji są obecnie po prostu za duże.

Choć sam sprzęt nie pojawi się w sklepach w takim wydaniu, to możemy oczekiwać, że zastosowane w nim rozwiązania już wkrótce zaczną być wykorzystywane w innych smartfonach.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy