ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Office

[SPT #100] AirTag od Apple, jeden Office na Androida, gry na 120 Hz

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

To już setny raz z subiektywnym podsumowaniem tygodnia (SPT)! Przez ostatnich 100 tygodni mogliście czytać zbiory najciekawszych newsów okraszone moim komentarzem. Mam nadzieję, że przed nami co najmniej kolejna setka. Zapraszam więc do kolejnej lektury.

Pochwała

Wiedźmin 3 ze świetną funkcją. Możliwość grania w grę na kilku platformach to duży plus. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest opcja synchronizacji zapisów pomiędzy konsolami. Po części taką funkcję zapewni Wiedźmin 3. Save’y będzie bowiem można wymieniać między Switchem a pecetami. Dobre i to.

Podbój Księżyca i Marsa. Możliwość powrotu człowieka na Księżyc brzmi niezmiernie ekscytująco. Jeszcze lepsza wydaje się perspektywa podboju i kolonizacji Marsa, o której marzy Elon Musk. NASA też nie próżnuje i przymierza się do wysłania astronautów zarówno na Księżyc jak i na Czerwoną Planetę. Szczegóły we wpisie.

Galaxy S20 z 120 Hz przy WQHD+. Wiele osób było zawiedzionych, że częstotliwość odświeżania ekranu nie działa na rozdzielczości WQHD+. Samsung jednak prawdopodobnie pracuje nad rozwiązaniem i zaproponuje je w formie aktualizacji. Lepiej późno niż wcale!

Rozwijany wyświetlacz TCL. Koncepcja tego typu podoba mi się bardziej niż zginane wyświetlacze w smartfonach Motoroli czy Samsunga. Przykłady z ostatnich miesięcy pokazują, że jest to sprzęt niezwykle delikatny i jeszcze odpowiednio niedopracowany.

Gry, które działają na wyświetlaczu 120 Hz. Nie wszystkie tytuły rozrywki mobilnej mają możliwość wykorzystania częstotliwości odświeżania ekranu na poziomie aż 120 Hz. W związku z powyższym, Kacper zebrał dla Was listę gier, które mają taką funkcję.

AirTag świetnym gadżetem Apple. Pierwsze wzmianki na temat urządzenia pojawiły się pod koniec 2019 roku. Wygląda na to, że lokalizator stanie się faktem. Nie jest to rewolucyjny gadżet, ale przyda się osobom, które notorycznie gubią swoje rzeczy lub mają niesfornego kota lub psa. Szczegóły we wpisie Mariusza.

Jeden Office na Androida. Microsoft wprowadził niedawno zupełnie nową aplikację, która łączy w sobie funkcje znane z Worda, Excela czy PowerPointa. Program cieszy się dużą popularnością w Google Play i ma niezłą średnią ocen. Warto dać mu szansę.

Krytyka

Aktualizacje Windows 10. Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Ostatnie update’y Windows 10 narobiły sporo zamieszania. Znikające pliki i brak zapisanych ustawień Menu Start to dopiero początek problemów. Jedna z aktualizacji została wycofana, a osoby, które ją zainstalowały, powinny ją odinstalować. To samo dotyczy jednego z poprzednich buildów. Po szczegóły zapraszam do mojego wpisu.

Wymiana wyświetlacza Galaxy Z Flip. Poznaliśmy ceny wymiany ekranu w nietuzinkowym sprzęcie Samsunga. Jest bardzo drogo.  W dodatku, wielu użytkowników skarży się na jakość wykonania urządzenia. No cóż, po obejrzeniu wielu filmów na YouTube, wcale się nie dziwię.

Sprawdź najnowsze wpisy