ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy S20 Ultra

[SPT #99] Premiera Galaxy S20, koniec Essential, MWC odwołane

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

W mijającym tygodniu najważniejszym wydarzeniem niewątpliwie była premiera Galaxy S20. Nie zmienia to faktu, że zapraszam do lektury całego SPT, czyli subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Premiera Galaxy S20. Samsung wykonał świetny ruch prezentując trzy modele. Galaxy S20 to tak naprawdę następca modelu 10e, S20+ to następca S10, a Galaxy S20 Ultra to następca najbardziej rozwiniętego z zeszłorocznej rodziny Galaxy S10+. Sama premiera Galaxy S20 mnie nie zachwyciła, ale Koreańską firmę należy pochwalić przede wszystkim za Galaxy S20 Ultra. Jest on po prostu naszpikowany najnowszymi technologiami i najlepszymi podzespołami. Znajdziemy w nim aż 6,9-calowy ekran o odświeżaniu na poziomie 120 Hz, najnowszy procesor Exynos 990, aż 12 GB RAM i baterię o pojemności 5000 mAh. Jednak największy podziw wzbudził u mnie aparat, którego krytykowany przez wielu obserwatorów wygląd mi nie przeszkadza. Samsung z na tylnym panelu zamieścił 3 aparaty (108MPx główny sensor + 12 MPx obiektyw ultraszerokokątny + 48 MPx teleobiektyw) oraz sensor TOF. Największy zachwyt powinien wzbudzić ten pierwszy i ten ostatni. Dzięki takiemu zestawowi, Galaxy S20 Ultra jest w stanie robić zdjęcia z 5-krotnym zoomem optycznym oraz 10x zoomem hybrydowym. Maksymalna wartość przybliżenia to aż 100 razy. Nie mogę się doczekać, aż wypróbuję Galaxy S20 Ultra. Jedyne, co mogę mu zarzucić to dostępność nudnych wersji kolorystycznych (szara i czarna) oraz brak Face ID w 3D.

Koniec Essential. Jeszcze jakiś czas temu firma odgrażała się, że zaprezentuje następcę nieudanego Essential Phone. Wygląda na to, że tak się nie stanie. Firma ogłosiła, że kończy działalność, ale to dobrze. Essential Phone nie miał nic interesującego do zaoferowania i był jedynie ciekawostką na rynku mobilnym.

Aktualizacje Windows 10X. Nie ukrywam, że system operacyjny Microsoftu dla dwóch ekranów mnie intryguje. Cieszy mnie fakt, że firma zamierza wydawać aktualizacje szybko i bez opóźnień.

Forza Street na smartfony. Bardzo chętnie wypróbuję nową grę Microsoftu, która będzie dostępna jedynie na telefony Samsunga.

5 lat Bliku w Polsce. System płatności Blik jest bardzo wygodny i szybki. Korzystam z niego praktycznie od momentu debiutu. Jego historię możecie przeczytać we wpisie Mateusza.

Krytyka

MWC 2020 odwołane. Rozumiem, że ryzyko zarażenia się koronawirusem jest wysokie, ale póki co tylko w Chinach. W Europie do tej pory wystąpiło kilka przypadków zarażenia. Decyzja o całkowitym odwołaniu targów wynika pewnie też z faktu, że wiele firm już wcześniej wycofało się z prezentacji swoich produktów podczas MWC. Mówi się, że decyzje Nokii i Deutsche Telekom ostatecznie skreśliły MWC. No cóż, szkoda. Trzymam kciuki, aby targi odbyły się za rok.

Premiera Galaxy Z Flip. Nie wszystko, co Samsung zrobił jest złotem. W ogóle nie przemawia do mnie Galaxy Z Flip ze składanym ekranem, na wzór Motoroli RAZR. Smartfon ten oprócz niewielkich rozmiarów i możliwości zginania wyświetlacza, nie ma nic do zaoferowania, czego nie mają standardowe flagowce. Ba, nawet jego podzespoły są dużo gorsze, a cena zbyt wygórowana. Nie zdziwię się jednak, jak urządzenie znajdzie pewne grono nabywców. Ja się w nim na pewno nie znajdę.

Windows 7 z problemem. W ostatnich kilku dniach użytkownicy Reddita zgłaszali problem, że komputery z Windows 7 nie mogą zostać wyłączone lub zresetowane. Jest to nietypowy błąd, ale w przypadku zakończenia wsparcia dla tej platformy, sytuacja wydaje się być dziwna. Może Microsoft próbuje w ten sposób nakłonić użytkowników do przesiadki na Windows 10?

Sprawdź najnowsze wpisy