ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple AirPods

AirPods Pro to za mało – Apple idzie za ciosem i planuje flagowe słuchawki

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple może wkrótce wypuścić nowy model słuchawek wokółusznych. Informacje na temat bliskiej premiery takiego produktu znalazły się w wewnętrznym systemie firmy Target. Oprócz akcesorium wkrótce spodziewać się możemy także debiutu nowej wersji Apple TV, co jest naturalnym krokiem po wypuszczeniu serwisu Apple TV+, nowych pasków do Apple Watch, co z resztą zdarza się regularnie wiosną, a także odświeżonego iPoda touch. To ostatnie wydaje mi się kompletnie nieprawdopodobne, ale kto wie? 

Zobacz także: Swift Playgrounds na macOS, czyli kurs programowania dla każdego

AirPods i kolejny krok

Wrócmy do słuchawek… YouTuber Jon Prosser, zauważył na podanej liście produkt o nazwie „Apple AirPods (X Generation)”, którego cena ma wynosić $399. Prosser zauważa, że dla produktu wymienione są trzy kody SKU, co sugeruje, że może on być dostępny w trzech różnych kolorach. Czy faktycznie słuchawki zostaną nazwane AirPods X? Na pewno użycie wykorzystanie podobnego nazewnictwa jest możliwe.

Apple, chce więcej, a Beats to za mało

Wydanie słuchawek wokółusznych technicznie nie byłoby czymś nowym dla Apple, ponieważ od pewnego czasu sprzedaje słuchawki pod marką Beats. Mimo braku takiego akcesorium w swojej ofercie, firma Tima Cooka nie jest więc nowicjuszem. Będą jednak pierwszym takim produktem wydanym pod marką Apple. Na przykład bezprzewodowy model Beats Studio 3 jest obecnie dostępny za $350.

Apple AirPods

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele doniesień, że w opracowaniu są słuchawki wokółuszne, które zostaną wydane pod marką Apple. Firma Tima Cooka jest od lat właścicielem Beats i w produktach tej firmy są obecne rozwiązania z Cupertino. To wszystko nie przeszkodziło w zaprezentowaniu AirPods, które stały się ogromnym hitem. Jesienią minionego roku zobaczyliśmy kolejną wersję, czyli AirPods Pro. Mimo popularności, marka Beats nie ma aż takiej „siły rażenia” , jak Apple. Dlatego wydanie topowego modelu w postaci nausznych słuchawek, z logo nadgryzionego jabłka jest kolejnym, logicznym krokiem. Na początku 2018 roku analityk Ming-Chi Kuo oraz Bloomberg, poinformowali, że słuchawki mają zostać wydane jeszcze przed końcem tamtego roku. Jednak w czerwcu Bloomberg następnie poinformował, że opóźniono je z powodu „wyzwań rozwojowych”. Ostatnio Kuo przewidział, że Apple wypuści wysokiej klasy słuchawki Bluetooth w pierwszej połowie 2020 roku.

Nowe słuchawki Apple konkurencją dla Bose

Według źródeł serwisu AppleInsider, informacje takie, jak te z serwisu Target, są dość powszechne i zwykle wskazują, że produkty zostaną zaprezentowane w ciągu miesiąca, a czasem nawet w ciągu tygodnia. Chociaż nazwy symboli zastępczych nie są dokładne, ich źródła podają, że same ceny już tak. Cena $399 sprawiłaby, że słuchawki nauszne byłyby o około $150 droższe niż dokanałowe AirPods Pro. Jest to koszt zbliżony do bezpośrednich konkurentów. W tej chwili najgroźniejszym konkurentem w podobnej cenie są Bose Noise Canceling Headphones 700 oraz Sennheiser Momentum Wireless.

Apple AirPods

Słuchawki nie są jedynymi nowymi produktami, które możemy zobaczyć w pierwszej połowie tego roku. Raport Kuo z zeszłego miesiąca twierdził, że ujrzymy także lokalizator AirTag, iPhone’a 9, nową, bezprzewodową ładowarkę i odświeżonego iPada Pro. Także MacBook Pro i MacBook Air mają doczekać się kolejnych generacji z nowymi klawiaturami. Wydarzenie prezentujące odświeżone urządzenia może odbyć się w marcu, choć równie dobrze, Apple może je wprowadzić od razu do swojego sklepu.

Źródło: The Verge, Appleinsider

Sprawdź najnowsze wpisy