ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aktualizacja update Windows 10 20H2 Update

Aktualizacja Windows 10 to złożony proces. Microsoft pokazał wytyczne

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Aktualizacja Windows 10 to skomplikowany proces. Microsoft wypuszcza nowe wersje oprogramowania miesięcznie, a także dwa razy w roku większe łatki. Można się w tym pogubić, ale w niedawnym poście, przedstawiciel firmy wytłumaczył wytyczne dotyczące aktualizacji Windows 10. Oto one.

Aktualizacja Windows 10 i zasady przewodnie dla testerów

Aktualizacja Windows 10 20H1 Update

Podczas comiesięcznego procesu obsługi systemu Windows Microsoft stosuje następujące zasady:

  • Bądź prosty i przewidywalny. Menedżerowie IT powinni mieć możliwość zaplanowania prostej, regularnej i spójnej kadencji łatania. Tester nie musi przerywać tego, co robi, aby przetestować i wdrożyć aktualizację. Powinien być w stanie zaplanować czas, z dużym wyprzedzeniem na pracę nad nowymi aktualizacjami. Nie musi też zapamiętywać wielu harmonogramów wydań. Czas wydania systemu Windows powinien być zgodna z kadencją innych produktów Microsoft.
  • Bądź zwinny. W dzisiejszym krajobrazie bezpieczeństwa musimy być w stanie szybko reagować na zagrożenia. Powinniśmy również zapewniać aktualizacje szybko, bez uszczerbku dla jakości lub kompatybilności.
  • Bądź przejrzysty. Aby uprościć wdrażanie systemu Windows 10 w dużych przedsiębiorstwach lub małych firmach, tester powinien mieć dostęp do informacji, których potrzebuje i powinien być w stanie zrozumieć i przygotować się do aktualizacji z wyprzedzeniem. Obejmuje to przewodniki po typowych narzędziach serwisowych, proste informacje o wersji oraz dostęp do pomocy lub systemu informacji zwrotnej w celu zapewnienia danych wejściowych.

Comiesięczne aktualizacje jakości

aktualizacje Windows 10

Microsoft także podsumował comiesięczne rodzaje aktualizacji jakości:

  • Czasami określane jako wydanie „B”, aktualizacje wtorkowe są publikowane w drugi wtorek każdego miesiąca. Te update’y to podstawa. Są najważniejsze ze wszystkich comiesięcznych aktualizacji i stanowią jedyne regularne wydania zawierające nowe poprawki zabezpieczeń.
  • Wydanie pozapasmowe to każda aktualizacja, która nie jest zgodna ze standardowym harmonogramem wydań. Są one zastrzeżone dla sytuacji, w których urządzenia muszą być natychmiast aktualizowane, aby naprawić luki w zabezpieczeniach lub rozwiązać problemy z jakością wpływające na wiele urządzeń.
  • Wersje „C” i „D” występują odpowiednio w trzecim i czwartym tygodniu miesiąca. Te wersje zapoznawcze zawierają wyłącznie aktualizacje niezwiązane z zabezpieczeniami i mają na celu zapewnienie widoczności i testowania planowanych poprawek, które będą przeznaczone na wtorkowe wydanie aktualizacji w kolejnym miesiącu. Te aktualizacje są następnie wysyłane w ramach wydania „B” lub aktualizacji wtorkowej.

Zobacz także: Nowy Edge na Chromium 82 – zobacz zmiany

Wtorkowa aktualizacja Windows 10 najważniejsza

Microsoft postanowił wydawać aktualizacje w drugi wtorek każdego miesiąca. Jest to wspólna, udostępniona data wydania łatek Windows i innych produktów, takich jak Office. To spójne podejście daje możliwość uproszczenia planowania, testowania i wdrażania z wyprzedzeniem.

W przypadku systemu Windows wtorkowa aktualizacja jest najważniejszym comiesięcznym wydarzeniem serwisowym. Update ten nie obejmuje nowych funkcji, ale służy poprawie stabilności i bezpieczeństwa systemu. Aktualizacje są opracowywane i testowane szybko, aby zminimalizować wpływ luki w zabezpieczeniach, jeśli zostanie ona odkryta i powinny zostać zainstalowane jak najszybciej po wydaniu.

Dlaczego Microsoft wybrał wtorek jako dzień aktualizacji? Oto kilka powodów:

  • Aby zapewnić testerom dodatkowy dzień (poniedziałek), by mogli poradzić sobie z wszelkimi innymi problemami, nad którymi musieli popracować od poprzedniego tygodnia.
  • Aby dać im dużo czasu na przetestowanie aktualizacji i wdrożenie ich na urządzeniach, a następnie odpowiedzieć na wszelkie problemy, które mogą wystąpić w pozostałej części tygodnia.
  • Microsoft spędza również resztę tygodnia, obserwując opinie i problemy zidentyfikowane przez firmy i konsumentów, aby testerzy mogli w razie potrzeby natychmiast rozpocząć przygotowywanie poprawek.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy