MWC 2020

Anulowanie tegorocznych targów MWC to ogromne koszty dla organizacji

Kacper Kościański Kacper Kościański Artykuły

Targi MWC planowo odbywają się co roku. Niestety kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że MWC 2020 zostało odwołane z uwagi na trwającą w najlepsze epidemię koronawirusa. Na wydarzenie miało przyjechać wiele największych światowych firm, ale oczywiście nic z tego. O ile anulowanie MWC 2020 w Barcelonie było dobrym posunięciem z uwagi na ryzyko zarażenia się koronawirusem, tak niekoniecznie ze względów finansowych. Organizacja poniesie ogromne koszty.

Anulowanie MWC 2020 = ogromne koszty finansowe

MWC 2020

Międzynarodowe stowarzyszenie GSM Association, które odpowiada za organizację targów MWC, poniesie ogromne starty finansowe z uwagi na fakt, że tegoroczne wydarzenie się nie odbędzie. Według raportu Bloomberga organizacja poprosiła firmy technologiczne i telekomunikacyjne o otwarcie serc oraz portfeli, bo w obecnej sytuacji każda złotówka się liczy.

Zobacz także: [SPT #99] Premiera Galaxy S20, koniec Essential, MWC odwołane

Producenci zakupili stoiska, by promować swoje produkty, pokoje w hotelach zostały zarezerwowane, bilety samolotowe i wejściówki na MWC 2020 opłacone, lecz obecnie nie wiadomo, które zakupy kwalifikują się do uzyskania zwrotu. Mats Granryd, dyrektor generalny GSMA liczy na solidarność i pokrycie swoich kosztów przez wszystkich, którzy mieli przybyć na targi. Jednocześnie mężczyzna zaznacza, że GSMA jest organizacją pozarządową i nie osiąga zysków – wszystkie jej wpływy trafiają z powrotem do branży. Pieniądze z wejściówek przeznaczane są na organizacje kolejnych targów i utrzymanie organizacji, co z pewnością tanie nie jest.

Podjęcie decyzji o anulowaniu MWC 2020 nie było łatwe

O anulowaniu MWC 2020 dowiedzieliśmy się w zeszłą środę, kiedy to 26 reprezentantów stowarzyszenia spotkało się na wspólnej wideokonferencji i omówiło obecną sytuację, by ostatecznie podjąć znaną nam wszystkim decyzję. Oficjalnym powodem anulowania wspomnianych targów jest koronawirus, jednak z pewnością miały w tym swój udział także duże firmy, które zapowiedziały, że nie przyjadą – w końcu wydarzenie bez ich udziału byłoby mało interesujące.

MWC 2020, które się nie odbędzie, to ogromne starty finansowe nie tylko dla samej organizacji GSMA, a także dla miasta Barcelona, jak i całego kraju – Hiszpanii. Mówi się, że lokalna gospodarka przyjęła cios w postaci utraty aż 500 milionów dolarów wpływów. Nie da się ukryć, że jest to naprawdę ogromna kwota, której brak z pewnością odbije się negatywnie na Barcelonie. Niestety takich sytuacji jak wybuch epidemii groźnego wirusa nie da się przewidzieć.

Jeśli chodzi o pozostałe targi MWC, które mają się odbyć w tym roku, to na razie jest za wcześnie by powiedzieć jednoznacznie, czy wydarzenia w Szanghaju i Los Angeles nie zostaną odwołane. Epidemia koronawirusa wydaje się nie mieć końca, więc na chwilę obecną sytuacja na świecie nie wygląda zbyt ciekawie.

Źródło: PhoneArena, Bloomberg, Reuters

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy