Apple zaktualizowało dzisiaj serwis iCloud.com. Strona doczekała się wreszcie pełnej obsługi przeglądarek, zarówno na systemie iOS, jak i Android. Opcja ta pojawiła się niespodziewanie. Wcześniej firma z Cupertino w żaden sposób nie informowała o tym kroku. 

Zobacz także: iPad po 10 latach od debiutu nadal nie ma sobie równych

iCloud.com z obsługą przeglądarek mobilnych

Mimo brak szczególnych zapowiedzi, zmiana jest bardzo istotna dla sporej grupy użytkowników Zyskaliśmy przede wszystkim dostęp do notatek i przypomnień z dowolnego miejsca. Witryna iCloud.com została zaktualizowana o odpowiednie strony mobilne dla systemów iOS i Android, ułatwiając dostęp do usług Apple, takich jak Notatki, Zdjęcia, Przypomnienia i Lokalizator z przeglądarki internetowej na smartfonach. Sama usługa była wcześniej dostępna w przeglądarkach mobilnych, ale tylko poprzez przesłanie prośby o pełną witrynę dla komputerów. Nowy interfejs użytkownika – inspirowany wersjami poszczególnych aplikacji dla systemu iOS – znacznie ułatwia korzystanie z nich na mniejszym wyświetlaczu iPhone’a czy urządzenia z Androidem. 

iCloud

iCloud dla użytkowników Androida

Nowa aktualizacja jest szczególnie przydatna dla użytkowników Androida, którzy również korzystają z usług Apple. Zyskali oni teraz znacznie łatwiejszy dostęp do takich funkcjonalności jak Notatki, znane z iOS, na smartfonie z Androidem. Ułatwia także dostęp do Lokalizatora z przeglądarki na innym urządzeniu – na przykład na telefonie znajomego, gdy próbujemy znaleźć zaginionego iPhone’a. Niektóre funkcje mogą jeszcze nie działać tak jak powinny. Użytkownicy zauważyli problemy z przesyłaniem nowych zdjęć do Biblioteki Zdjęć iCloud i brak możliwości tworzenia nowych list w aplikacji Przypomnienia. Nowy interfejs użytkownika jest już dostępny w witrynie, ale obecnie jest ograniczony tylko do czterech wyżej wymienionych usług: Notatek, Zdjęć, Przypomnień i Lokalizatora. Inne funkcje iCloud, takie jak Kontakty, Kalendarz lub pakiet aplikacji iWork, nie są jeszcze dostępne w nowej witrynie mobilnej, choć możliwe jest, że Apple doda obsługę tych w przyszłości. Wiemy tez, że niektóre opcje mogą nie działać poprawnie na przeglądarce Google Chrome

Nowości w iCloud.com działają, ale nie wszędzie…

Użytkownicy mogą przeglądać całą swoją bibliotekę iCloud, usuwać zdjęcia, dodawać je do albumów i pobierać, a także udostępniać łącza. Teraz możemy także wyświetlać Live Photos na Androidzie. Biorąc pod uwagę, że to wszystko jest nowe i prawdopodobnie jest cały czas wprowadzane, należy spodziewać się napraw problemów już wkrótce.

Pojawiła się opcja uzyskania dostępu do ustawień konta iCloud w przeglądarce, korzystając z zewnętrznych linków do Apple ID, języka i formatów. Chociaż zgłoszono pewne problemy z Google Chrome na Androidzie, użytkownicy twierdzą, że zarówno Samsung Internet, jak i Firefox działają dobrze. Biorąc pod uwagę, że iCloud jest dostępny od prawie 10 lat, Apple prawdopodobnie powinien był przyjrzeć się temu wcześniej, ale lepiej późno niż wcale!

Czym jest iCloud.com?

Usługa iCloud jest zintegrowana z każdym urządzeniem Apple. Dzięki temu wszystkie rzeczy użytkownika– między innymi. zdjęcia, pliki czy notatki – są bezpieczne, aktualne i dostępne wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Wszystko działa automatycznie – synchronizacja odbywa się w tle, bez naszej ingerencji. Na początek w iCloud użytkownik otrzymuje 5 GB miejsca na przechowywanie danych. To naprawdę niewiele na tle innych, ale możemy powiększyć tę przestrzeń za dopłatą. Strona iCloud.com zapewnia dostęp do usług firmy z Cupertino za pomocą przeglądarki internetowej. W ustawieniach możemy także odzyskiwać choćby utracone kontakty.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.